874 Shares 6449 views

„Krew Sport”: aktorzy. Uniwersalny scenariusz na film akcji

Ten artykuł poświęcony jest film „Krwawy sport”. Aktor, wystąpili w nim stały legendy zarówno w Rosji jak i na Zachodzie. W Rosji, stały się legendy o wiele wcześniej, zaraz po film został zwolniony.


W artykule zostaną dokładnie rozważyć tylko dwóch aktorów „Krwawy sport” Jean-Klod Van Damme i Bolo Yeung. Powodem tak selektywności jest prosta: na sprzeciw pary utrzymuje całą fabułę filmu. Wzdłuż drogi, porównując „Krwawy sport” i „Podwójne uderzenie”, czerpiemy pewne ogólne scenariusz wielu bojowników gatunku.

historia

Od głównej roli w filmie „Krew sportowe” aktorzy – legendarna osobowość, to nie będzie szerzyć ideę drzewa i niech tylko podkreśla. Bohaterem filmu jest Frenk Dyuks – żołnierz zawodowy, dobrowolnie opuścił szeregi armii Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w podziemnym turnieju sztuk walki. Będzie to zgromadzi najlepszych „maszyny do zabijania” z całego świata. Jest to stary sen Franka, ale nie robi tego dla siebie i dla swego nauczyciela S. Tanaka. Zazwyczaj Tanaka klan przeszedł na jego wiedzy tylko dziedziczne, ale potem tragedia i nauczyciel stracił jedynego syna, więc Frank poprosił nauczycieli zadedykować ją wszystkim primudrosti sztuk walki. Tanaka zrobił.

Nauczyciel. Każda. Wróg. Zemsta. triumf

Obsada w filmie „Krwawy sport” aktorzy wyposażony w standardową strukturę filmu. Na główny bohater ma szlachetny cel – wygrać turniej i udzielania kredytów do swojego nauczyciela, straciła syna. Frank pojawia się za każdym Rey Dzhekson (Donald Gibb), pojawia się i wroga – Lee Chong (Bolo Yeung) – główny rywal do wygrania turnieju i posiadaczem wszystkich najważniejszych zapisów konkursu. Przewidywany zwrot akcji: główny kandydat spotyka się z Frankiem, a drugi niemal paraliżuje go. Więc nie jest uniwersalnym motywem niemal wszystkich bojowników w tym gatunku – z zemsty. Protagonista musi pomścić przyjaciela.

Zauważono, M. N. Zadornov że wszystkie myśliwce amerykańskie zbudowany na miejscu kogoś, dla kogoś, a on był pionierem Van Damme.

Wtedy wszystko jest jak na kciuk: Frank wygra. W finale, on, oczywiście, najpierw traci, to prawie zabija pierścień Chong Lee, a następnie był na moralny pokonuje złoczyńcę i jego siły do poddania się, a tym samym draniem Chong Lee traci siłę i dobre triumfuje nad złem. W rzeczywistości, „Krew Sport”, aktorzy, którzy zawarte na ekranie przyszłych klasyków gatunku – to model dla wszystkich kolejnych filmów tego rodzaju. Sam J.-C. Van Damme wielokrotnie odwołać się do systemu, który został po raz pierwszy użyty w „Bloodsport”.

„Podwójne uderzenie”

Film o braci bliźniaków (zagrali Jean-Claude Van Damme) jest rozgrywany przez cały ten sam scenariusz. Uchitel Frenk (grany przez Dzheffri Lyuis), jest motywem zemsty – dranie zabili rodziców bohaterów. Jednym z głównych czarnych charakterów – Księżyc przez Bolo Jena. Ponownie J.-C. Van Damme spotkać w ostatecznej bitwy, i znowu jeden z bohaterów niemal pokonany, ale w ostatniej chwili się dzieje i wygraną. Tak więc aktorzy filmu „Krew Sport” dał thriller świat archetyp w którym bohater woli do czynienia z wrogami z wykorzystaniem umiejętności bojowych.