185 Shares 7672 views

niepłodność hormonalny i jego leczenie

niepłodność hormonalny, zwany również hormonem, stanowi naruszenie funkcji rozrodczych organizmu spowodowane przez zakłócenia układu hormonalnego.


Tak, hormonalnego niepłodności – jest to problem obu płci, a także hormonalne problemy zdrowotne charakterystyczne dla mężczyzn i kobiet.

Tak, hormonalne niepłodności u kobiet jest to usterka w łańcuchu hormonu odpowiedzialnego za owulacji, na przykład, komórka jajowa jest stała, tak aby nie wpaść w jajowodów i macicy lub pęcherzyków nie łamią. W każdym takim niewydolności hormonalnej występuje brak owulacji lub sporadyczne owulacji, co jest przyczyną niepłodności u kobiet.

Przyczyny hormonalnego niepłodności u kobiet może być wiele. Najczęstszym z nich – to niepowodzenie w tarczycy, przysadki i podwzgórza, a także nadmierna produkcja hormonów męskich, co prowadzi do powstawania policystycznych jajników. Inne częste przyczyny hormonalne niepłodności – jest niewydolność jajników, wczesna menopauza, brak wrażliwości na hormonów jajnikowych, które przyczyniają się do powstawania komórki jajowej. Ponadto, awaria układu rozrodczego kobiety mogą powodować stres, otyłość i żadnej poważnej choroby.

U mężczyzn, możliwe są dwa typy hormonalne niepłodności: wrodzone i nabyte. W pierwszym przypadku, naruszenie w tworzeniu męskim układzie rozrodczym jest jeszcze w łonie matki. Nabyta sam hormonalnego sterylność wynika z zaburzeniami rozwojowymi podstawowych cech płciowych w okresie dojrzewania lub jąder uszkodzenia z powodu już w wieku dorosłym. Również mężczyźni mogą rozwijać hormonalne niepłodności w dorosłość lub w okresie dojrzewania, w wyniku cukrzyca, problemy z tarczycą, a także obniżenie poziomu hormonów męskich i zwiększenie poziomu samicy.

Diagnoza hormonalnego niepłodności odbywa się dość łatwo. Tak więc, u mężczyzn, jest wykrywany za pomocą testu krwi i określenia ilości w nim żeńskich hormonów płciowych, jak również z powodów takich jak zaburzenia erekcji, powiększenie piersi, zmniejszone libido, zwężający się w polu widzenia. Również, gdy hormonalne niepłodności u mężczyzn wytrysk analizy wynika spadek liczby plemników.

U kobiet, tego typu niepłodności wykryć w moczu, badanie USG kontroli owulacji testu owulacji i macicy łyżeczkowanie. Diagnostyka jest również możliwe w domu, stosując podstawową wykres temperatury ciała. Aby to zrobić na kilka miesięcy, konieczne jest do pomiaru temperatury w odbycie – rano bez wstawania z łóżka. Jeżeli owulacja nie występuje, temperatura pozostaje stała. Jeśli owulacja jest w swojej okres powinien być wzrost temperatury.

Wczesne wykrycie hormonalne niepłodności jest bardzo ważne, jak leczyć niepłodność jest dużo łatwiejsze we wczesnych stadiach – ponieważ, jak każda inna choroba postępuje w czasie. Tak, hormonalnego niepłodności jest traktowany – zarówno mężczyźni jak i kobiety, i traktując ją nie jest bolesne.

W obu mężczyzn i kobiet, niepłodność jest traktowane przez różnych preparatów hormonalnych. W początkowym stadium choroby przedstawiono najpierw normalną działania tarczycy i kory nadnerczy, to leczenia cukrzycy, otyłości (jeśli w ogóle), stan psychiczny jest rozwiązany, a potem rozpoczyna się proces owulacji.

leczenie hormonalne są niezwykle ważne i szybko doprowadzić do Nome całego układu rozrodczego, ale niektóre z nich mogą wywołać ciąży mnogiej – to powinno być brane pod uwagę.

W tej samej sprawie, jeśli kobieta nie pomogło hormonów, istnieje inny sposób na pokonanie niepłodności. Ten superowulacja podczas której dojrzewają kilka pęcherzyków na raz, po którym często następuje IVF. Dzięki tej procedurze, wiele kobiet nie leczy niepłodności hormony, począć dziecko.