873 Shares 1562 views

Używamy magnez do odzyskiwania produktów

Ten artykuł skupia się na ważnych pierwiastków śladowych, takich jak magnez. Ale zanim przejdziemy do określenia, czy magnez zawarty w produktach i w którym, przypomnijmy, jaką rolę odgrywa ona w naszym organizmie, więc jeśli to jest konieczne i ważne dla zdrowia.


Natychmiast należy zauważyć, że w wielu aspektach magnez ogromne nawet znaną i użyteczną wapnia. Bez obecności magnezu, wapnia nie mogą być wchłaniane w zasadzie, choć nie jest wystarczająca w organizmie. Magnez przyczynia się do równoważenia wejścia wapnia i zapobiega jego wydalanie. Jest również jedną z czterech składników mineralnych, w szczególności niezbędne do funkcjonowania naszych układów i narządów (pozostałe trzy minerały – potasu, wapnia, sodu). Magnez jest ważny dla tkanki kostnej. Główną część jego całkowitej zawartości w organizmie człowieka przypada dokładnie na zęby i kości.

Magnez – jednym z głównych ogniw energetycznych. Organizuje „Ochrona” układu nerwowego od stresu i napięcia. Magnez przyczynia się do utrzymania odporności zarówno w komórkach i w płynach ustrojowych, ma przeciwalergiczne i przeciwzapalne działanie. Jej obecność znacząco przyspiesza metabolizm. Skutecznie obniża ciśnienie krwi, zapobiega tworzeniu się kamieni.

Jak widać, ten pierwiastek śladowy , po prostu niezbędna. Zwłaszcza teraz, gdy przyczyny jego niedoboru w organizmie staje się jeszcze większa. Dlatego trzeba wiedzieć, który zawiera magnez, aby to nadrobić i przy pomocy naturalnych źródeł. Niedobór magnezu w organizmie powoduje:

  • Rafinowane pokarmy, "fast food";
  • Słodycze, napoje gazowane;
  • Żywność o wysokiej zawartości kofeiny (kawa, herbata, czekolada, cola, itd.);
  • Zubożony intensywnych zabrudzeń rolnictwie;
  • Środki zanieczyszczeń glebowych (różne nawozy sztuczne, metale ciężkie, odpady przemysłowe, pestycydy, itd.);
  • Zwiększone zapotrzebowanie organizmu na magnez (psychicznego i fizycznego stresu, stres psycho-emocjonalne, stres);
  • Zaburzenia wchłaniania ze względu na biegunkę, zaparcie, przewodu pokarmowego, niewłaściwego środki przeczyszczające;
  • Nadmierne wydzielanie magnezu przez nerki (cukrzycy, kwasica nerek, alkohol, diuretyki) ;
  • Stosowanie niektórych leków, na przykład, glikozydy nasercowe, środki antykoncepcyjne tabletek, beta-blokery, estrogenów, inhibitory ACE, antybiotyków, leków przeciwgruźliczych, cytostatyków;
  • Nadmiernego polegania na różnych dietach, szczególnie białka, w którym gwałtownie zwiększa wykorzystanie białka zwierzęcego.

Tak, spróbuj użyć magnez w pożywieniu do zapobiegania różnego rodzaju konsekwencje jej braku w organizmie. Magnezu w organizmie może być wykonane z soli i wody, jednak bogatsze źródła – jedzenie.

Produkty z magnezu (w pierwszym miejscu, które zawiera najwyższe stężenie korzystne pierwiastków śladowych)

– kakao;

– orzechy;

– sojowy;

– Fasola i inne rośliny strączkowe nasiona;

– Nasiona niektórych roślin, na przykład, mak;

– Nakrętki (inne niż leśne);

– Zielony;

– melasa;

– Surowe ziarna;

– fig;

– Ciemnozielone warzywa, kapusta, buraki (jeśli to konieczne, ważne jest, aby gotować bardzo szybko, tak że magnes nie myje);

– banany;

– kiełków pszenicy ;

– Bran;

– wątroby;

– drożdże;

– Ser;

– Żółtka jaj;

– ziemniakach;

– Ryby;

– Twaróg, kwaśne mleko, śmietana.

Ze zrównoważonym zdrowego odżywiania osoby jest w stanie otrzymać do 300 mg magnezu dziennie. Jednak zapotrzebowanie na ten prześledzić większość ludzi jest znacznie wyższy (600 mg, a czasem nie wystarczy). Dlatego, magnez w żywności – to świetnie, ale od czasu do czasu nie zaszkodzi, a przebieg jego otrzymania na narkotyki.

Niech magnezu w żywności nie zniknie z tabeli, dając zdrowie, wigor i wysokie duchy!