415 Shares 7953 views

Współczynnik przewodności cieplnej z wełny mineralnej: Właściwości i charakterystyka

Każdy chce żyć w komforcie i spokoju. Jeśli tak, aby ustawić właściciele prywatnych domów, starają się chronić dom przed hałasem zewnętrznym i zimno za pomocą specjalnych materiałów. Jeśli szukasz dla ochrony przed zimnem zimą i latem ciepła, jest możliwe stosowanie izolacji cieplnej na bazie wełny mineralnej. Ten materiał jest prezentowany na sprzedaż w kilku odmianach, z których każda ma swoje wady i zalety, więc przed dokonaniem zakupu, trzeba je badać.


Współczynnik przewodności cieplnej

Współczynnik przewodności cieplnej z wełny mineralnej osiąga 0,040 W / m ° C, w zależności od gęstości. izolacja cieplna może się opierać na różnych surowców, które mają wpływ na strukturę włóknistą. Sprzedaż widać horizontally- i pionowo warstwowy, przestrzenne lub falistej laminowany wełny, co znacznie rozszerza zakres stosowania materiałów o różnych konstrukcjach.

Współczynnik przewodności cieplnej z wełny mineralnej nie zawsze pozostają na tym samym poziomie. Parametr ten zwiększa okres 3 lat w 50%, co jest spowodowane przenikaniem wilgoci do struktury. Ważne jest, w połączeniu z tej funkcji, aby zwrócić uwagę także na szybkości przenikania pary wodnej, która jest równa jeden, jeśli nie ma ochrony paroizolacji. Właściwości te służą jako jedną z głównych cech charakterystycznych, które oddziałują na powierzchnię wykorzystania materiału.

Przewodność termiczna odmian wełny mineralnej

Przewodność cieplna – proces przenoszenia ciepła z grzejnika do materiałów o niższej temperaturze. Przez opisane izolacji może zawierać następujące rodzaje wełny:

  • szkło;
  • żużel;
  • kamień;
  • bazalt.

Każdy z tych typów posiada przewodność cieplną. W stosunku do szkła, przy czym ten parametr w niej może być równa maksymalnej wartości 0,052 W / m * K Wełny bazaltowej, cecha ta może zmieniać się od 0,035 do 0,046 W / m * K. Jeśli chodzi o wełny żużlowego, przy czym obiekt jest ograniczenie 0,46-0,48 W / m * K Grubość izolacji wpływa na jakość izolacji i przewodności cieplnej. Wartość przewodności cieplnej są zarejestrowane w GOST norm krajowych 7076-994.

Porównaj z wełny mineralnej zdolności przewodzenia ciepła Isover

Przed nabyciem materiału powinny być znane z wełny mineralnej parametry przewodzenia. Porównanie może być prowadzona w oparciu o izolacji pod marką Isover. Jeśli jest to reprezentowane przez rolkę i jest oznaczony jako „klasyczny” przewodność cieplna będzie równe granicy 0,033-0,037 W / m * K Stosowane do izolacji konstrukcji, gdzie warstwa zostanie poddana stresu.

Pozyskiwanie wełna mineralna „ramki P32”, można użyć płytki o współczynniku przewodności cieplnej w zakresie 0,032- 0,037 W / m * K Wełnę służy do izolacji termicznej konstrukcji ramy. Maty „ramki M37” ma przewodność cieplną, która jest równa 0,043 W / m * K najwyżej. Materiał ten ma również zastosowanie do ramy struktury jak „wrabiania M40-CP” i współczynniku przewodności cieplnej, która jest równa 0,046 W / m * K lub więcej.

Wszystkie powyższe grzejników mają niski współczynnik przewodności cieplnej, który zapewnia doskonałą dźwięku i termicznych. Odgrywa ważną rolę w strukturze włóknistej materii. Do izolowania ściany ramy stosuje się wełnę mineralną-P32 „korpus”, który ma współczynnik przewodności cieplnej w zakresie od 0,032 W / m * K, która jest co jest najniższym.

Współczynnik przewodności cieplnej waty „URSA”

Spis przewodności cieplnej i innych właściwości materiału często pozwala konsumentom, aby dokonać właściwego wyboru. Odnosi się to również, jeśli chodzi o wełnę mineralną „Ursa”. Jeśli trzeba izolacje dachów, ścian i podłogi, można wybrać „Ursa Geo M-11”, o współczynniku przewodności cieplnej w zakresie 0,040 W / m * K Prezentowane płyty bułki i sprzedawane pod nazwą URSA GEO, przeznaczony dla dachów spadzistych. Współczynnik przewodzenia ciepła, w tym przypadku wynosi 0,035 W / m * K.

Do izolacji podłóg, sufitów i podłóg akustyczne stosowane są rolki URSA geo Layt, którego charakterystyka jest opisana przez ograniczenie w 0,044 W / m * K Jak pokazuje praktyka, właściwości izolacji z wełny mineralnej marki Ursa są jednymi z najlepszych. Z tego grzejnika niezawodnie izolacji budynku, w wyniku można uzyskać powstawanie powierzchnię warstwy oddychającego powietrzem. Dzięki zastosowaniu unikalnego receptury i technologii przyjaznych środowisku na miarę „Ursa Geo”, który zasługuje na szczególną uwagę.

