359 Shares 2142 views

Długowłosy collie: opis rasy, zdjęcia pies przyroda

Długowłosy collie – jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych ras psów. Jednak są one nazywane przez szkockich pasterzy. To dobry i miły psy, które jak wielu ludzi, zwłaszcza dzieci. W tym artykule przyjrzymy się historii tej rasy. Tam też jest opisany charakter psów, ich zewnętrzne i wiele więcej.


Historia Owczarek szkocki

Collie zawsze uważane psy serwisowe. Choć nazywa szkocki Shepherd, 400 lat temu został przywieziony z Islandii do Szkocji. W związku z tym, na prawym rasy powinien być nazywany Islandii.

Wcześniej długowłosy collie było konieczne w celu ochrony stada. Rzeczywiście, te psy są bardzo dobrze wykonać zadanie. Dlatego dzisiaj wielu rodziców nie boją się powierzyć swoje dziecko collie, zwłaszcza jeśli ona jest przeszkolony.

W 1860 roku zmienił losy szkockich pasterzy. Anglia Koroleva Viktoriya udał się w podróż. Gdy była w Szkocji widziałem tam collie, który był bardzo piękny i szlachetny wygląd. Już domem dla królowej powraca z kilku pasterzy.

Wszystko w królewskiej rezydencji zakochał się w tej rasie. Zwłaszcza, że jest ono naznaczone doskonałej jakości Collie: wywiad, dobroci, czułości, delikatności, dobrego wykształcenia. Do dziś wielu fanów Collie z małymi dziećmi do seniorów.

Długowłosy Collie stały się bardziej popularne po to przyszedł słynny, ciekawy film „Lassie”. Następnie zwolniony serię gdzie Collie nie wykazywały tylko wykształcony, ale także dedykowanego hosta. Nawiasem mówiąc, warto zauważyć, że pies nie jest wyidealizowany w filmie, i pokazał, jak to naprawdę jest.

Collie: opis i kolor

Collie kochany przez ludzi na całym świecie. Psy są bardzo piękne kolory. Collie można marmurkowe szaro-niebieski kolor, trójkolorowy i czerwony z białym.

Wersja marmurowe klatki piersiowej psa i głowy malowane w kolorze jasnoszarym, a plecy i ogon z niebieskim odcieniem. Trójkolorowy Collie dominuje kolor czarny. Beżowy i biały jest bardzo małe, ale są.

Sable – kolor, gdzie są białe i czerwone kolory. Po pierwsze znacznie większy niż drugi. Collie z takim ubarwieniu często można znaleźć w Rosji, na przykład, niż w Anglii lub Szkocji.

Wełna z Scottish Shepherd jest nie tylko piękne, ale również bardzo długo, dwuwarstwowa. Tylko na części twarzy i dolnych nóg są bardzo krótkie włosy.

Living te psy nie są tak długo, jak chcielibyśmy. Zazwyczaj, długość życia wynosi mniej niż 12 lat. Jednak jest to tylko statystyka. Jak wiadomo, z dobrą opiekę mogą żyć wszystkie 15, a nawet 17 lat.

charakter

Długowłosy collie – wspaniały, miły, sympatyczny pies. Łatwo daje się do treningu, szybko staje się członkiem rodziny i przyjaciel. Dla dzieci, rasa ta jest niezbędna. Zasadą jest, że dziecko nie boi się grać z psem, a rodzice spokój dla Twojego dziecka, ponieważ jest pod dobrą opieką.

Collie posiadać nie tylko we własnych domach, ale także w mieszkaniach. Po tym wszystkim, te psy są piękne, a strażnicy, i jako opiekunka do dzieci.

Długowłosy collie – jest to wspaniały pies rodzinny. Te psy nie powinny być przechowywane w pustym mieszkaniu lub domku, ponieważ nie może pozostać sam. Nawet jeśli nie jest to rodzina koty, ptaki lub inne zwierzęta, collie ze wszystkimi niekłopotliwy, nawet oglądając nad kociąt, jest bardzo ciekawy do oglądania.

Collie nie ma pojęcia, że miała jednego właściciela. Każdy członek rodziny, widzi to samo. Każdy kocha, czeka na pracę w szkole i jest bardzo szczęśliwy, że w końcu wszystkie domy i nie trzeba czekać na nikogo. Jest za to i kocham Collie. Cechą jest to tylko pozytywne. Nikt nie może powiedzieć nic złego na temat tej rasy.

