785 Shares 6016 views

Kawior halibuta: Właściwości kalorii, kompozycja i użyteczne

Halibut kawior – bardzo przydatny produkt. Po tym wszystkim, zawiera duże ilości witamin i składników mineralnych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto, produkt ten jest bardziej dostępne finansowo niż, powiedzmy, kawior z jesiotra i łososia.


Kawior halibuta: Metoda gotowania

Turbot – ryba należąca do rodziny płastugi. Przedstawiciele tego gatunku żyją w wodach słonych północnych morzach i oceanach, a na znacznych głębokościach. Pierwszy kawior jest solony i umieszczone w specjalnych drewnianych skrzynek na około dziesięć dni. Następnie, produkt odzyskuje się, dokładnie przemywa się i umieszcza w beczce – tutaj jest utrzymywany przez co najmniej dwa tygodnie.

Halibut kawior ma dość duży rozmiar. I chociaż uważa się gorszej jakości niż taki sam produkt, uzyskany z jesiotra, jest praktycznie taki sam smak i korzystne właściwości. Nawiasem mówiąc, naturalnego koloru produktu – jasnobeżowy. Ale w rzeczywistości sprzedawane w sklepach Caviar Black halibuta. Do wytwarzania takiego produktu jest stosowane barwniki. W większości przypadków są one pochodzenia naturalnego. Może to być, na przykład, Squid tuszu. Dlatego przy zakupie produktu zapytać o co dokładnie barwniki zostały użyte w produkcji.

Kawior halibuta: Skład i kaloryczność

Jak już wspomniano, kawior ryb wyróżnia się nie tylko doskonały smak, ale także bogate w składniki odżywcze. W 100 gramach produktu zawierał około 107 kcal. Kawior jest w 75% z białek, a 25% z tłuszczu. Zawiera także dużej ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które mają pozytywny wpływ na cały organizm.

Ponadto, w produkcie zawiera witaminy, takie jak tiamina, ryboflawina, niacyna, i kwas askorbinowy. Stąd, że zawiera rozpuszczalny w tłuszczach witaminy A (retinol), D i E.

Co do substancji mineralnych, kawior halibuta bogate w jod, potasu, magnezu i wapnia. Istnieje również fosfor, sód, selen i żelaza.

Kawior halibuta: właściwości użytkowe

W rzeczywistości, lekarze zalecają regularne stosowanie rozsądnych ilości tego produktu. Na początek warto zauważyć, że białko jaj jest znacznie szybciej i łatwiej wchłaniane przez organizm niż białka mięsa. Ponadto, kawior to doskonała profilaktyka chorób dziecięcych znanych jako „krzywica”, ponieważ zawiera witaminę D i wapń.

Ponieważ witamina A, produkt ten ma pozytywny wpływ na pracę analizatora wzrokowego. I, oczywiście, jaja pomoże zapobiec rozwojowi choroby tarczycy, oczyścić organizm z toksyn, wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia funkcję serca.

Z drugiej strony, kawior Halibut jest niskokaloryczna, produkt dietetyczny, który będzie doskonałym uzupełnieniem diety podczas odchudzania.

Gdzie są kucharze używać tego produktu? Przede wszystkim jest ona przygotowana z drobnymi Tartlets, kanapki i kanapki. A co japońskie rolek? Czasami jako nadzienie używają tylko kawior halibuta. Cena tego produktu jest łatwo dostępna, nie jest łatwo znaleźć w sklepie lub supermarkecie. To jest naprawdę smaczne, więc będzie wspaniałą ozdobą stołu świątecznego.