367 Shares 4189 views

Trooditissa Monastery (Cypr, Troodos): opis, historia i ciekawostki

W górach masywu Troodos, na granicy dwóch wsi – Platres i Prodromos – to jest niesamowite klasztor, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych na Cyprze. Ten przybytek od dawna słynie z cudów, które występują w nim.

Nazwa klasztoru

Rozłożonym nazwa sanktuarium – klasztor Matki Bożej Trooditissa. Nazwa NMP w tym przypadku pochodzi od nazwy geograficznej góry, oznacza „trzy sposoby”. Ta droga połączy trzy główne cypryjskiej miasto z gór. Początkowo nazwa ikony, która jest głównym sanktuarium klasztoru była „Troodiotissa” i później było już zredukowana do zwykłej postaci.

Tworzenie duchowych siedzib na Cyprze

Większość duchowych siedzibach Cypru zostały ustalone jako rodzaj schroniska dla ikon, które są znane ze swoich cudownych mocach. Okres terminach występowanie klasztornych z czasów ikonoklazmu i niechęć do relikwii religijnych. W VIII wieku, wiele sanktuariów religijnych zostały potajemnie przewieziony do Bizancjum, gdzie czczony dawne zwyczaje. W podobny sposób dowolny Machaira i świątynia Arakosskoy Dame. Podobnie rzecz się wraz z pojawieniem się klasztornym Cypr Trooditissa.

Historia przed pojawieniem się Klasztor Troodhitissa

Według starożytnej tradycji, jeden z mnichów bizantyjskich przedstawia Cypr tytułowej ikony. Przybywając na wyspie, osiadł w najstarszym księdzem klasztoru św Mikołaja, który znajduje się w pobliżu Limassol. Później Blessed Virgin pokazał mu drogę do góry Troodos, pojawiające się w formie bóstwa. Wychodząc poza tym boskim znakiem, mnich osiągnął legendarny jaskini gdzie i rozliczane. To miejsce znajduje się na wschód od współczesnego sanktuarium. Jaskinia stała się schronieniem i mnich do końca swoich dni. Po krótkim okresie czasu po śmierci mnicha, Virgin raz kolejny pokazał swoją wolę. Miejscowi wzięli to za znak, że miejsce niezwykłe zjawisko jest niezbędne do budowy świątyni. Dziś ten klasztor Trooditissa (Cypr). Oto jak to stało się rzeczywistością.

Historia budowy klasztoru

Pasterz ze wsi pusty dzisiaj Afames oglądaliśmy każdej nocy magiczną poświatę Bogurodzicy. W celu zaspokojenia swojej ciekawości, udał się w poszukiwaniu wskazówek, które czającego się w jaskini. Pasterz przyniósł świecące ikonę na wsi. Mieszkańcy byli oszołomieni jej urodą i zdecydował, że ten przybytek powinien znajdować się w klasztorze. Budowa świątyni towarzyszył również cuda. Na przykład, dzbanki wody, wpisane w przepływającej w pobliżu rzeki, złamał porze nocnej. Z tych objawów, ludzie zdali sobie sprawę, że jest to złe miejsce na budowę klasztoru. Pewnego dnia, w miejscu, gdzie dziś stoi klasztor, cudownie było dzbanek z wodą. mieszkańcy wsi wziął ten znak znakiem Matki Bożej. Po pewnym czasie został znaleziony w miejscu, w którym statek zaczął płynąć źródło życiodajnej. Ta niesamowita historia ma Trooditissa klasztor. Troodos od budowy klasztoru było odwiedzić ogromną liczbę pielgrzymów.

fakty historyczne

Nie jest tajemnicą, że święte miejsce było dość dawno, ale wzmianka o tym, zanim na początku XVIII wieku, praktycznie żaden. Do naszych czasów zachowały się tylko mamy kilka nazwisk opatów, a także fakty o paleniu świątyni Turków. Cudowna ikona został uratowany cudem. Dzięki opisowi klasztoru Grigorowicz-Barsky, był szczegółowy portret sanktuarium w historii. Według niego, to „nie bardzo duży i klasztor żebrak, który znajduje się w pięknej malowniczej okolicy.” Następne były trzy niewyczerpane źródło czystej wody. W lecie, to było naprawdę raj, w którym ptaki śpiewały.

kapliczki

Trooditissa Klasztor słynie z zabytków, jako ikona Matki Bożej i jej pasa Trooditissa. Należy zauważyć, że to cudowne czasy w czasach współczesnych został przywieziony do wielu klasztorów i kościołów rosyjskich miast. Dzięki tym kapliczek, wiele par z rozpoznaniem „bezpłodności”, którzy wierzą w cud może mieć dzieci. Głównym składnikiem jest autentyczność wydajność chęć i wiara. Aby osiągnąć sukces w żądanym należy wykonać świętego obrzędu. Kobieta, która chce mieć dzieci, nosić pas i zaczyna czytać Boże modlitwy do narodzin dziecka i jego zdrowie. Ten cudowny rytuał jest bezpłatne. Istnieje opinia, że zawsze pomaga nawet beznadziejnych i zaniedbanych przypadków. Takie cuda słynny Trooditissa (klasztor). Recenzje pielgrzymów jak to jest potwierdzone. Ktoś po roku niepłodności urodziły zdrowe dzieci, a ktoś przyniósł tu swoje chore dzieci, a oni natychmiast odzyskać.

