401 Shares 9648 views

FSX: instalacja i instalacja

Do tej pory FSX jest, choć nie najnowocześniejszym, ale jednocześnie jednym z najpopularniejszych wersji symulatora lotu, ale wielu zainteresowanych tą grą nie wie jak skonfigurować i zainstalować różne opcje w FSX. W szczególności, oprócz standardowych opcji, gra przewiduje możliwość wykorzystania całej serii dodatków, aby zwiększyć realizm.


Warto zauważyć, że przed zainstalowaniem dodatków w FSX, konfigurowaniu gry i wszystkich innych działań warto pamiętać, że prawie wszystkie naprawdę interesujące dodatki są wypłacane.

Wymagania systemowe

Przed zainstalowaniem gry prawdopodobnie powinieneś był zdać sobie sprawę, że gra jest dość wymagająca na zasoby komputera. W tym przypadku matematyka jest bardzo prosta – tym bardziej, że zdecydujesz się na użycie dodatków, tym bardziej realistyczny będzie model samolotu, a mniej zadowalający FPS będzie. To dlatego, że przynajmniej dla Ciebie, co najmniej faktyczne ustawienie parametrów FSX, komputer musi spełniać następujące wymagania:

  • Windows XP lub nowszy (zaleca się używanie systemu Windows 7, 64-bit).
  • Procesor Intel Core 2 DUO, który ma częstotliwość co najmniej 2,8 GHz.
  • RAM: 2 GB lub szybszy. Ta pamięć RAM wpływa na liczbę klatek na sekundę, więc jeśli chcesz poprawić coś na komputerze dla tego symulatora, powinieneś zacząć od tego.
  • Winchester: każdy nowoczesny dysk, wolna wolumin, na którym jest nie mniej niż 100 GB. Należy zauważyć, że przy wyborze dysku twardego należy zwrócić szczególną uwagę na taki parametr jak prędkość obrotowa wrzeciona, która powinna wynosić 7200 obr./min.
  • Karta graficzna: lepiej używać kart GeForce, ponieważ użytkownicy Radeon mogą mieć pewne problemy. GeForce GTX 460 lub wyższy to najbardziej optymalna opcja.

Między innymi musisz koniecznie mieć joystick, ponieważ bez niego prawie niemożliwe jest granie. Który z nich wybrać najlepiej to twój osobisty wybór. Ustawianie joysticka FSX jest często dość proste, ponieważ wszystkie urządzenia są wyposażone w instrukcję.

Instalacja

Zanim będziesz mógł skonfigurować parametry w FSX, musisz zainstalować grę poprawnie i wykonaj ją w następujący sposób:

  1. Instalacja samego symulatora. Po zainstalowaniu zaleca się, aby najpierw wejść do niego i rozpocząć tworzenie niezbędnych danych konfiguracyjnych.
  2. Zainstaluj dodatek. Po zakończeniu instalacji i konfiguracji FSX musisz umieścić dodatkowy pakiet. Ten etap jest niezwykle ważny, ponieważ w tym dodatku znajduje się pakiet różnych ustaleń, które rozwiązują najbardziej znane problemy. Po zainstalowaniu tego pakietu zaleca się natychmiast ponowne uruchomienie komputera, po którym będzie możliwe uruchomienie symulatora.

Dostosuj

Należy zauważyć, że FSX dostrajania nie jest tak proste dla zwykłych użytkowników, ponieważ istnieje wiele opcji tutaj. Dlatego będziemy dotykać tylko tych, które mają wpływ na jakość obrazu na ekranie, a także liczbę klatek na sekundę. Poniższe ustawienia nie mogą twierdzić, że tytuł jest najbardziej optymalny, ponieważ po prostu nie istnieje – jest to główna opcja, z której można się budować, w zależności od potrzeb.