Przewodnictwo cieplne wełny mineralnej Rockwool

Przewodnictwo cieplne wełny mineralnej Rockwool wiadomości mogą być zainteresowany. Ten materiał jest oferowany do sprzedaży w kilku nazwisk, każdy reprezentowany przez płytami lub matami. Na przykład, Rockmin czynnik w zakresie od 0,039 W / m * K jest wytwarzane w postaci płyty i jest przeznaczony do izolacji dźwiękowej i cieplnej na strychach, ścian, dachów i wentylowanych pokryć.

Domrock w postaci maty może być stosowany do sufitów podwieszanych, belkami stropowymi i lekkich ścianek działowych. Opisany charakterystyczny w tym przypadku wynosi 0,045 W / m * K. Panelrock oferowane do sprzedaży w postaci płyt i jest przeznaczona dla dźwięku i izolacji cieplnej ścian zewnętrznych. współczynnik przewodności cieplnej tego materiału wynosi 0,036 W / m * K

Jeśli przed talerz Monrock max, a następnie można go kupić do izolacji różnego rodzaju dachów płaskich. Współczynnik przewodności cieplnej w przypadku tego rozwiązania jest izolacja 0,039 W / m * K Może być również zainteresowany przewodności cieplnej z wełny mineralnej od producenta Rockwool Stroprock. Jest ona równa 0,041 W / m * K i materiał może być stosowany do dźwięk i podłóg i izolacji podłogi, z których pierwszy jest umieszczony w ziemi, natomiast inne znajdują się pod wylewką betonową. Szczególna część powinna być zachowana w postaci maty z wełny mineralnej Alfarock, która jest używana do izolacji rur i przewodów. Współczynnik przewodzenia ciepła, w tym przypadku wynosi 0,037 W / m * K.

Charakterystyka wełny mineralnej „Technonikol”

Jeśli zdecydujesz się wybrać produkty „Technonikol” wełna mineralna przewodność cieplna tego producenta powinny być również zainteresowany. Jest równe granicy od 0,038 do 0,042 W / m * K Materiał ten jest niepalnym płyty hydrofobowe, które są przeznaczone do tłumienia dźwięków i izolacji cieplnej. Tworzenie treści na podstawie skał bazaltowych, które są grupą.

Płytki stosowane w inżynierii cywilnej, przemysłowych i układów zewnętrznej izolacji ścian, gdzie materiał górnej jest chroniony dekoracyjnego pokrywania cienką warstwą zaprawy. Materiał ten jest niepalnym, przepuszczalność pary wodnej 0,3 mg / (m-h · a). Absorpcja wody 1% objętościowo. Gęstość materiału mogą być takie same w granicach od 125 do 137 kg / m3.

Współczynnik przewodności cieplnej wełny mineralnej – to nie jedyna nieruchomość, należy zdawać sobie sprawę. Ważne jest zwrócenie więcej i innych parametrów, na przykład, długość, szerokość i grubość. Pierwsze dwa równe 1200 do 600 mm, odpowiednio. Jeśli chodzi o długość, w odstępach co 10 mm, to może się zmieniać od 40 do 150 mm.

Kluczowe właściwości

Wełna mineralna jest odporny na działanie środków chemicznych i wysokiej temperatury. Ma doskonały dźwięk i właściwości izolacji cieplnej. Materiał ten jest stosowany nie tylko do budowy, gdzie jest to wymagane, do izolacji sufitu i ścian, ale również do izolacji powierzchni wysokotemperaturowych rurociągów i rodzaju pieca. Materiał może być konstrukcji przeciwpożarowej i działać jako warstwa ochronna ekrany akustyczne i partycji. Produkt z wełny mineralnej, które są formowane na syntetycznym wiązania rozpoczyna się proces rozkładu, gdy efekt temperatura materiału wynosi w granicach 300 ° C

Właściwości płyt warstwowych z wełny mineralnej

W budownictwie są dość popularne płyty warstwowe z wełny mineralnej. Współczynnik przewodności cieplnej tego materiału wynosi limit wynosi od 0,20 do 0,82 W / m K. * Stopień materiału izolacyjnego wynosi 24 dB. Wytrzymałość na ścinanie wynosi 100 kPa, jak wytrzymałość na ściskanie. Gęstość produktu może być równe w granicach od 105 do 125 kg / m3.

Konstrukcja nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu do wykonywania prac budowlanych, łatwo ulegają ekspozycji na promieniowanie UV i zmiany temperatury. Płyty warstwowe nie może być rdzy, są odporne na działanie ognia i ciepła ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i dźwięku. W przypadku uszkodzenia panelu jest dozwolone ich częściową wymianę. W takich konstrukcjach fundamentowych nie tworzyć niepotrzebnego obciążenia. Wizyta w sklepie, można wybrać dowolne panele kolorów, co pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty estetyczne.

wniosek

Wełna mineralna jest przeznaczona na sprzedaż w ramach różnych oznaczeń, które określają właściwości i obszar zastosowania. Na przykład, P-75 ma gęstość wymienionego w tytule. Materiał jest doskonała do izolacji cieplnej płaszczyznach poziomych, które w trakcie eksploatacji nie wystąpią duże obciążenia. Jeśli potrzebujesz materiału do izolacji cieplnej stropu lub podłogi, można zdecydować się na U-125, którego gęstość jest wymieniony na etykiecie. Materiał ten doskonale udowodnił partycje z izolacją i ścian, eksploatowane w pomieszczeniach zamkniętych.