738 Shares 6612 views

Co jest pinout Złącze USB

Uniwersalna magistrala USB jest jednym z najbardziej popularnych interfejsów komputerowych. Oni zadebiutował w 1997 roku, a trzy lata później, nowa modyfikacja (2,0), przyspieszone o 40 razy w porównaniu z oryginałem. Jednak pomimo tego postępu, producenci sobie sprawę, że prędkość nie wystarczy, aby korzystać z zewnętrznych dysków twardych i innych urządzeń o dużej prędkości. A teraz, nowy interfejs USB (typ 3.0). Nowy standard przekroczeniu prędkości poprzedniej wersji (2.0) 10-krotnie. Ten artykuł skupia się na taki problem jak przyporządkowania pinów na złączu USB. Ta informacja może być użyteczna dla radioamatorów, którzy niezależnie wykonanych dowolną z adapterem USB lub urządzenie jest zasilane poprzez USB-bus. Należy także rozważyć, co jest pinout micro-USB złącze typu USB i mini-USB.


opis

Wiele szynki napotkało problem przy niewłaściwie podłączony port USB-autobus zasilany fleshnakopiteley spalania i urządzeń peryferyjnych. Aby uniknąć takich sytuacji, konieczne jest, że pinout Złącze USB zostało przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z przyjętymi standardami. Typ złącza USB 2.0 jest płaskie złącze z czterema kołkami, ma AF (BF) oznakowane – "mama" i AM (VM) – "Tato" Micro-USB mają tę samą etykietę, tylko przedrostek mikro, mini i typ urządzenia, odpowiednio, – Mini prefiksu. Te dwa ostatnie gatunki różnią się od standardowych 2,0 tym, że te łączniki zostały wykorzystane do 5 szpilek. I wreszcie, ostatni typ – to USB 3.0. Zewnętrznie wygląda typu 2,0, ale w takim złączu służy aż 9 kontaktów.

Wtyczka USB Tulejkowe

Złącze USB 2.0 okablowanie jest w następujący sposób:

– pierwszy przewód (kolor czerwony), zastosowano do niego napięcie zasilania +5 V prądu stałego;

– drugi styk (biały), jest wykorzystywany do transmisji informacji (D-);

– trzeci przewód (zielony), jest przeznaczony również do przekazywania informacji (D) +;

– czwarty styk (kolor czarny), jest on zasilany z napięcia zasilającego zera, ale to się nazywa wspólny przewód.

Jak już wspomniano powyżej, typów mikroorganizmów i Mini – złącze USB pięć PIN. Okablowanie tego złącza jest identyczny z typem 2.0, oprócz czwartego i piątego szpilki. Czwarty styk (liliowy) – ten identyfikator. W złączach typu B nie wiąże się, jak w złączach typu A zamknąć przewód wspólny. Ostatni, piąty zacisk (Black) – napięcie zerowe.

Złącze stykowe USB- typ 3,0

Pierwsze cztery styki są identyczne jak w standardowym 2,0, do nich nie mamy zamiaru przestać. Piąty styk (niebieskie) służy do przesyłania informacji z USB3 minus (StdA_SSTX). Szósty konkluzja – to samo, ale ze znakiem plus (żółty). Po siódme – dodatkowe uziemienie. Ósmy styk (fioletowy) do odbierania danych (StdA_SSRX USB3) ze znakiem minus. I wreszcie ostatnie dziewięć (pomarańczowy) – taki sam jak w siódmym, ale ze znakiem plus.

Jak zrobić okablowania USB-złącze do ładowania?

Jakiekolwiek korzystanie z ładowarką USB złącze tylko dwa przewody: + 5V oraz wspólny kontakt. Dlatego też, jeśli trzeba przylutować do „naładowania” Typ złącza USB 2.0 lub 3.0, to należy wykorzystać pierwsze i czwarte kontakty. Jeśli używasz mini lub micro typu, w tym przypadku trzeba fluster na pierwszym i piątym terminali. Najważniejszą rzeczą przy włączonym zasilaniu – jest przestrzeganie polaryzacji urządzenia.