258 Shares 9922 views

Tłumik VAZ-2107. VAZ-2107: szaliki zastąpienie ich rąk, instrukcja

W tym artykule dowiesz się o WHA tłumika 2107. W rzeczywistości, układ wydechowy samochodu składa się z trzech głównych części. Jeśli po uruchomieniu silnika, pierwsza to „pająk”, który jest właściwie nazywa się rura odbioru. Jest on następnie rezonatora, który łączy dwie końcowe części układu wydechowego. Pod koniec instalacji wykonana jest z głównym tłumikiem. Dzięki niemu zmniejsza hałasu wytwarzanego przez silnik pojazdu. Aby uzyskać informacje na temat sposobu przeprowadzenia jego zamiennik, to zostanie omówione poniżej.


pasemka

Aby wymiana tłumika 2107 przeszedł jak najszybciej, trzeba śrubokręt, zestaw kluczy i głowic, jak również pit obserwacji. Jeśli nie, to może być możliwe, aby podnieść cały tył samochodu, więc to było wygodne do pracy. Głównym tłumik znajduje się w tylnej części pojazdu. Jego krawędź jest widoczna, gdy patrząc na samochód od tyłu. Wymiana elementu muszą być przeprowadzane zarówno w przypadku znacznego odkształcenia, co znacznie pogarsza się zdolność do przechodzenia gazów spalinowych, albo gdy jest ona pełna wypalenia, dzięki czemu gazy spalinowe uciec z tłumika bez oczyszczania i zmniejszenie hałasu. Nawet jeśli istnieją podziały lub przepalenia, poziom hałasu wzrasta wielokrotnie. W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie wymiany towaru.

Przygotowanie do pracy

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy dokładnie zbadać cały układ wydechowy pod kątem uszkodzeń. Dokładnie kontrolować układ wydechowy, rezonator, nawet kolektor wydechowy. Jeśli znajdziesz jakieś błędy, należy wymienić WHA tłumika 2107. Nie powinno być ograniczone do jednego jak najszybciej w tłumiku. Tak, trzeba najpierw zdjąć tłumik. Aby to zrobić, należy ustawić samochód na dziurze patrzenia. Przy pomocy dwóch przycisków na „13” poluzowania nakrętek, które wytwarzały mocujące zacisk. Należy pamiętać, że te złącza gwintowe są stale narażone na działanie wysokich temperatur. Dlatego są one bardzo trudne do odkręcenia. Korzystnie z dużym wyprzedzeniem, aby obsługiwać wszystkie połączenia gwintowane penetrujący smar. Następnie trzeba odkręcić śrubę, który jest wytwarzany przez montowanie gumową poduszkę do wspornika na WHA tłumika 2107. Zdjęcia tego urządzenia jest podana w artykule.

demontaż tłumika

Teraz jest to możliwe, poprzez lekkie podniesienie tłumik 2107, aby usunąć go z wszystkich pasów. Zauważ, że klip powinien pozostać na rezonatora. Tak proste, jak to możliwe, aby odłączyć rurę wydechową od rezonatora, konieczne jest użycie śrubokręta. Aby dowiedzieć się, jak wykorzystać ją w procesie tym zostaną omówione poniżej. Montaż nowego tłumika w odwrotnej kolejności. Najpierw trzeba połączyć dwie rury, a następnie zawiesić korpus tłumika za pomocą elementów gumowych. W końcu jest to konieczne, aby dokręcić śruby na poduszce i jarzma, który jest wykonany rur mocujących na WHA 2107. Fot tłumika można zobaczyć w artykule.

związanych z pracą

Po usunięciu głównego tłumika musi dokładnie sprawdzić stan pasków zawieszenia. Także przyjrzeć się bliżej, stan płytki montażowej. Po tym ocenić stan paska zaciskowego. Jeśli nie było nadmiernej siły przy odkręcaniu nakrętki należy zainstalować nową obrożę. Zauważ, że pożądane jest, aby traktować specjalny uszczelniacz do układów wydechowych. Należy stosować się do wspólnych części tylnej tłumik i rezonatora. Konieczne jest również, aby uznać, że natychmiast po zatrzymaniu temperaturę wydechowego silnika może osiągnąć 500 stopni. Dlatego wskazane jest, aby najpierw dać silnik do ostygnięcia, po czym wykonać wszystkie naprawy. Oczywiście, naprawa może być wykonana przez oddanie się w ręce grube rękawice. Jednakże, nie jest to bardzo wygodne, ponieważ łatwiej jest wymienić tłumik gołymi rękami VAZ 2107. Jego cena wynosi około 900 rubli.

„Stealth” w napraw

A teraz kilka wskazówek, jak korzystać z narzędzi przy wymianie tłumika WHA 2107. W szczególności, niektóre mogą zapytać, w jaki sposób można pomóc śrubokręta odłączyć tylny tłumik z rezonatora. Aby to zrobić, trzeba będzie płaski śrubokręt, używając należy rozpakować róż na tłumika. Należy zauważyć, że rura nie pociętego średnicy. Nie bój się zniszczyć stary tylny tłumik. On nie będzie już przydatne, więc on może zrobić wszystko. Przewijania wstecz tego wkrętaka, wtedy odłączony od rury rezonatora bez żadnych problemów. Należy pamiętać, że trzeba nabyć najwyższej jakości sklep z tłumika. Zwróć uwagę na jego wygląd. Wnętrze nie powinno być słychać żadnych metalowych lub innych dźwięków. Ponadto powłoka musi być bez uszkodzeń mechanicznych, w szczególności chipsy, guzy, wgniecenia lub zniszczenie odnawiania. Bardzo podatne tłumik WHA 2107. Wtryskiwacz nie będzie działać prawidłowo, jeśli nie ma regulacji zawartości tlenu. Kwestia ta zostanie omówiona poniżej.

podział tłumik

A teraz warto rozważyć wszystkie wady, które mogą znajdować się w układzie wydechowym. Pierwszą rzeczą, którą trzeba spojrzeć na tłumiku VAZ 2107. On może zostać uszkodzony z zewnątrz, lub zardzewiałe. W większości przypadków, palić przez niego od wewnątrz elementów. To niepowodzenie najbardziej niefortunne, co pociągnie za sobą wymianę całej jednostki. Często zdarza się i tak, że gdy silnik jest uruchomiony słyszalnych ciosy do ciała. Najczęściej przyczyną awarii jest uszkodzenie lub odkształcenie wieszaków tłumika. Może to być również słabe połączenie wszystkich elementów układu wydechowego. Przerwa tłumik jest dość prosta. Można zderzają się z przeszkodą. Nawet kamień może odbijać się od koła i przenikają ciało tłumika. