356 Shares 6618 views

Lek „Gripgo”: instrukcja obsługi, opis, wskazania, składu i opinie

Wraz z nadejściem zimy każdym ryzyko złapania infekcji. Aby uniknąć takich problemów, należy regularnie przeprowadzać środki zapobiegawcze mające na celu wzmocnienie zdrowia i system odpornościowy w ogóle.

Niestety, nie każdy wie, jakie działania należy podjąć, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed przeziębieniem i grypą. Dlatego też, gdy pory roku zmieniają się tak wiele osób chorych.

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy przeziębienia, powinni skontaktować się z lekarzem. Lekarz ma obowiązek powołać specjalną przeciwgorączkowe i przeciwbólowe leki pacjenta. normalizują one temperaturę ciała pacjenta i wyeliminować wszystkie objawy choroby.

Jednym z najbardziej skutecznych przeciw przeziębienia i grypy leków jest „Gripgo”. Uwaga, sposób stosowania, skład leku zostały przedstawione poniżej.

Skład, opis, skład i pakowania

Co substancja zawiera lek „Gripgo”? Instrukcje, opis leku powiedzieć, że składa się z kofeina, paracetamol, maleinianu chlorfeniramina i chlorowodorku fenylefryny.

Oprócz związków aktywnych, lek, o którym mowa, zawiera dodatkowe składniki, takie jak kroskarmeloza sodowa, mikrokrystaliczna celuloza i stearynian magnezu.

Preparat „Gripgo” instrukcje stosowania, które zostaną omówione poniżej, jest dostępny w postaci kapsułek w kształcie dwustronnie wypukłe tabletki i białych. Są pakowane w blistry lub paski, które są umieszczone w stos papieru.

Farmakologia leków

Jakie są pigułki „Gripgo”? Instrukcje użytkowania sugeruje, że taka kombinacja leków, których skuteczność jest wynikiem składników w jego składzie. Uważamy właściwości każdego z komponentów w sposób bardziej szczegółowy.

Nazywany paracetamolu przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Ma właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Działanie paracetamolu ze względu na jego wpływ na podwzgórze centrum termoregulacji, jak również jej zdolności do hamowania syntezy prostaglandyn.

Kofeina jest alkaloidem należący grupę metyloksantyny. On jest w stanie stymulować ośrodki krążenia i układu oddechowego, a także do poprawy emocjonalnego i fizycznego samopoczucia. Dzięki tym właściwościom, do leczenia chorób zakaźnych przejawami są znacznie zmniejszone zmęczenie. Kofeina poprawia również działanie przeciwbólowe paracetamolu.

maleinian Chlorpheniramine – To tak zwane leki przeciwhistaminowe. Zmniejsza odpowiedź alergiczną choroby zakaźne. Ten składnik konkurencyjnych blokowanie receptorów H1-histaminowych, eliminuje katar, ból oczu oraz świąd nosa.

chlorowodorek fenyloefryny środkiem sympatykomimetycznym. Zmniejsza przekrwienie i obrzęk w drogach oddechowych (w górnej części) oraz zapalenie zatok. To przyczynia się do poprawy oddychania przez nos.

Należy również zauważyć, że element raportowania jest zdolny do stymulowania receptorów alfa-adrenergicznych. W ten sposób nie ma przepuszczalność naczyń obwodowych i zmniejszenie skurczu, co prowadzi do znacznie zmniejsza tworzenie wydzielin śluzowych.

świadectwo

Od czego są przepisywane pacjentom taki lek jako „Gripgo”? Instrukcje użytkowania (wskazania tego narzędzia zostaną przedstawione do teraz) wskazuje, że lek jest przeznaczony do objawowego leczenia grypy i innych ostrych zakażeń układu oddechowego, które występują w postaci przekrwienia błony śluzowej nosa, ból głowy, gorączka, bóle mięśni i oczu, zapalenie zatok, ból gardła, kaszel i katar.

