418 Shares 9386 views

Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot DSC-W810: opis, tryby fotografowania, recenzje

Linia kompaktowych aparatów firmy Sony jest regularnie uzupełniana przez nowych przedstawicieli rodziny, w których ulepszona została poprzednia jakość, a najnowsze technologie są realizowane. Producenci modeli tej klasy często nie decydują się na radykalne zmiany, które pozwalają właścicielom na otrzymywanie zdjęć o wyższej jakości. Zwykle rozwój tych urządzeń jest stopniowy i obejmuje jedynie zmiany kosmetyczne. Z kolei aparat Sony Cyber-shot DSC-W810 wykazywał inne podejście do ewolucji segmentu. Deweloperzy wyposażyli aparat w bardziej zaawansowaną matrycę i stworzyli bogaty zestaw różnych opcji i efektów.


Ogólne informacje o aparacie

Nowe pokolenie popularnej linii we wszystkich wersjach otrzymało matrycę CCD o rozdzielczości 20,1 megapiksela, dzięki której jakość zdjęć została znacznie poprawiona. Być może jest to główna zaleta, która wyróżnia aparaty cyfrowe firmy Sony w zaktualizowanych seriach. Ponadto kamery mogą nagrywać filmy HD, uzupełnione o możliwość natychmiastowego odtwarzania.

Ponadto model ma rozszerzoną listę ustawień i ustawień, wśród których znajduje się wiele funkcji automatycznych. Na przykład przy użyciu technologii Beauty użytkownik może naprawić usterki bezpośrednio w cyfrowym obrazie po sesji zdjęciowej. Aparat będzie pasował twórcom, którzy kochają wszelkiego rodzaju eksperymenty. Poza efektami obrazu, aparat Sony Cyber-shot DSC-W810 ma także możliwość tworzenia panoramicznych zdjęć. Poprzednio tylko te profesjonalne urządzenia miały taką możliwość, ale teraz zwykli użytkownicy mogli udostępnić fotografie 360 stopni.

Specyfikacje techniczne

Zgodnie z podstawowymi wskaźnikami wydajności, urządzenie ma pewne zalety w stosunku do konkurentów. Przede wszystkim Sony Cyber-shot DSC-W810 wyróżnia się dobrym rozwiązaniem dla jego segmentu cenowego, ale istnieją inne zalety potwierdzone charakterystyką techniczną:

 • Ogniskowa obiektywu mieści się w zakresie od 26 do 130 mm.
 • Możliwości powiększania są pięciokrotne przybliżenie.
 • Liczba pikseli wynosi 20,1 miliona.
 • Rozdzielczość to 5152×3864.
 • Światłoczułość urządzenia wynosi od 100 do 3200 ISO.
 • Przekątna ekranu LCD wynosi 2,7 cala.
 • Wbudowana pamięć – 27 MB.
 • Zasilanie – dzięki wbudowanej baterii o pojemności 630 mAh.
 • Formatem filmu jest AVI.
 • Dodatkowe funkcje to czujnik orientacji.
 • Wymiary urządzenia wynoszą 9.7×5.6×2.1cm.
 • Waga – 111 gr.

Aparat wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także wyglądem. Dobre wypełnienie techniczne jest organicznie połączone z niewielkimi rozmiarami. Warto zauważyć i stylistyczne zalety. Oprócz podstawowych osiągnięć, Sony Cyber-shot DSC-W810 Black jest również dostępny w kolorach srebrnym i różowym.

Tryby fotografowania

Seria zawsze cieszyła użytkowników bogatym arsenałem trybów fotografowania. Wśród aparatów cyfrowych jest dość powszechnie reprezentowany zestaw możliwości do pracy z balansem bieli , a także narzędzia do obsługi automatycznego formatu. W modelu Sony Cyber-shot DSC-W810 pojawił się nowy nowoczesny tryb, nazywany Party. Użyj tego zaleca się w warunkach niewystarczającego oświetlenia – na przykład wieczorem lub nocą. Aktywacja tej opcji automatycznie dostosowuje parametry pracy aparatu w celu zapewnienia lepszej jakości flash. W tym celu stosuje się zoptymalizowane ustawienia czułości ISO, a jasność i ekspozycja są regulowane. W rezultacie użytkownik może spodziewać się tworzenia wyraźnych i żywych zdjęć nawet w nocy.

Pozytywne informacje zwrotne dotyczące aparatu

Model pokazuje rzadki przykład, gdy rozszerzenie funkcjonalności w urządzeniu budżetowym jest mile widziane przez dość dużą grupę użytkowników. Właściciele urządzenia pamiętają o zaletach ustawiania ostrości, możliwości fotografowania w formacie panoramy, optymalnej czułości światła i długiej żywotności baterii. To prawda, jeśli chodzi o jakość zdjęć, recenzje są raczej powściągliwe. Nawet pomimo udanej matrycy aparaty cyfrowe firmy Sony w tej serii tracą kolorową reprodukcję, ale pokazują dobry szczegół. Dobre opinie użytkowników są również związane z nagrywaniem wideo. Poprawa formatu HD w nowych przedstawicielach rodziny przyniosła nie tylko "obraz", ale i dźwięk. Jako uniwersalne urządzenie do amatorskich sesji zdjęciowych i wideo, model ten jest dobrym rozwiązaniem.

Negatywne informacje zwrotne

Pomimo dążenia japońskich deweloperów do stworzenia technologicznie przełomowego produktu w segmencie budżetowym, nie mogły osiągnąć poważnego wzrostu jakości materiałów fotograficznych. Ale jeśli rozczarowujące cechy obrazków można wybaczyć z powodu szczerze niskich kosztów aparatu, problemy z ergonomią rozczarowały wielu właścicieli Sony Cyber-shot DSC-W810. Opinie szczególnie zwracają uwagę na niezręczne menu, chociaż kontrole są wdrażane bardzo zwarty i łatwy. Istnieją również zastrzeżenia do procesora, który przetwarza obrazy przez długi czas i przełącza się do różnych trybów z problemami. Niewłaściwy interfejs, w połączeniu z powolnością technicznego faszerowania, to rzadkie wady kompaktowych urządzeń cyfrowych, ale w tym przypadku obserwuje się takie problemy. Kompensuje je ponownie, przystępną cenę, stylowe wzornictwo i wciąż dobrej jakości zdjęcie na swój poziom.

Wnioski

Wielcy producenci ostrożnie zbliżają się do produkcji w segmencie budżetowym. Łączenie wysokiej jakości, łatwości obsługi i jednocześnie nie zawyżanie ceny nie wystarczy. Japońska firma jest znana jako niezawodny producent drogiej, ale wysokiej jakości i nowoczesnej elektroniki. Urządzenie Sony Cyber-shot DSC-W810 z oczywistych powodów nie mogło w pełni spełniać tych cech. Jeśli konstrukcja kamery i matryca technologiczna 20.1 MP podnoszą stan rozwoju, wyróżniając go na szarej masie tego samego typu tanich kamer. Ale w przeciwnym razie jest raczej skromnym narzędziem do tworzenia żywych i niezapomnianych zdjęć. Nowi użytkownicy tej opcji mogą jednak zorganizować dzięki dobrej funkcjonalności i przystępnej cenie. Ponadto warto zauważyć jakość podstawy elementów – niezawodność i trwałość są nadal marką marki firmy Sony.