Predyspozycja do choroby

W rzeczywistości collie – bardzo zdrowego psa, rzadko chorują. Jednak, podobnie jak każdej żywej istoty, one oznaczone predyspozycje do pewnych chorób.

  • „Collie oko” wrodzony zespół. Jest to dziedziczna choroba, która wpływa na widzenie. Pies nie widzi w ciemności, jak siatkówka jest zniszczona. Z biegiem czasu, jeśli nie zwracać uwagi na choroby, złe collie zaczyna dostrzegać w ciągu dnia.
  • Entropion. Jest to choroba, w której krawędź powieki i rzęs wszystkie obracają się w kierunku gałki ocznej. Z tego psa ciągłego podrażnienia i zaczerwienienia oczu.
  • Distichiasis. Ta anomalia, która rośnie na dodatkowym rzędu rzęs. uderzają one pewną część stulecia, dlaczego po prostu nie poyavlyaetsyarazdrazhenie oczy, ale wizja jest stopniowo utracone.
  • zapalenie skóry drożdży. Jest to grzyb, który mnoży się szybko, powodując swędzenie psa.
  • Wrodzona głuchota może przejść przez dziedziczenie. Sama choroba ta nie występuje. Konieczne jest zatem zbadanie dziedziczenia psa.
  • Padaczka. Ten neurologiczne zaburzenia. Choroba ta występuje u psów jest bardzo rzadkie, a nie tylko rasowy.

Aby uniknąć wyżej wymienionych chorób, konieczne jest, aby zrobić wszystkie szczepienia i przy najmniejszym podejrzeniu, aby skontaktować się z lekarzem weterynarii, który natychmiast znaleźć przyczynę i przepisać odpowiednie leczenie.

Wybór Collie

Te słodkie puszyste grudki nie pozostawi nikogo obojętnym osoby. Collie szczenięta na sprzedaż na rynkach. Należy jednak pamiętać, że mogą być krzyżowane. Więc zawsze poprosić pochodzenie sprzedawców.

Najlepszym wyborem – jest to certyfikat przedszkola gdzie collie szczenięta są sprzedawane ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Tutaj będzie rodzice, ich pochodzenie i udzielać porad na temat opieki i edukacji. W każdym rynku, nie dostaniesz takich szczegółowych informacji co do przedszkola.

Przy wyborze szczeniaka trzeba zwrócić uwagę na jego ciała i szczęki. Bagażnik nie powinien być zbyt masywne, jak również szczęki. Collie są bardzo delikatne i pełne wdzięku, tak grube kończyny nie może być. Łapy szczenięta bezpośrednio, bez zniekształceń i ogon jest długi środek.

Wełna – jest ważnym aspektem przy wyborze. Nawet szczeniak jest ona prosta, jasna, długa i gładka, lecz nie kędzierzawy lub matowy. Płaszcz małych psów są bardzo ładne, a kolor nasycony. Białe szczenięta można mówić o mieszanym typie. Jest zatem bardzo ważne, aby zwrócić uwagę zarówno na rodowodzie i koloru.

Szczeniak z prawdziwego rasowy collie jest bardzo miły, czuły, zabawny. On nie ma agresji. Uwaga życzliwość. Po tym wszystkim, jest to bardzo ważny czynnik w psa. Co sprawia, że jest bardziej przyjazny, tym szybciej będzie członkiem rodziny. Bardzo piękny collie szczeniak. Zdjęcie powyżej pokazuje, co jest ich kolor.

Jaki jest pseudonim wybierz Collie

Opisane powyżej, że jest psem usługi. W związku z tym, bardziej odpowiednie do ich krótki nicków psa poddaną reakcji szybko. Ważne jest, że znak „P” obecnego w pseudonimu. Po tym wszystkim, jeśli nazwa bardziej dźwięczny, co jest ważne dla psa.

Eksperci doradzają psów takich pseudonimów dla Collie: Arnes, Astra, Kirk, Cedric, lycry, norki, Laura, Frant, Laur, smalec, Derk, Roy, Bravo, curry, Surrey, Fred, Madeira, Herc, Ron. Nazwy te pomagają nazwać szczeniaka, tak że cała rodzina jest zadowolona.

Wiele osób nazywa swoje psy na podstawie koloru. Jeśli Collie dominuje czarną farbą, a następnie wywołać ją w języku angielskim – Black. Kiedy kolor bardziej czerwony, pies nazywa Orenzh. W ten sposób, stosowany przez wielu właścicieli, łatwiej było wybrać psa nick.