Przeciwwskazania

Czy istnieją przeciwwskazania w tabletkach „Gripgo”? Instrukcja użycia leku mówi, że zakaz ten lek jest ogromna ilość. Rozważmy listę nich już teraz:

 • hiperbilirubinemia;
 • niewydolnością wątroby lub nerek (silny);
 • ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • nadczynność tarczycy, barwiaka, tyreotoksykozę;
 • Nadwrażliwość substancji czynnej;
 • zaostrzenie wrzodowa narządu w przewodzie pokarmowym;
 • zwężeniem odźwiernikowo, wrzód trawienny ze zwężeniem;
 • choroby płuc;
 • łamanie krwi, niestabilnej dusznicy bolesnej, miażdżycy serca widoczne niedokrwistość mięśnia sercowego w ostrej fazie choroby, leukopenia, ciężka bradykardia, ciężkie zaburzenia przewodzenia serca, zaburzenia rytmu serca, niewydolności dróg oddechowych (astma), czynności serca, organiczne uszkodzenia układu krążenia, choroba niedokrwienna serca, płynący w ciężkich formie;
 • jaskra;
 • ciężkie nadciśnienie, zwiększone pobudzenie, bezsenność;
 • padaczka;
 • BPH z resztek moczu, zatrzymanie moczu przerostu prostaty, okluzja pęcherza;
 • ostre zapalenie trzustki;
 • cukrzyca;
 • Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
 • Ciąża i laktacja;
 • alkohol, dodaje się beta-blokery lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, inhibitory MAO, leczenia i dwa tygodnie po zakończeniu odbioru;
 • wiek poniżej 12 lat;
 • stany charakteryzujące się zakłóceń snu, i zwiększenie pobudzenia;
 • zwiększony odstęp QT lub wrodzonej długo lek, który zwiększa odstępu QT.

Medycyna „Gripgo”: instrukcje użytkowania

Opis, wskazania leku zostały przedstawione powyżej.

Zgodnie z instrukcjami, tabletkę należy wziąć pod uwagę u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat. Ich dawkowanie wynosi 1 jednostka cztery razy dziennie.

Maksymalna dawka – 4 tabletek na dzień. Czas trwania leczenia wynosi 3-5 dni.

skutki uboczne

To może powodować działania niepożądane „Gripgo” (tabletki)? Instrukcje użytkowania informuje, że narzędzie to jest bardzo często przyczyną różnych skutków ubocznych. Rozważmy je teraz:

 • obrzęk naczynioruchowy, reakcje alergiczne skóry, wstrząs anafilaktyczny;
 • rumień skóry, świąd, rumień wielopostaciowy, wysypka, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka ;
 • zaburzenia widzenia, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, zakwaterowanie, suche oczy, rozszerzone źrenice;
 • niepokój, zawroty głowy, dyskineza, bóle głowy, drażliwość, pobudzenie, szumy uszne, niepokój, drgawki, dezorientacja, zmiany w zachowaniu, drażliwość, drgawki, bezsenność, śpiączka, dezorientacja, drżenie, senność, depresja, uczucie mrowienia i ciężkości kończyn;
 • aseptyczne ropomocz, trudności w oddawaniu moczu, uszkodzenia nerek (martwica brodawek i śródmiąższowego, kolki nerkowej), zatrzymanie moczu;
 • wymioty, utrata apetytu, nudności, gepatonekroz, zgaga, suchość w ustach, zaparcia, biegunka, uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu, wzdęcia, zaburzenia czynności wątroby;
 • podwyższone poziomy enzymów wątrobowych;
 • niedokrwistość, płytek krwi, methemoglobinemia, sulfgemoglobinemiya, leukocytoza, erythropenia, giperprotrombinemiya;
 • tachykardia, bradykardia odruch, nadciśnienie, bóle serca, zawał Duchenne'a, duszność, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca;
 • hipoglikemiczne śpiączka, hipoglikemii;
 • skurcz oskrzeli w alergii na kwas acetylosalicylowy i niesteroidowe leki przeciwzapalne;
 • zaburzenia metaboliczne z miedzi i cynku;
 • osłabienie, pocenie się, hipoglikemia;
 • niedokrwistość aplastyczna, neutropenia, niedokrwistość aplastyczna, agranulocytoza, leukopenia, trombocytopenia, tworzenie cystyny, kamienie szczawianu wapnia i kwasu moczowego, rozwój cukrzycy, uszkodzenia trzustki, kryształków (z długotrwałego stosowania leku w wysokich dawkach).