Ikona Matki Boskiej Trooditissa

Według legendy, który jest nadawany przez wieki z pokolenia na pokolenie, eponymous obraz Matki Bożej został stworzony przez jednego z apostołów. A jego nazwisko było Luke. Creations ewangelista jest uważany ponad 600 ikon. Jednocześnie różne świątynie i kościoły różnią się w ich opinii na temat autentyczności tych ikon. W XVII wieku, ta święta ikona została przywrócona i przepisany niemal od zera. Jego autor, tym razem Salomon Fites – znany legendarny malarz. Dziś, tak jak życiodajna jest w dolnym rzędzie piękny ikonostas klasztoru, po lewej stronie bramy królewskiej.

Legenda ikoną świętego

Z większości cudownym obrazem Trooditissa nierozerwalnie związane z ciekawą legendą. Nieznane w chwili, niejaki John pojawia się w obszarach górskich Troodos wraz z żoną. Celem ich wizyty na tych ziemiach był okazją do modlitwy w miejscowym klasztorze udzielenia dzieci. Para obiecał Panu, w przypadku urodzenia chłopca, zostanie on podany do jednego z klasztorów, w których został mnichem. Szczera modlitwa, która pochodzi z serca, było słychać. Wkrótce dowiedział się, że była w ciąży, a jej radość nie znała granic. Para miała syna, którego wkrótce ochrzczony w tym samym kościele.

Czas leci, już nie młodzi rodzice nie chcą rozstać się z jego jedynego ukochanego syna. Wkrótce się ważną decyzję. Rodzice chcieli kupić mnichów swojego jedynego syna. Przez pewien czas był gotów luksusowy okup, którego wszyscy udali się razem do klasztoru. Gdy kobieta powiedziała mnichów z klasztoru, który zmienił swoją pierwotną decyzję z sufitu klasztoru nagle wybuchł ogromny kamień i leciał prosto na głowę syna.

Ale w tej samej chwili Matka Boża zlitowała się nad chłopcem i wstał na niego w cudowny sposób. Ikona jest lekko wygięty i bounce przejął. A dziś widzimy gołym okiem z tyłu obrazu tkwi w ikonę kamienia. Ta sprawa jest bardzo pod wrażeniem tego chłopca, więc postanowił jeszcze udać się do mnichów przeciwko decyzji matki.

Ogromne zainteresowanie jest fakt, że mnich z rosyjskimi korzeniami, bardzo dba o religii i czczonych świętych miejsc na Cyprze, w wątpliwość prawdziwość legendy. Mówi, że skała przypomina skałę, która po prostu umiejętnie przyklejony do ikony. Kamień naturalny spadek niemożliwe. Klasztor jest zbyt niska, aby kamień, spadając tak głęboko zanurzony w drewnianej ramie. Być może pierwszy kamień i zatrzymany, ale potem spadł, po czym znowu sztucznie dołączone do drzewa.

Mimo tych wszystkich wątpliwości, świadczy fakt, że szczera modlitwa, która przychodzi z czystym sercem w tej interesującej kamienia, ratuje ludzi z różnego rodzaju chorobami, zwłaszcza szybko uzdrowienie pochodzi z zębów u dzieci. tu często wprowadzają rodziców chorych dzieci jest. Szczególnie silny na miejscu kapliczki nadrzędnego modlitwę, która w parze z wiarą działa cuda. Od dawna wielu uhonorować tradycję pierworodnych chrztu w tym cudownym klasztoru. Miejscowa ludność jest głęboko przekonany, że te dzieci niewidoczny Virgin daje najsilniejszą ochronę.

Pas NMP

Wśród sanktuariów w świątyni bardzo zaszczycony i pasa, który jest nazywany pas Dziewicy przez pomyłkę. W rzeczywistości tak nie jest. W XIX wieku przed cudownym obrazem modlił się regularnie starszej kobiety, która nie mogła mieć dzieci. Pewnego dnia jej modlitwy zostały wysłuchane. Po urodzeniu dziecka, wdzięczni kobieta dała świętą strefę świątynny, który towarzyszył jej przez cały okres ciąży. Od niepamiętnych czasów, a tam był niezwykły rytuał gdy bezdzietne kobiety starają się na taśmie. Warunkiem koniecznym dla każdej kobiety jest to, że ona powinna być w związku małżeńskim, ale nie do cywilnego i kościelnego.

Dziś odbyła również ceremonie pomóc kobiet bezdzietnych w przyszłości, aby znaleźć szczęście macierzyństwa. Istnieje ponad sto rzeczywistych przypadkach, gdy medycznie niepłodne pary urodziły zdrowe dzieci, po tym jak odwiedził sanktuarium ze szczerą wiarą.

Jak dojechać do Klasztor Troodhitissa? Dla turystów, klasztor nie zawsze jest otwarta. Ale wierni i pielgrzymi mogą w każdej chwili, aby odwiedzić święte miejsca pobytu.

Bezdzietne pary, które chciałyby znaleźć miłosierdzie Matki Bożej, bez żadnych przeszkód można dostać do miejsca, gdzie znajduje się Trooditissa (klasztor). Jak dostać się do głównego sanktuarium?

Najlepiej jest, aby samochód na autostradzie Limassol – Troodos. Po drodze jest znak, który brzmi: „Caledonia szlak” Po minięciu go, trzeba ruszyć dalej do masywu Troodos. Dwa kilometry do rozwidlenia ze wskaźnikiem lokalizacji Klasztor Troodhitissa. Nie będzie trzeba skręcić w lewo. Następnie jazdy na wąskiej malowniczej drogi, która po 1,5 km można przejechać przez drogę prowadzącą do wsi klasztornego Platres. Przecięcie skręcić w prawo i kontynuować aż do zjazdu do klasztoru. Na trasie znajdują się specjalne wskaźniki, po której można szybko dostać się do klasztoru.