112 Shares 3650 views

Zastosowanie logo na ubraniach: haft, druk termograficzny, sitodruk

Wiele firm, w celu podkreślenia ich indywidualności, wprowadza obowiązkowy ubiór. Gdzieś w tym pojęciu chodzi wyłącznie o styl ubioru wykonanego w określonym przedziale kolorystycznym, gdzieś nosząc specjalne atrybuty, takie jak więzy, odznaki itp., Gdzie indziej idą dalej i wydawać markowe koszulki oraz Bluzy. W tej sytuacji umieszczenie logo na ubraniach jest bezpośrednią koniecznością, ale dobry lider powinien myśleć nie tylko o tym, jak tworzyć wizerunek firmy, ale także o tym, jak nie wydawać na nią znacznych pieniędzy. Spróbujmy zrozumieć metody drukowania na tkaninie, aby znaleźć najbardziej odpowiedni.


Trochę o sposobach

Oczywiście, umieszczenie logo na odzieży to proces, który od dawna został wprowadzony na prąd. Ktoś przyciąga je ręcznie, używając specjalnych kolorów – dość męczącej metody, ale wciąż ma miejsce. Inni wybierają haft, zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Jeszcze inni używają specjalnych drukarek, które umieszczą logo, którego potrzebujesz nie tylko na tkaninie, ale także na filiżance ceramicznej i podkładce pod mysz. Więc wszystko zależy od budżetu i oczywiście kreatywności. Za pomocą prostego logo można oszczędzić pieniądze, które mogłyby przybrać kolorowy rysunek.

Metoda – wydrukuj tampon

Drukowanie na ubraniach jest jednym z najbardziej znanych i dostępnych sposobów personalizacji rzeczy. Są dwa typy: druk tamponowy i termiczny. Algorytm działania jest w zasadzie taki sam, ale faktura na wyjściu będzie nieco inna. Wszystko w porządku.

Drukowanie Tampon wymaga utworzenia konkretnego szablonu, który następnie przenoszony jest na cliche. Aby zastosować bezpośrednio do obrazu, stosuje się tampon silikonowy, który zwilżany naprzemiennie w różnych kolorach rysuje obraz z cliche. Ta metoda nie jest bardzo szybka, wymaga zarówno produkcji clich, jak i trawienia alkaliami, a następnie montażu prostych mechanizmów, dzięki czemu system będzie nadal działał. Ponadto ta technologia wprowadza ograniczenie do rozmiaru obrazu. Jedną z zalet jest to, że możliwe jest nie tylko umieszczanie logo na kombinezonach, ale również drukowanie na różne tematy.

Metoda druga – folia drukarska

Następnie rozważyć termografię lub film, wydrukować na ubrań. Tutaj jest jeszcze łatwiej. Powstaje szablon, który następnie przenosi się na specjalną folię o określonym kolorze lub, jeśli klient chce, do innego materiału, takiego jak aksamit. Spowoduje to wypukłe i przyjemne dotknięcie obrazu. Tutaj jednak mogą występować problemy z wyborem kolorów, ale zazwyczaj trudności są rozwiązane bardzo szybko.

A potem, pod wpływem temperatury, rysunek z nośnika, niech tak się nazywa, dosłownie jest nadrukowany w tkaninie. Wszelkie kolory i dowolne rozmiary – w tej sytuacji nie ma żadnych ograniczeń. Ponadto ta metoda jest jedną z najbardziej dostępnych. Są też wady. Nie jest to fakt, że obraz trwa długo i nie zostanie usunięty przez wpływy zewnętrzne, chociaż teoretycznie takie ryzyko jest minimalne.

Trzecim sposobem jest druk sitodruk

Słowo "sitodruk" jest związane z czymś na Wschodzie, subtelnym, pięknym. I rzadko ludzie myślą, że mogą być wykorzystane do wyznaczenia innej metody drukowania na ubraniach. Ogólnie rzecz biorąc, logo z sitodrukiem czyni go żywym, zauważalnym, chwytliwym i bardzo przystępnym cenowo.

Zalety to możliwość tworzenia obrazu na niemal każdej powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnej jasności. Zapomnij o wszystkich związkach z mglistymi górami i zieloną herbatą, ta metoda polega na banalnym zastosowaniu logo na ubraniach z farbą. Tworzy się szeregi szablonów (po jednym dla każdego tuszu), a następnie zaimportowany obraz.

Czwarty sposób to hafty

Przejdź do ostatniej metody – logo haftu. Tak, będzie to najdroższe, ale obraz nigdy się nie zaniknie, nie zostanie usunięty iw ogóle pozostanie w swojej pierwotnej formie przez cały czas, kiedy coś się zużyje. Oczywiście, nie stosuje się konwencjonalnych gwintów domowych, należy używać tylko specjalnych, odpornych materiałów, które zapewnią perfekcyjne wykonanie rysunku. Oczywiście wszystko odbywa się na specjalnym wyposażeniu, ale naprawdę warto.

Co ma wpływ na cenę?

Cena noszenia logo na ubraniach zależy od wielu różnych czynników. Rola samej metody transferu obrazu pełni rolę: jasne jest, że tusz do drukowania będzie tańszy niż specjalne nici. Sam proces drukowania jest znacznie mniej czasochłonny niż haft, więc logiczne jest, że będzie to kosztować mniej. Zależy od rozmiaru i koloru obrazu: obraz jest jaśniejszy i większy, im więcej szablonów będzie musiała być wykonana, to jest koszt produkcji już rośnie. I, oczywiście, krążenie. Nashtampovat ten sam obraz jest o wiele łatwiej niż robić serię szablonów, tzn. Koszt jednej kopii jest zmniejszony, a łączna cena zamówienia wzrasta ze względu na wzrost liczby kopii. I, oczywiście, jak w każdym przypadku, trzeba pilnie zapłacić.

Wnioski

Nie ma znaczenia, czy zatrzymujesz się na sitodruku lub w jednym z typów drukowania, być może będziesz przyciągać długą żywotnością haftowania logo na ubrania, w każdym razie stworzenie wizerunku firmy bez specjalnych atrybutów jest niemożliwe. Nie wolno nam zapominać, że Twoi pracownicy są twoją twarzą, a jeśli ze znakami, takimi jak markowe pióra, filiżanki i wizytówki, wszystko nie jest takie trudne, ponieważ nie ma zbyt wielu możliwości rysowania obrazu, a następnie będziesz musiał nakryć się odzież.

Jest mało prawdopodobne, aby pracownik w t-shirtze, w którym połowa logo była brana pod uwagę, a druga jest zauważalnie zużyta, przyniesie korzystne wrażenie. Dlatego lepiej nie oszczędzać pieniędzy, co mogłoby w znaczący sposób wpłynąć na twoje zyski. Obraz składa się z wielu małych detali, z których każdy musi działać doskonale w połączeniu z innymi. Kto będzie wierzył w wysoką jakość usług świadczonych z niewłaściwym wyglądem personelu? Wybór należy do Ciebie.