610 Shares 6301 views

Spacer w dzieci w wieku przedszkolnym jako metoda rozwoju

Wysyłanie dziecka do przedszkola, niewielu rodziców myśleć o korzyści, jakie może czerpać z bycia tam. Mama myśli, że po prostu stara się nie pozostawiać dziecka bez opieki i utrzymania komunikacji z rówieśnikami. Ale wszystko jest o wiele bardziej poważne.


Każde przedszkole instytucja edukacyjna pracuje nad zatwierdzonego programu szkoleniowego, edukacji i wczesnego rozwoju dziecka. Stanowiło to dla wszystkich: rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka. Istnieje specjalny nakład pracy związany z opieką nad zdrowiem dzieci w przedszkolu. Obejmują one rozwój odpowiedniej diety i zdrowej żywności, wdrożenie szeregu ćwiczeń fizycznych mających na celu rozwój wszystkich grup mięśniowych i układów wewnętrznych organizmu. A specjalna uwaga w tym zakresie mają dzieci na świeżym powietrzu. Spacer w przedszkolu – to systematyczne i starannie zaplanowany proces. Obejmuje on:

  • Obserwacja przyrody ożywionej i nieożywionej ;
  • Ćwiczenia na świeżym powietrzu;
  • Gra wysoki, niski i średni mobilność;
  • uczenia się nowych rodzajów ruchów (rzucanie, skakanie w długości i wysokości, prędkości jazdy, itp …);
  • niezależną aktywność dzieci.

Ani spacer w przedszkolu nie przechodzi bez uczenia się i rozwoju dziecka. Wystarczy wyobrazić sobie, że Twoje dziecko na ulicę, z pomocą doświadczonego dorosłego uczy się „usłyszeć” i „zobaczyć” naturę! Słyszy wróbel ćwierkają widzi codziennie w liści jesienią zmienia kolor jak jagody dojrzewania na małą improwizowaną łóżko; On rozumie, że wiatr jest słaby, silny i porywisty, wiedzą, że śnieg składa się z rzeźbionych płatki śniegu, z których każdy występuje w jednym egzemplarzu. Codziennie dziecko uczy czegoś nowego i zapamiętuje nowe słowa-opisując, wzbogacanie słownictwa tam na ulicy. zgodzi się Pan, że jest to jeden z najbardziej ekscytujących sposobów uczenia się!

Każdy z nas, rodziców, dobrze pamięta słowa słynnej piosenki, że „każde małe dziecko …” leży ogromny skrzep z niepohamowaną energią. A skąd on rzucać, ale idąc do przedszkola! W miejscach wstępnie wykształconych specjalistów instytucje są przewidziane do tego celu wszelkie środki .. gimnastyczne poziome kreski, drabinki, zjeżdżalnie, piaskownice, utwór z „bąble” (skamieniałych pni), huśtawka, etc. W tym przypadku, wszystkie dane atrybuty nie istnieją same z siebie, i celowo wykorzystywane przez nauczycieli do organizowania i prowadzenia zawodów sportowych, trening fizyczny i gier na świeżym powietrzu.

Ponadto, nikt nie spacer w przedszkolu nie przechodzi bez zdalnego materiału. Te wiadra, puszki, bale, pomijanie liny, liny, obręcze, lalki, kredki, samochody. Oczywiście, wszystko to bogactwo nie zostanie złożone w jednym egzemplarzu, ale w niektórych kawałkach, pozwalając dzieciom kojarzy z tymi samymi zainteresowaniami. A my, rodzice, znacznie dywersyfikacji i odświeżyć cały zapas, dając grupie swoje dziecko przez długi czas, aby pławić się w kącie kuli lub zapomnianego syna (córki) zabawki (lalki, samochody).

Ale to nie wszystko, że mamusie i tatusiowie mogą zrobić, aby chodzić w przedszkolu dziecko powoduje tylko pozytywne emocje. Na przykład, konieczne jest, aby zwracać uwagę na fakt, że się w nim, zbierając w przedszkolu. Zapobiega zbyt ciepłą odzież do poruszania się i prowadzi do przegrzania ciała dziecka. Należy pamiętać, że ogrzewa dziecko przychodzi na spacer w chłodnym, przewiewnym szatni, które mogą po prostu. Lekka odzież, też nie może służyć jako realną opcją. Najlepiej jest, jeśli będziesz mieć dodatkowy zestaw ubrań, dzięki czemu, w razie potrzeby, „ciepłe” dziecko lub wymienić zbyt ciepłe ubrania na lżejsze. Pomoc w wyborze najlepszej z nich zawsze pomoże grupę opiekuna – on wie dokładnie, w jaki sposób i co dzieje się z synem lub córką na spacer i po nim. Więc należy uważnie słuchać jego rad.

Chciałbym przypomnieć wszyscy rodzice od dawna znana prawda: dzieci idąc mają szansę na poprawę stanu zdrowia, zaczerpnąć świeżego powietrza, uzyskać niezbędne aktywności fizycznej dla rosnącego organizmu i, w końcu, tylko na igraszki i zabawy. Ale dorośli często pozbawione swoich dzieci, powiedzieć coś złego frazę. Drodzy rodzice, zawsze pamiętać o jednej ważnej zasady: dzieci całkowicie cię naśladować i kopiować ciebie. Wiedzieć, czy wykazują negatywne nastawienie do chodzenia, na konieczność pobytu dziecka na zewnątrz, a potem nie pokocha ten jasny i wesoły rozrywką. Dlatego też, zanim powiesz coś negatywnego o spacery w przedszkolu, myśleć o tym, co można pozbawić dziecko nieostrożny myśl na głos!