Najważniejsze jest to, że suwak "Ogólny" jest na najwyższym poziomie, ponieważ wymaga większości producentów samolotów. Po ustawieniu parametrów na poziomie limitu wyjdź z symulatora, aby zapisać je w pliku, a następnie go przejdź, aby upewnić się, że ustawienia zostały już pomyślnie pobrane. Teraz możesz zamknąć symulator, ponieważ precyzyjne dostrajanie FSX umożliwia ręczne wprowadzenie kilku opcji.

Aby to zrobić, początkowo musisz uruchomić polecenie "Uruchom" w menu Start, a następnie wpisz następujące informacje w wyświetlonej linii: notepad% APPDATA% / Microsoft / FSX / fsx.cfg.

CFG FSX jest skonfigurowany w następujący sposób: dodaj kilka parametrów do otwartego notatnika, wprowadzając następujące czynności:

[Wyświetl]
TEXTURE_BANDWIDTH_MULT = 70
[GRAPHICS]
TEXTURE_MAX_LOAD = 4096
[Główna]
DisablePreload = 1
FIBER_FRAME_TIME_FRACTION = 0.33
[TERRAIN]
TERRAIN_MAX_AUTOGEN_TREES_PER_CELL = 1200
TERRAIN_MAX_AUTOGEN_BUILDINGS_PER_CELL = 1000
[BUFFERPOOLS]
PoolSize = 12000000

Addons Instalacja

Oczywiście skonfigurowanie FSX pozwala na zapewnienie realistycznego lotu, ale w rzeczywistości jest daleko od rzeczywistości. Z tego powodu dziś w internecie można znaleźć wiele różnych dodatków, dodając do gry różnorodne realistyczne krajobrazy, chmury, modele różnych samolotów, warunki pogodowe i tak dalej. Warto zauważyć, że jeśli wykonasz szczegółową konfigurację FSX po zainstalowaniu dodatków do dodania samolotów, zauważysz, że każdy przełącznik lub dźwignia na dodanym modelu praktycznie we wszystkich przypadkach działa tak jak na prawdziwym komputerze. Zainstaluj z kolei dodatkowe dodatki.

FS Global 10

Ten dodatek pozwala na zmianę standardowej siatki powierzchni ziemi, co czyni ją bardziej szczegółową, o rozdzielczości do 19 metrów. Warto zauważyć, że rozmiar tego dodatku wynosi około 21 GB i jest to znaczna ilość dla większości nowoczesnych komputerów. Jeśli jednak nie jesteś hazardzistą i używasz swojego samochodu tylko dla upodobania swojego ulubionego symulatora, to w takim przypadku powinieneś mieć wystarczająco dużo, ale później zauważysz, że w FSX nie potrzebujesz żadnych ustawień grafiki – jest to tak niesamowicie piękne.

Ultimate Terrain X Europe

Europejska część map staje się bardziej szczegółowa. W szczególności dodaje się oznakowanie dróg, dodatkowe tekstury i więcej. Wolumin tego dodatku to 1,5 GB.

ORBX Australia

Doskonały dodatek, który umożliwia zapewnienie realności całego kontynentu australijskiego, co z pewnością będzie zauważane przez każdego użytkownika. Zauważ, że ten dodatek składa się z czterech różnych części, dlatego rozmiar dodatku wynosi około 3,5 GB.

Inne sceny

Do tej pory w Internecie można znaleźć ogromną liczbę bardzo zróżnicowanych scenariuszy, które są odpowiednie dla różnych części świata, a nawet poszczególnych krajów. Na przykład zasługuje na szczególną uwagę scenę na Hawajach i można znaleźć wiele szczegółowych lotnisk. Wystarczy, aby pojechać na rynek SIM i znaleźć tam, co lubisz najlepiej.

Prawdziwe środowisko Extreme

To addon można nazwać najlepszym wśród wszystkich istniejących w sferze chmur. W Ludzku jest skrótem REX. Ustawienie FSX po tym nie staje się bardziej skomplikowane, ponieważ realistyczne tekstury sprawiają, że odczucia z lotu są przyjemniejsze.

