390 Shares 6334 views

Kroków – sposób przekazywać piękno i wdzięk koni

Wśród miłośników koni, istnieje wiele różnych definicji i pojęć, aby usłyszeć, że jesteśmy zdezorientowani. Spróbuj zrozumieć jeden z nich. Często wśród Horselover brzmi słowo „chody”. Definicja ta jest jednym z najważniejszych w sporcie jeździeckim. Z pomocą tego artykułu krótko zanurzyć się w świecie najpiękniejszych zwierząt.


Słowo „chody”

Język rosyjski jest bogaty w słowa, które przychodzą do nas z innych krajów. „Chodu” – w tłumaczeniu z francuskiego słowa „pace” języka. To determinuje kształt translacyjnej ruchu koni. Innymi słowy, chód – to zbiór sposobów przemieszczania tkwiących u koni. Niezależnie rozmnażać te ruchy zwierzę może w chwili urodzenia, ale często te elementy dodatkowo przeszkoleni w szkołach jazdy. Nie należy mylić żadnych gwałtowny ruch konia z chodu. To jest nie tylko działa, ale także krok. Są to zarówno sztuczny i naturalny chód koni. Spośród naturalnych (naturalny) są następujące: sposobem poruszania tempo, normalny krok Gallop i kłus. Za nienaturalne obejmują: Piaff, Schody Hiszpańskie, Przejście, Canter temu, kłus, galop hiszpańskiego na trzech nogach.

Naturalne chody koni

Inochód – to jest nie tak krok, w którym zwierzę przestawia zarówno równolegle zapasu. Z zewnątrz wygląda to tak, jakby koń przewraca się z jednej strony na drugą. Rider siedzieć na kłusować znacznie łatwiejsze niż w kłusie, ale zwierzę jest mniej stabilna.

Krok – najcichsze drogę przepływu, w którym zwierzę przechodzi przez każdą z czterech nóg kolejno. Tempo chodzenia ustawia liczbę kopyt uderzających o ziemię, w której całe ciało jest przesuwany o jeden krok do przodu. Metoda ta jest w stanie konia tylko średnio o 5 kilometrów na godzinę.

Galop – najszybsze tempo, który występuje w trzech skoków tempie. Z tego wyścigu jest moment, kiedy koń wydawał wisi w powietrzu. Dzieje się tak, gdy przesyła z powrotem nogę oprzeć się na niej. Średnia prędkość w galopie około 22 kilometrów na godzinę. Z szybkim galopujący koń jest w stanie osiągnąć prędkość 60 km / h. Rasa ta jest również nazywana „kamieniołom”.

Lynx – rozbrykany chód odbywa się w dwóch tempach. Z tym systemem konia postawić jedną stopę na przekątnej. Średnia prędkość w kłusie 45-48 kilometrów na godzinę. Rekord świata wprowadził konia, który ma maksymalną prędkość w kłusie 55 km / h.

Syntetyczne sposoby przemieszczania

Pokrótce rozważyć sposoby przemieszczania się konie, które są specjalnie przeszkolone w klubach jeździeckich i szkołach. Takie metody są sztuczne chody – to celowo zaszczepiony zwierzęta chód w celu zainteresowań sportowych. Należą do nich:

  1. Hiszpański ryś. Charakteryzuje się tym, że podczas jazdy konnej rzuca do przodu przedniej nogi równolegle do ziemi.
  2. Passage – najwolniejsze kłus, gdy nogi są przenoszone. W tym przypadku, należy przejść na górze z przodu ładny i gładki, a tył jest bardzo przyniósł pod tułowiem.
  3. Schody Hiszpańskie. różni się od konwencjonalnej tym, że, podjętej na przednie nogi rozciągniętym równolegle do ziemi.
  4. Piaff – ruch w jednym miejscu chodu „Passage”.
  5. Galop na trzech nogach, a nie po prostu galop, określana stale rozszerzany do przodu jeden z przednich nóg. Jednak to nie powinno mieć wpływu na ziemię.

Reasumując

Więc w tym artykule przyjrzeliśmy jakiego konia tempie, które jego poglądy są i jak różnią się one. Tu są nie powiedziano wszystkie sposoby ruchu koni. Dla bardziej szczegółowej analizy należy zagłębić się w szczegóły i rozwijać każdy element do pozycji zawodowej oddzielnie. Niezależnie od chodu ani przeniesiony konia, to zawsze pozostaje zwierząt wdzięczne i piękne.