889 Shares 3040 views

Gronostaj – tundra zwierzę. Nawyki i sposoby produkcji żywności

Gronostaj przez wieki był uważany za bardzo cenne zwierzę, uszytych z jego futra, czapki futrzane kołnierze i arystokracji. Należy do rodziny łasica, i wygląda jak pieszczota, ale trochę większe niż jej. W zależności od położenia geograficznego i danych sex gronostaje rozmiary wahają się od 90 do 350 g, należy wziąć pod uwagę, że mężczyźni są zazwyczaj waga dwukrotnie przekracza samic. Długość ciała wynosi od 17 do 33 cm, ogon – 12-13 cm jedną z najmniejszych, a zarazem bardzo bloodthirsty drapieżniki uważane gronostajowy .. Zwierząt 34 jest niezwykle ostry ząb.

Opis gronostaj

Zwierzę wygląda bardzo podobnie do pieszczot, ale jest większy. Pień jest wydłużone, cienkie i bardzo elastyczne, krótkie nogi, posiada membranę, pływanie między palcami, ale jest słabo rozwinięty. Ogon jest bardzo długi, 1/3 tułowia, a następnie długie, cienkie, o grubości nie pokrycie włosów na koniec jest krótki szczotki. Futro jest szczególnie piękny w zimie, to zwarte, gęste, jedwabiste. Aby poznać naturę zwierzęcia w gronostaje, zdjęcie nie jest wymagane, ponieważ zwierzę ma charakterystyczny wygląd. To tylko dwa kolory: w lecie oferuje top czekoladowy brąz i spód żółtawy lub biały, ale w zimie dla lepszego kamuflażu drapieżnika ukrytego w białym płaszczu, choć końcówka ogona jest zawsze czarny.

zakres gronostaj

Siedlisko Ten niewielki drapieżnik dość powszechne. Gronostaj widać prawie całe terytorium europejskie, północną część Azji, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej. W regionie Eurazji ograniczoną propagację od północnego wybrzeża Oceanu Arktycznego, a na południu – strefa subtropikalnych. Jednocześnie małe zwierzęta bez żadnej różnicy, gdzie jest na żywo. Oni żerują zarówno na nizinach iw górach. Na przykład, gronostaje często wznoszą się na wysokości 3-4 km, a więc znajdują się w Himalajach i Pamiru.

siedlisk zwierząt

Ze względu na rozległy obszar, na którym zwykle łasica, można stwierdzić, że drapieżnik nie jest zbyt wybredny dla środowiska. Jest to typowy zwierzęcy tajgi i tundry, pomimo faktu, że Syberia jest jednym z najzimniejszych miejsc na Ziemi, przedstawiciele łasica rzadko jest ukryte w niedostępnych zaroślach pochlebne, woląc pozostać w otwartym polu. Ślady gronostajem często można zobaczyć na terenach zalewowych rzek małych basenów jeziornych. Zwierzęta w górach Syberii dotrzeć do obszarów Char gdzie żyją razem ze pika wśród kamienistych plasujących. Łasice nie można nazwać nieśmiałe zwierzęta, więc często są rozliczenia w pobliżu osiedli, aby móc ukraść jaja.

Podobnie jak wiele innych zwierząt tundry, gronostaj jest siedzący tryb życia. Jeżeli terytorium okupowane ma wystarczające zapasy żywności, zwierzę jest mało prawdopodobne, aby ją opuścić, zwłaszcza w zimnych porach roku. Jeśli drapieżnik został usytuowany w równiny zalewowe, jego rzeczy osobiste zwykle prostilayutsya wzdłuż brzegu, mogą zająć około 10-30 hektarów. Ale na tarasach gronostajem dominować w obszarze do 100 hektarów. Z braku paszy zwierzęcej nie pozostaje długo w jednym miejscu, woląc zachować brodyazhny życia.

Zima gronostaj żyją głównie w pobliżu osiedli, ale z początku powodzi przejść do sąsiednich lasów. Są bardzo dobrymi pływakami, więc mogli podróżować na duże odległości. Gronostaje zazwyczaj żyją w norach gryzoni spożywane w starych wydrążonych pni drzew, w stercie słomy lub siana, między szczelinach skał w stos kamieni, w opuszczonych budynkach.

Głównym dieta z łasiczką

Co do żywności gronostajowy – niewymagających zwierząt, dieta jest bardzo zróżnicowana i zależy od siedliska. Są to przede wszystkim małe gryzonie, takie jak myszy i nornice. W przeciwieństwie pieszczota polowań Weasel i dużych zwierząt, nad jego wagi. Na przykład, moc drapieżnika zabić Pika, karczowniki, małe Muskrats cietrzewia, zające. Mimo swojej niewielkiej wielkości, chomiki i normalnych szarych szczurów są często zbyt twarde gronostajem ich naturalną agresywności.

Letnie małe drapieżniki mogą żywić się owadów i płazów, ale podstawą diety zimowej jest ryba. Na Dalekim Wschodzie w małej rzeki pod lodem zginęło wielu młodych ryb, które staje się łupem zwinne i zwinne łasice.

Cechy hodowlane

Etapy ciąży dla tych zwierząt nie zostały ustalone i mogą się różnić w zależności od pory kryciem. Ghosn rozpoczyna się w marcu i kończy się we wrześniu, ciąża trwa 224-393 dni. Ściółka jest najczęściej 6 szczeniąt, ale czasem są trzy razy bardziej potomstwo. Samica jest bardzo troskliwą matką, po raz pierwszy nie jest na chwilę nie opuszcza dzieci, jeśli ktoś w pobliżu gniazda, to przenikliwy vereschit.

Podobnie jak wszystkie zwierzęta z rodziny łasica, tylko w miesiącach życia ona otwiera oczy gronostajem. Zwierzę jest szybko rozwijającym się już sześciu tygodni dziecko może oddać głos na widok zbliżającego się zagrożenia, co więcej, ma nadmiernej agresywności i mobilność. W wieku dwóch miesięcy młodego łasica z gniazda przez długi czas grając ze sobą, dzięki czemu pierwsze próby produkcji własnej żywności. Już cztery miesiące zwierząt wieku opuszczają samicę i szuka miejsca pod słońcem. Przy dużych drapieżników żyje nie więcej niż 4 lata. W niewoli aż do 7 lat może żyć gronostaj. Zwierzę aktywnie poławiane przez ludzi z powodu pięknego futra, więc w większości przypadków zwierzę umiera młodo.

Stosunek gronostajem człowiekowi

Gronostaj nawyki są czasami niemożliwe do wyjaśnienia logicznie, ponieważ nie różnią się ostrożność i nieśmiałość, często chodzą w pułapkę. Zwierzęta nie obawiają się człowieka, gdy wydaje się, robią jakieś „śpiew” dźwięki i uruchomić na każdym wzgórzu, w celu lepszego rozważenia przedmiot zainteresowania. Jeśli obcy nie robić nic i nie wykazuje agresji, gronostaj szybko traci zainteresowanie nim i nadal iść o ich działalności. W niewoli, związek między drapieżnikiem i ludzi rozwijają się bardzo różnie. Gronostaj w krótkim czasie dzikiej działa, oswoić to jest prawie niemożliwe.