Addon pozwala dodawać do gry chmury fotorealistyczne, a także różne warunki pogodowe, ale co ważniejsze – czyni realistyczną wodę, zmieniając lot w burzę niesamowitych emocji. Wykorzystuje również wyspecjalizowany silnik pogody, dzięki któremu można pobierać rzeczywistą pogodę w pewnym porcie lotniczym, a także jego otoczeniu. Wolumin tego dodatku w wersji uruchamiania wynosi 4 GB, a aktualizacja na nią wynosi około 100 MB.

MyTraffic 2010

Po zainstalowaniu tego dodatku możesz zobaczyć realistyczny ruch zarówno na niebie, jak i na lotniskach. Należy zauważyć, że praktycznie nie ma to wpływu na liczbę klatek na sekundę, ale równocześnie powoduje, że loty są bardziej atmosferyczne. W tym addonie znajduje się dość wiele różnych modeli samolotów, wyposażonych w wątrobę prawdziwych firm.

FsPassengers

Z pomocą tego dodatku będziesz mógł tworzyć własne linie lotnicze, kupować różne wirtualne samoloty, przewozić pasażerów i zarabiać na tym. Zakończono dodawanie dość jakościowo, a na pokładzie statku powietrznego, w razie konieczności można nawet wynająć załogę, zapewnić pasażerom warunki w locie, a także wykonać wiele innych ciekawych czynności. Dodanie znacząco zwiększa zainteresowanie z gry w FSX w trybie online.

FSUIPC

Z zestawem FSUIPC dla FSX ustawienia nie zmieniają się zbyt wiele, ponieważ dodatek nie jest zbyt duży. Jednak większość użytkowników korzysta z tego dodatku, ponieważ jest to konieczne do zainstalowania wielu innych dodatków. Innymi słowy, z FSUIPC zainstalowanym dla FSX, ustawienia innych dodatków po ich zainstalowaniu stają się bardziej dostępne, ponieważ mogą być podłączone do symulatora w celu wymiany niezbędnych informacji.

FlightSim Commander 8.5

Narzędzie to umożliwia zaplanowanie trasy. Oczywiście można zaplanować trasę bezpośrednio przy pomocy specjalnego harmonogramu, który jest początkowo obecny w symulatorze, ale ten dodatek sprawia, że jest wygodniejszy dla większości użytkowników. Dzięki temu można łatwo poruszać się po różnych pasach VOR, a także zobaczyć mapę pewnego lotniska.

Początkowo planuj trasę w programie, a następnie zapisz ją w osobnym pliku w formacie .pln, otwórz ją bezpośrednio w grze i rozpocznij lot. Jeśli chcesz zapewnić jeszcze większy realizm, w takim przypadku możesz użyć prawdziwych kart Jeppesen, których prawdziwi piloci wolą dziś używać. Takie karty zawierają wszystkie potrzebne informacje, takie jak schematy, oznakowanie taksówek i wiele innych.

Kamera Ezdok

Jeśli jesteś już zmęczony stałymi monotonnymi kątami kamery, a także niewygodnym widokiem wewnątrz kokpitu, wtedy w tym przypadku potrzebujesz jednego z najważniejszych dodatków – to jest aparat Ezdok. Instalacja FSX z jego instalacją jest skomplikowana przez dodatkowe opcje dodatku, ale upewnij się, że po instalacji loty będą dużo przyjemniejsze, a pilotowanie po tym stanie się wygodniejsze. Po zakupie dodatku pobierz najpierw aktualizację.

Jeśli nie uda Ci się ustawień lub jeśli nie udało się poprawić niektórych elementów, nie zapominaj, że sam symulator ma wbudowany podręcznik. Tłumaczenie na język rosyjski jest tutaj bardzo, bardzo przyzwoite, więc nawet większość nowo przybyłych nie ma poważnych trudności w zrozumieniu podstaw FSX i zapoznanie się z tym doskonałym symulatorem powinno się zacząć od niego. Po rozpoczęciu szkolenia z instruktorem będziesz miał okazję przetestować swoją wiedzę w praktycznym doświadczeniu.