819 Shares 1544 views

Zapalenie trzustki. Leczenie i profilaktyka.

Jednym z najbardziej poważnych schorzeń przewodu pokarmowego trzustki – zapalne i destruktywne zmiany w trzustce. Twierdzą, że to patologia dotyczy tylko pewnej grupy ludności, nie jest to prawdą, jednak istnieją przesłanki do rozwoju chorób trzustki. Pierwszym z nich jest użycie alkoholu, tłustych, smażonych i wędzonych produktów spożywczych, jak i długich przerw między posiłkami.


Czasami patologia trzustki rozwija się w tle którejkolwiek choroby podstawowej. Może to być patologii wątroby lub jelita (na przykład choroba wrzodowa 12 stnoy okrężnicy lub jelita grubego). W takich sytuacjach postawić diagnozę „trzustki”, z których leczenie będzie zależeć wyłącznie od taktyki, gdy mamy do czynienia z chorobą podstawową.

Leczenie zapalenia trzustki, w szczególności przewlekłych jego kształt jest wyeliminowanie bólu (które można uzyskać za pomocą odpowiednich grup leków, takich jak „Nospanum”) i zmniejsza aktywnością wydzielniczą gruczołów (do tego celu najczęściej określona Almagelum i jego analogów). Jeśli nie ma wystarczającej aktywności enzymu syntetyzowane gruczołu są przypisane odpowiednie preparaty enzymów, które usuwają obciążenie od narządu (patrz takich leków – Festalum, pankreatyna, itp). Jednak dla pełnego cyklu leczenia, jest mianowany po odpowiednich testów diagnostycznych. Składa się leczenie jest złożony z diety i leków wymienionych wyżej w dawce jest potrzebna.

Leczenie tej choroby jest dość skomplikowana i wielopoziomowa, jak trzeba nie tylko do uciekania się do leków, ale również do zmiany stylu życia pacjenta.

Powiemy Ci w porządku. Najczęściej rozwija się ostre zapalenie trzustki, leczenie lekami, które powinny być wykonywane natychmiast. Jednak pomysł, że leczenie farmaceutyków w tej sytuacji można leczyć – nie jest prawdą.

Niektórzy pacjenci opracowali standardowego schematu prezentacji: zapalenie trzustki – leczenie – pigułki. Jednak w praktyce może to być całkowicie błędne. Fakt, że niektóre formy zapalenia trzustki idealnie przycięte diety, co oznacza, że pacjenci nie muszą brać leki. Po tym wszystkim, ważne jest, aby zrozumieć, że zapalenie trzustki rozwija się tylko wtedy, gdy trzustka działa toksyczny środek (może to być cokolwiek: alkohol, tłuste potrawy, medycyna). Żelazo zaczyna pracować w trybie awaryjnym, starając się przetrawić i wziąć te substancje z organizmu, ale jeśli wszystkie toksyny wprowadzić takie same – nie wstać i rozwija się ostre zapalenie trzustki. Leczenie tej choroby w pierwszym miejscu na początku, gdy wejście substancji toksycznych do ciała i mogą być następnie stosowane leki. Oczywiście, nie jest możliwe, aby zatrzymać atak ostrego zapalenia trzustki jest tylko jedna dieta, ale aby zapobiec jego dieta będzie wystarczające.

Co należy rozumieć przez słowo „dieta”? Ten posiłek ułamkowe części 6 do 8 razy dziennie. Wykluczenie z diety tłuste, smażone i wędzone jedzenie, alkohol, nawet w małych ilościach.

Jeśli u pacjenta zdiagnozowano zapalenie trzustki, leczenia i profilaktyki, którego jest skłonny i zdolny do przeprowadzenia przy pomocy diety, wówczas będzie musiał całkowicie zmienić swój styl życia. Jedzenie powinno być gotowane na kilka, nie jest zbyt gorąco, trzeba zmniejszyć spożycie soli, majonez, sosy i sosy. Może nawet nie wchodzi w rachubę o chipsy, orzeszki, krakersy i innych produktów bogatych w konserwanty i różnych dodatków. Wszystkie z nich są bezpośrednimi środkami toksycznymi raka trzustki.