870 Shares 5691 views

Jak zaktualizować system operacyjny Android? Proste wskazówki dla wszystkich właścicieli urządzeń z systemem Android

Każdy system operacyjny, podobnie jak każdy program komputerowy, poprawia się wraz z upływem czasu i staje się lepszy. Dotyczy to zarówno oprogramowania komputerów osobistych, jak i aplikacji na urządzeniach mobilnych. Z tego powodu każdy "system operacyjny" jest pożądany, aby uaktualnić do nowych wersji. W tym artykule dowiesz się, jak aktualizować Android w gadżecie mobilności, a także dowiedzieć się, dlaczego aktualizacje poprawiają wydajność urządzenia.


W chwili obecnej najnowszy system operacyjny Android jest niedawno wydaną wersją 4.0, ale nie można go umieścić na każdym smartfonie lub tablecie. Dowiedz się, do której wersji możesz zaktualizować urządzenie, na oficjalnej stronie producenta lub na stronie z serwisem Android Market. Po zdefiniowaniu najnowszej aktualizacji dla urządzenia możesz rozpocząć instalację. Najpierw przyjrzyjmy się sposobom aktualizacji Androida bezpośrednio z smartfona lub tabletu.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek interwencji w życiu Twojego urządzenia mobilnego pożądane jest zapamiętanie kilku prostych zasad. Przed rozpoczęciem procedury aktualizacji oprogramowania należy wyjąć kartę pamięci z urządzenia . Po drugie, zaleca się przeczytanie wskazówek dotyczących instalowania programów i "reflashing" nie tylko w witrynach amatorskich, ale także na stronie producenta. Po trzecie, pożądane jest utworzenie kopii zapasowej wszystkich danych dostępnych w urządzeniu, ponieważ nie można wykluczyć, że mogą zostać utracone w przypadku nieudanego oprogramowania.

Teraz, gdy wszystkie informacje z urządzenia zostały pomyślnie zapisane, a dodatkowe zalecenia dotyczące aktualizacji oprogramowania zamieszczone na oficjalnej stronie producenta są dostępne, można przejść do samego procesu "firmware". Jak zaktualizować system Android bez podłączania gadżetu do komputera? W tym celu konieczne jest, aby urządzenie mobilne miało dostęp do Internetu (najlepiej szybki i niezawodny, ponieważ aktualizacje będą musiały być "wolumetryczne"), a karta SIM i karta pamięci zostały usunięte. Po zakończeniu wszystkich przygotowań przejdź do ustawień urządzenia i wybierz z menu opcję "O systemie". Następnie znajdź linię "Sprawdź aktualizacje" i wykonaj tę czynność. Pozostaje czekać, aż urządzenie pobiera najnowszą wersję systemu operacyjnego Android. Następnie należy upewnić się, że smartfon pomyślnie zakończył proces ponownego uruchamiania i można zacząć korzystać z najnowszej wersji zainstalowanego oprogramowania.

Ale jak zaktualizować system Android w telefonie, który nie ma dostępu do internetu (czy bardzo trudno jest zadzwonić do tego, aby uzyskać dostęp do wiarygodnego kanału pobierania plików z sieci)? W tym przypadku musisz połączyć urządzenie przenośne z komputerem, które z kolei jest połączone z Internetem. Obecnie na oficjalnej stronie producenta urządzenia można znaleźć niezbędną aktualizację (najłatwiejszy sposób, wskazując dokładną nazwę modelu mobilnego w witrynie), pobierz ją i zainstaluj, używając oprogramowania zalecanego w tej samej witrynie.

Warto zauważyć, że wielu właścicieli urządzeń z Androidem wciąż mylnie aktualizuje oprogramowanie gadżetowe z aktualizacją aplikacji pomocniczych, bez których nie można osiągnąć optymalnej skuteczności telefonu lub tabletu. I o tym w naszych czasach trzeba wiedzieć nie tylko "zaawansowanych" użytkowników, ale także wszystkich, którzy chcą osiągnąć optymalną wydajność z urządzenia. Na przykład nie każdy wie, jak aktualizować aplikację Android Market – program do pobierania aplikacji, a nawet "oprogramowanie firmowe". I można to zrobić bardzo prosto. Wystarczy, że sam przystąpi do samej aplikacji i dokona jej sprawdzenia. Następnie program sam zaoferuje najlepszą opcję do pobrania, a po jej pobraniu automatycznie ją zainstaluje. W takim przypadku urządzenie musi być połączone z Internetem w całej tej prostej procedurze.

Teraz, gdy znasz aktualizację Androida na ulubionym gadżecie, możesz zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji, a tym samym oddychać nowym życiem w ulubionym urządzeniu.