621 Shares 7965 views

sadzenie tulipanów przed zimą: Szczególna procedura

Sadzenie tulipanów przed zimą – najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w tym okresie gleba jest jeszcze wystarczająco cool i żarówki mają możliwość podjęcia dobrze zakorzenić przed nadejściem mrozów. Aby to zrobić, trzeba będzie około miesiąca. Przed jak sadzić tulipany, powinny być klasyfikowane według wielkości żarówek. Faktem jest, że ci, którzy mają mniejszy rozmiar, trzeba kopać w niezbyt głębokie.

sadzenie tulipanów przed zimą nie powinna być zbyt późno, ponieważ nie mają czasu na korzeń i zostanie następnie wolniej rosnąć. Należy zauważyć, że duże żarówki powinny być sadzone w pewnej odległości od siebie (nie więcej niż 10 cm). Jeśli chodzi o dzieci, mogą po prostu siać w bruździe. Jeśli żarówki są małe, można je układać na kilka sztuk w jednej studzience.

Sadzenie tulipanów w zimie zapewnia określoną odległość pomiędzy rzędami (co najmniej 20 cm). Faktem jest, że każda żarówka jest niezbędne do prawidłowego odżywiania. Jeśli rosną bardzo blisko siebie, składniki odżywcze są w niewystarczających ilościach. Podczas pracy, należy uważać, aby nie dent żarówki w ziemi zbyt dużo, jak można je uszkodzić, tak że roślina szybko podatne na choroby.

Do sadzenia tulipanów przed zimą, aby były skuteczne, wystarczy umieścić roślinę w dołku i przykryć go z kurzu. Należy jednak pamiętać, że w tym momencie nie powinien pozostawiać żadnych wgniecenia, które mogą być zbierane deszczówkę. zatyka on porów w glebie, przez który powietrze jest dostarczane do rośliny. Tak, i ze zbyt wilgotnym środowisku mogą zacząć gnić żarówki. Przed nadejściem mrozów nowo posadzone tulipany trzeba ukryć małą warstwę torfu, słomy lub suchymi liśćmi. Szczególnie ważne jest, aby przeprowadzić tę procedurę w przypadku, gdy zima jest mało śniegu. Ponadto, ściółka zapobiega szybkiemu wzrostowi chwastów i ułatwia dobre tulipany żywienia.

Należy zauważyć, że wszystkie procedury muszą być wykonane bardzo starannie i odpowiedzialnie. przetwarzanie tulipany przed lądowaniem jest obowiązkowe, jeśli nie chcesz skończyć chore rośliny. W tym celu konieczne jest, aby pozostawić żarówki godzinę w roztworze nadmanganianu potasu (0,5%). Po przetworzeniu, powinny być sadzone bardzo szybko, bo po karmienie początek intensywnie rosną młode korzenie, które mogą być podzielone i nowe w ich miejsce nie jest uformowane.

Należy również do czynienia z tym, co powinno być tulipany głębokość kotwienia. To wszystko zależy od wielkości cebul. Im więcej, tym głębiej trzeba je pochować. Dla tulipanów optymalny stan jest wysokość 2-3 bulw, w zależności od stopnia gleby. Jednakże, nie jest konieczne, aby zerwać barierę 20-calowych. Faktem jest, że w tym przypadku wzrost roślin spowalnia, zjada źle, trudniej jest się przebić na powierzchnię, a liczba dzieci jest znacznie zmniejszona.

Jeśli wszystkie procedury są przestrzegane, wiosną można podziwiać piękne mocne kolory. Powodzenia!