366 Shares 9843 views

Utworzony kamień w moczowodzie – Co robić

Rzeczywiście, co zrobić, jeśli kamień utknął w moczowodzie i nie chce iść? Aby rozpocząć się uspokoić i upewnij się, że nic nie robi, zanim pojawi się pojęcia, charakteru i natury takiej patologii. Odpowiadając na pytanie – kamień w moczowodzie, co zrobić, należy zacząć od tego, że pojawił się tam można tylko nerkę.


Oczywiście, jeśli wejdzie on w kamień moczowodu często zachodzi przepływ moczu w pęcherzu, powodując napadowe silne bóle. Taki ból zwany kolki nerkowej. Taki ból może łączyć i częste parcie na mocz, czy wystąpiło to w dolnej jednej trzeciej. Co zrobić, gdy ukłucie? Zastosowanie przeciwskurczowe, przeciwbólowe jest zalecana jako pierwszej pomocy. No-spa, baralgin prawdopodobnie w każdej domowej apteczce. Tak więc atak zostanie zadokowany i ból będzie zatrzymać lub podjąć inną postać (tępy, bóle).

Po pierwszej pomocy należy szukać pomocy u lekarza, przejść odpowiednie badania. Kamień może powodować nawracające napady kolki, ale można zrobić więcej, i nie martw się. Niewielki rozmiar kamienia może wyjść na własną rękę. Aby mu pomóc, istnieją konkretne ćwiczenia i fizykoterapia.

Jak widać, bez odwoływania się do eksperta, to lepiej tego nie robić. Żyjemy w 21 wieku, medycynie oraz dostęp do wielu nowoczesnych metod diagnostycznych i terapeutycznych, moc i usunąć kamień w moczowodzie. Co jeśli nie wyjdzie, a konserwatywny prawdziwy efekt terapia nie działa? W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy atak ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek może być konieczne i chirurgia. I awaryjne. Zatem podrobienia kamienia zostanie przeprowadzone w jakiś sposób.

objawy

Kamień w moczowodzie objawów następujących przyczyn. Jeśli kamienie są nadal nie ma efektu, są one nazywane – są bezobjawowe. Ale może pewnego dnia przyjdzie czas, w którym manifestować kamień w moczowodzie. Co zrobić, jeśli nie jest ból, utrudnione oddawanie moczu? Kamień mający wystarczająco duży, nie trudno dostrzec za pomocą rentgenowskiej.

W niektórych przypadkach, w ten sposób kamień nie jest zdefiniowana, ale istnieją inne sposoby, aby zdiagnozować. Na przykład, USG jest cały układ moczowo-płciowego. Metody diagnostyczne pomóc specjaliście w ustalaniu lokalizacji kamienia, rozmiar, kształt. Na temat zapalenia podjęte krwi i moczu analizy.

Zdiagnozowano z kamienia w moczowodzie, co robić? Należy traktować! Zabiegi z takimi patologiami, istnieje kilka. Jednym z nich jest obserwacja. Jest to okres oczekiwania korzystnego czasu dla siebie kamiennym wydaniu. W tym przypadku, aktywne leczenie nie jest stosowana. Ten okres obserwacji czasami trwa kilka miesięcy, co najwyżej, tygodni. Pacjenci w tym czasie trzeba pić dużo (do dwóch litrów) wody.

To może być poinformowani i zdrowych ludzi jako środek zapobiegawczy. Im więcej wody pije, odpowiadającej mu większy jest wytwarzany w moczu, co ułatwia kamieni ługowania przez cewkę moczową.

Przy wyborze leczenia wielkim znaczeniu podanym w kształcie kamienia, jego lokalizacji i wielkości. Jeśli, na przykład, średnica kamienia pięciu milimetrów, taktyka wydaje się być „self-przyszła”. Wpływa Wybór taktyki leczenia i takie czynniki jak pacjent odczuwał bólu. Aktywne metody leczenia kamicy moczowodu są: ureteroscopy, fala uderzeniowa litotrypsja niektóre inne metody, a wreszcie metoda otwartej chirurgii.

Do przeprowadzenia leczenia w powyższych metod, specjalny nowoczesny sprzęt w szpitalach. W tej metodzie otwartej operacji jest teraz prawie nigdy nie używane lub rzadko używane.