369 Shares 4938 views

Jak zrobić hantle w domu? praktyczne porady

Chcesz mieć piękne ciało, ale iść na siłownię, zajmuje zbyt dużo czasu i pieniędzy? Istnieje alternatywa – klasa z ważeniem domu. Chociaż należy zauważyć, że zakup hantle i sztangi też będzie kosztować porządek w sumie. Kolejne pytanie brzmi: „Jak zrobić hantle w domu?”. Aby uzyskać niezbędny sprzęt, nie trzeba tak wiele: cement, piasek, pustych butelek, zwykle długość żelaznej rury, metalowe puszki.


Aby rozpocząć, należy ustalić, ile trzeba waga hantle. Jeśli potrzebują narzędzi od 0,2 kg do 1 kg, a następnie zdecydować, w jaki sposób zrobić hantle w domu, wystarczy wziąć małą plastikową butelkę i napełnić wodą lub piaskiem. Za trochę więcej masy, dodać trochę piasku zbiornik wody i szczelnie zamknąć pokrywę. Na lekcjach można skorzystać z wyjątkowo długie puszki z treści. Ich waga jest zazwyczaj drukowane na opakowaniu.

I jak to zrobić hantle w domu, jeśli potrzebujesz więcej niż solidnej masy, takie jak 2-6 lub nawet 8 kg? Będzie to wymagać trochę więcej wysiłku. Przyjmować 4 metalowych puszek, na przykład z farby, dwa z nich wypełnić zaprawą cementową, pasty do tego roztwór kawałek rury metalowej. Zadbać, aby rura była prostopadła. Po zestaleniu się roztworu powtórzyć operację po drugiej stronie rury. Z otrzymaniem hantlami należy obchodzić się ostrożnie, nie rzucać im ostro na podłodze, ponieważ beton – ciężkie rzeczy, ale kruche, mogą pęknąć lub złamać. Nawiasem mówiąc, w podobny sposób wytwarza się pręta. Hantle wymagają krótki uchwyt i małą masę, a dla pręta odebrać długą rurą a duże banki.

Co może zastąpić hantle, jeżeli ręka nie jest szlam cementowy i rura żelaza? Pomóc plastikowe butelki z wodą lub innymi zarobkami, na przykład, w tym samym piasku. Podnieść swoją wagę, w zależności od wysiłku fizycznego. To nie zawsze jest formą butelek jest wygodny i nadaje się do uścisku. Można odebrać te plastikowe pojemniki, które mają już pióro w projekcie. Inną opcją dla rozwiązywania kwestii jak zrobić hantle w domu jest wykorzystanie butelek ułożonych w solidnej torbie z mocnymi uchwytami. Torba ta może być używana przez wykonywania hantle podnoszenia do klatki piersiowej, przy wykonywaniu różnych typów okablowania. Jeśli trzeba wykonać ważenia prasy z pozycji leżącej, to lepiej jest użyć szeroka, ale nie zbyt duża torba z krótką rączką.

Jeśli masz znajomego spawacza, możesz zrobić to zamówienie na produkcję domowych hantlami. Aby to zrobić, będzie musiał krótkie cięcie rur i blachy stalowej. Specjalista będzie w stanie skaleczyć kręgów metalowych o różnych średnicach i wykonywać otwory w nich. Będzie miał tylko do ich czyszczenia. Nie zapomnij zamówić specjalne zamki, które obejmą naleśniki na uchwycie.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci dokonać niezbędny sprzęt, a następnie stać się właścicielem pięknego ciała!