Pielęgnacja i konserwacja

Collie potrzebują spokojnej atmosferze. Oni lubią wygrzewać się na materac. Długie spacery nie są dla niej. Dla tej rasy wystarczy wyjść do lasu raz w tygodniu. Cała reszta collie chętnie chodzić blisko domu. Wystarczy dwa spacery (rano i wieczorem).

Dla Collie płaszcz wymaga regularnej pielęgnacji. Konieczne jest, aby rozczesać każdej nocy, aby uniknąć mylących włosków. Rzadko czesanie złe dla włosów. Staje się nudny i brzydki.

Do pielęgnacji należy używać specjalnego szamponu, który utrzymuje kolor i połysk. Jeśli twoje nogi lub brzuch bardzo długie włosy, a następnie wyrównaj je, wyciąć tak, że sylwetka stała się bardziej harmonijne.

Moc collie

Szczenięta do sześciu miesięcy powinny być karmione 6 razy dziennie. Następnie można stopniowo przenosić do pełnego wyżywienia. Blisko 12 miesięcy karmić już Dog 2 razy dziennie. zmiana wody jest konieczne, co rano, tak, że był czysty.

Collie muszą być karmione żywność dietetyczną. To wołowiny, chudego kurczaka, mleko, jaja, sery, ryby, warzywa. Owsianka – jest fundamentem władzy, konieczne jest dodanie mięsa, podrobów, mleko, warzywa, ryby, i witaminy.

Nie nadużywać suchej karmy, bo to jest szkodliwe dla zdrowia. Spróbuj na przemian to z zbóż. Częste karmienie sucha karma jest wciągająca, a pies odmawia dostarczenia drugiego.

szkolenie

Pies collie łatwo uruchomić dowolną komendę. Wszyscy uchwycić bardzo szybko. Główne polecenia, które powinien wiedzieć collie – jest „fu”, „Porto”, „next”, „ja”, „przynieść”, „miejsce”. Twój pies po szkoleniu jest łatwa do nauczenia się, jak doprowadzić pantofle lub gazetę, stojąc na tylnych łapach, zapytać na ulicy, i więcej.

Vicious strażnikiem Collie nie działa, ponieważ nie ma agresji. Więc nie będzie mógł zaatakować wroga. Jednakże, jeśli pojawi się zagrożenie, poświęcić się dla gospodarza bez treningu.

Plusy i minusy długowłosa collie

Owczarek szkocki – bardzo miły i przyjazny pies. Jednak w takich skałach mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne momenty. Do zalet należą dobroć psa, lojalność, brak agresji. Dlatego Collie można bezpiecznie zostawić swoje dzieci i będziesz mieć pewność, że dzieci poniżej niezawodnego nadzoru.

Wady w tej rasy, choć mały, ale nadal tam są. Na owczarków szkockich bardzo długie włosy, za który wymaga regularnej konserwacji. Mieszkanie nie jest bardzo wygodne, aby utrzymać psa. Mimo wszystko, trudno pozbyć się włosów. Alergie Collie nie można uruchomić. Plus, te psy są bardzo trudno przetrwać rozłąkę z przyjmującym nawet przez kilka godzin.

Spójrz na szczenięta collie. Zdjęcie pokazuje, co ich rodzaju i delikatny wygląd. Czy to możliwe, aby porzucić tak pięknego psa?

Recenzje długowłosy collie

Wielu ludzi, którzy żyli tej rasy, spodobało jej charakter i zachowanie. Na Collie eleganckim wyglądzie i drobnym charakterem. Jest to i tak jak wielu właścicieli swoich czworonogów.

To nie jest często można zobaczyć prawdziwą Collie. Odpowiedzi o tym, jak widać, tylko pozytywne. Psy rzadko chorują, nie zły, ale wymaga szacunku i uwagi. Co jeszcze trzeba prawdziwych miłośników zwierząt? Tylko taki rodzaj, delikatne i piękne zwierzęta domowe.

wniosek

Wiele osób myli te ras jak owczarki Collie i shelties. Są to jednak dwie różne psy. Wizualnie są one bardzo podobne, ale Collie dwukrotnie shelties, są bardziej podatne na szkolenie, mają miękki i delikatny charakter. Inną ważną różnicą – kolor, który warianty Sheltie znacznie więcej niż collie. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na wszystkie wskaźniki.

Nie miły i delikatny niż pies collie. Dlatego też, jeżeli dziecko chce zwierzaka, spróbuj kupić psa, a dziecku zapomnieć o nudzie.