Przedawkowanie leku

Jakie objawy występują, gdy przedawkowanie narkotyków „Gripgo”? Instrukcje użytkowania (cena leków wymienionych poniżej) informuje, że w tym przypadku pacjent może wystąpić nudności, skurcze, wymioty, bóle brzucha, które występują w ciągu 1-2 dni, niewyraźne widzenie, toksyczne działanie na nerki i wątrobę (może powodować martwica), śpiączka, letarg, a następnie mieszając, ból głowy, nadciśnienie, choroby układu krążenia, bradykardia, zawroty głowy, psychozy, atropiny szybkie oddychanie, zaburzeń rytmu serca, drżenie.

Leczenie przedawkowania

Do leczenia powyższych stanów przemywa żołądka pacjenta, a także daje N-acetylocysteiny (antidotum paracetamolu) i enterosorbent. Ponadto, funkcja kontroli pacjent krążenia krwi i oddychania.

interakcji

Czy to możliwe, aby łączyć z innymi lekami leku „Gripgo”? Instrukcja użycia oznacza, że jednoczesne stosowanie środka z nasenne, środki przeciwbólowe i inhibitory MAO może poprawić swój hamujący wpływ na układ nerwowy.

Połączenie „Gripgo” przeciwdepresyjne, przeciwskurczowe holinoliticheskimi angigistaminami, przeciw chorobie Parkinsona i leki mogą powodować efekt atropina, przejawiające się suchość w ustach, zaburzenia mieszkalnych, zatrzymanie moczu i zaparcia.

Wraz z przyjęciem „prokarbazyna”, sympatykomimetycznych, hormony tarczycy i „furazolidonu” zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

W połączeniu z azotanami zmniejsza wpływ tych ostatnich.

Zabrania się podjąć „Gripgo” z innymi lekami zawierającymi paracetamol, który, jak również z innymi NLPZ i alkoholu.

Szczegółowe zalecenia dotyczące przyjmowania leków

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem korzystania z tabletu „Gripgo”? Zastosowanie w funkcji nerek (wyrażone) jest zabronione. Należy również pamiętać, że nie można przekraczać zalecanej dawki i stosowania leku lekarz więcej niż pięć kolejnych dni. W godzinach wieczornych, tabletka powinna być przyjęta do 3 godzin przed snem.

Jeśli objawy nie ustępują po pięciu dniach leczenia, należy uchylić i zobaczyć się z lekarzem.

Jakie inne cechy ma lekarstwa „Gripgo”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że fenylefryny daje fałszywy wynik dodatni w kontroli dopingu.

W okresie leczenia uzależnień nie może wypić mocną kawę, herbatę i inne toniki.

Nagłe odstawienie leku może prowadzić do centralnego systemu nerwowego, depresji z objawami depresji i senność.

Na długich tabletek aplikacyjnych może rozwinąć się uzależnienie psychiczne.

Analogi i ceny leków

Oglądane lek (№100) kosztuje około 750 rubli. W razie potrzeby możliwe jest zastąpienie takich leków jak "Adzhikold", "Antigrippin", "Aksagripp", "Antiflu", "Vokasept", "Apap", "Gripaut", "Dolar", "Griposan", "dolar", " zimny H "" Kaffetin "" Koldreks "" Lorkold "" Kombigripp "" Novalgin "" PARALIA Extra "" Padeviks "" "" Rinzai Spazgo "" Solpadein "" Flyukoldeks " "Yunispaz", "Hitflyu", "Gripeks". Instrukcje, skład, zastosowanie, analogi tych aktywów może się znacznie różnić od naszych rozważań leku. Dlatego muszą wyznaczyć tylko doświadczonego lekarza.

opinie konsumentów

Teraz wiesz właściwości „Gripgo” narkotyku. Instrukcje dotyczące stosowania tego leku zostało szczegółowo opisane powyżej.

Według konsumentów bardzo aktywny lek skuteczny przejawiać się w wysokiej temperaturze, senność, ból gardła, oczu i stawów, a także w leczeniu zmęczenia SARS. Jednak podczas stosowania tego leku nie należy zapominać o licznych działaniach niepożądanych, które mogą spowodować lek, w tym niezgodności z lekarzem zalecane dawki. Ponadto, tabletki „Gripgo” istnieje ogromna liczba różnych przeciwwskazań.