775 Shares 7238 views

Jak zrobić kawior na zimę

Już jeden ze słynnych cukinii, że jest w stanie "wrzucić" szpik kostny – produkt niskokaloryczny. Ten kawior jest użyteczny w kamicy moczowej z utratą moczu i szczawianu, z pogwałceniem metabolizmu puryn w organizmie. Cukinia pomaga usunąć soli stołowej i nadmiaru wody, są zalecane do odżywiania w chorobach żołądka.


Kulinarną wartość przedstawia młodzieniec z cukinią, gdy skóra jest miękka, a nasiona nie są rozwinięte. Długość takiego cukinia do 20 cm, waga do 1 kg. Młody cukinia jest bardzo delikatnym produktem i przechowywany jest w domu nie dłużej niż 3 dni. W sezonie letnim można przygotowywać różnorodne potrawy z cukinii. Marrows są smażone, duszone, gotowane i pieczone. Dla zakonovki zucchini marynowane i uczynić je kawiorem. Jak zrobić kawior z cukinią, w którym substancje, witaminy, mikrokomponenty, kwasy organiczne byłyby korzystne dla organizmu ?

Istnieje wiele przepisów kawioru z cukinii , ale głównym składnikiem jego przygotowania są cukinia, olej roślinny, cebula, marchew, słodka papryka, pomidory. Oczywiście, dominująca objętość cukinia, reszta, mniej mniej przydatne warzywa, da kawę cukinia kolor, wzbogacić smak. Możesz ugotować kawior tylko z cukinia, ale zgodzisz się, że reszta warzyw nie zepsuje produktu – będzie smaczne.

Jak zrobić kawior kawioru? To bardzo proste, jeśli posłuchasz porady. Po pierwsze, potrzebujemy naczyń o grubej dnie tak, aby podczas długotrwałego gaszenia warzyw nie palono. Po drugie, należy usunąć niektóre z soku z cukinia, aby skrócić proces odparowywania wody. Aby to zrobić, przewiń przygotowany cukinia przez młynek do mięsa, dodaj trochę soli i odstaw na pół godziny, aby sok był lepiej oddzielony. Spuścić wydzielany sok (przy okazji, świeży sok może być pijany – to bardzo przydatne).

Jak gotować kawior w domu – najbardziej prosty, a nie długoterminowy skład, ale na letni stół?

Dla 2 kg cukinia-zeltsov potrzeba 4 łyżek. L. Olej (oczywiście warzywa), marchewka 2 szt. Średnie wielkości, 2 słodkie papryki, 3 małe dojrzałe pomidory, 1-2 cebulki. Warzywa są przygotowywane – moje, czyste, znowu moje w zimnej wodzie, niech drenażu wody. Usuń dodatkowy sok z cukinia. W głębokim żeliwnym patelni podgrzewamy olej i zanurzemy w nim posiekaną cebulę, smażąc ją, aż będzie przezroczysta. Do cebuli dodać marszczone marchewki, smażyć 10 minut. Do cebuli i marchwi dołączamy drobno posiekaną paprykę (bez nasion i rdzeni), smażemy przez 10 minut z mieszaniem. Dodaj cukinię, gulasz przez 30 minut bez pokrywki, okresowo mieszając. Pomidory są przetarlane na tarkę i dodawane do warzyw. Ciągle gulasz do gotowych, nie zapominając o mieszaniu. Jeśli w kawiarni nie ma wystarczającej ilości płynu, przykryć naczynia pokrywką. Ochłodźmy mieszaninę warzyw. Przechodzimy do szlifierki do mięsa z częstym kratką, dodajemy sól do smaku. Dobrze wymieszać – kawior jest gotowy. Smak i aromat kawioru dają smak Twoich ulubionych przypraw.

A teraz, jak zrobić cukinia kawior na zimę. W przypadku 3-kilowego squasha, obrane i zasiane, należy wziąć 3 porcje warzyw średniej: marchew, cebula w głowach, słodka papryka, dojrzałe pomidory, korzeń pietruszki. Do smażenia – olej roślinny 1 szkło. Sól i cukier do smaku. Ocet 70% – 1 łyżka. Warzywa są czyszczone, moje, przewijane w młynie do mięsa i rozmieszczone w osobnych miseczkach. Z cukinią zmiksuj nadmiar soku. Cebula pokroić w kostkę. Pieprz (bez nasion) pokroić w plasterki. W rondlu z 2 łyżkami. Oleje duszone cukinia, bez pokrywania pokrywy tak, że wilgoć odparowuje. Na patelni podgrzać pozostały olej i przekazać cebulę, na przemian dodając do marchwi, papryki, pomidorów, natki pietruszki. Staramy się gotowości. W szpiku warzywnym rozprowadzamy szarlotkę warzywną z cebuli, papryki, marchwi i pomidorów. Mieszać. Gulasz pod pokrywką przez 10 minut, dodaj sól i cukier – do smaku. Wyjąć z płyty i ostudzić do temperatury 40 stopni. Mążyć blendera i wsunąć do rondla. Doprowadzić do wrzenia i ogrzać przez 10 minut.

Jak zrobić kawior, aby długo? Wlać ocet do gotowego gorącego kawioru i dobrze wymieszać z drewnianą łyżką. Rozsunąć kawior w słoikach sterylizowanych, niezawodnie obrócić je sterylizowanymi pokrywkami. Umieścić puszki do sterylizacji "pod płaszczem futrzarskim", aż zostanie całkowicie schłodzone. Przechowywać puszki z kawiorem w chłodnym miejscu.