295 Shares 7019 views

Królowa łąk i ogrodów – stokrotka. Typy stokrotki

Istnieje wiele rodzajów (2000) tylko duże stokrotki. Wielu ludzi są wykorzystywane do ich reprezentowania jest białe kwiaty z żółtym środkiem. I to nie jest tak.


Wiele stokrotki rosną w ogrodzie. Rodzaje ich ograniczona w wysokości dwóch lub trzech. Jednak wśród wyżej wymienionej liczby gatunków istnieje wiele różnych kolorach stokrotki, podobnych pod względem struktury i reprodukcji, podobne do sadzenia i pielęgnacji. Dla wielu mogą wydawać się odległe od naszych zwykłych kolorów. Ale jest to najbardziej prawdziwa perła.

Rumianek: Rodzaje

Około 40 gatunków stokrotki są powszechne w Eurazji, Ameryce Północnej i Południowej. Rosyjscy szerokościach geograficznych jest dość powszechne, aby zobaczyć rumianku i pachnące. Ta sama nazwa pewne rodzaje złocienia stokrotka, rumianku i złocienia (Mayweed).

Prawie wszędzie można znaleźć Mayweed, całkowicie bezwonny. Jest bardzo podobny do rumianku. Jednak różnice mają.

Wśród kwiatów, które rosną w naturze, są też rocznych i wieloletnich stokrotki. Rodzaje najbardziej zróżnicowane. Rozważmy najciekawsze gatunki stokrotki, powszechne w wielu krajach.

Jednego gatunku wzrostu są Echinacea purpurea, który ma jasne płatków, otoczonych żółtobrązowej środkowego stożka. Łodyga kwiatu jest ozdobiony małymi białymi włosami i ciemnozielonymi liśćmi. Co ciekawe, ten kwiat, ponieważ jego centralny stożek jest rzeczywiście małe jasne kwiaty i płatki – liście. Dziki Echinacea rośnie w obfitości we wschodniej części Ameryki Północnej.

Gerbera w porównaniu z innymi gatunkami stokrotki są bardzo delikatne i dość kapryśna roślina. Dzięki różnych kolorach, wyglądają świetnie w klombów i bukiety. Ten rodzaj stokrotki pierwotnie z Madagaskaru, Republiki Południowej Afryki i Azji.

Popularne chryzantemy Grandiflora, w porównaniu z innymi gatunkami w środowisku naturalnym nie występuje. Pogląd ten – hybryda stokrotka stworzona przez Luther Burbank w Kalifornii, więc Amerykanie zwykle nazywają ją stokrotki Shasta.

rumianek

Jest w naturze narkotykami rumianku. Rodzaje rumianku różnią się od normalnych stokrotki. Rumianek ma doskonałe właściwości lecznicze. Jest zielnych rocznych roślin, których wysokość wynosi 40 cm. Rumianek pręt nieznacznie rozgałęzionych system korzeniowy. Silnie rozgałęziona łodyga nagie, siedzące Liście są alternatywne, double-klapowane wskazał na stosie.

Rumianek (wszystkie rodzaje), ma przyjemny zapach i gorzki smak. Roślina ta jest skromny i nie wymaga konserwacji, tak powszechne w środowisku naturalnym.

Różnice z rumianku narkotyków bezwonny

Białe kwiaty rumianku, pochodzące z koszem kwiatów, dwa razy krótszy niż w przypadku konwencjonalnego bezwonne. Liście apteki różnią się tym, że pinnatipartite. Dokładnie te same liście są jeszcze w Daisy – pachnące. Tylko białe kwiaty z długimi językami, takie jak bezwonny, ten kwiat nieobecny.

Zapach rumianku pachnące, jak lek, jest również bardzo silna. Obaj mają cenne właściwości lecznicze. rumianek leczniczy – roczne kwiaty. Jeśli nie możesz zebrać wszystkich w jednym miejscu, rumianek dla dojrzewania ich nasionach, to w przyszłym roku w miejscu stokrotki. Mayweed, w przeciwieństwie do leków jest gatunków roślin wieloletnich.

Rodzaje żółte stokrotki

Bażyna (lub kozulnik) – jest to niezwykłe żółty równoległym. Istnieją dwa rodzaje kwiatów. To doronicum – wschód i Plantaginaceae. Różnią się one przede wszystkim na wysokość i średnica kwiatu łodygi siebie.

Pierwszy typ jest wyprostowany, bardzo wynika nie rozgałęziony w wysokości i 50 cm na końcu trzpienia. – Jeden żółty kosz (rumianek), przy czym średnica około 8 cm.
Doronicum Plantaginaceae zawiera łodygi wysoka, nawet do 1,5 m, kwiat ma średnicę 10-12 cm.

Kwitnące stokrotki tego rodzaju od połowy maja do połowy czerwca (w zależności od regionu). Nasiona tego kwiatu nie produkuje, to tylko mnoży podział krzakach, więc łodygi po kwitnieniu cięcie.

Wygląda świetnie w kwiecie późnej wiosny do wczesnej letnim żółtym Doronicum (rumianek). Rodzaje rumianku mają zasadzić się kwiat łóżko w tle, bo kwitną wcześnie, a potem tracą efekt dekoracyjny. Tak, i ze sobą nawzajem (ze względu na różnej wysokości) powinny być odpowiednio spread wzrost na łóżku.

Prawie wszystkie rodzaje stokrotki wyglądać świetnie w pojedynczych i grupowych nasadzeń w klombów, a szczególnie imponującą wyglądają na zielonym trawniku.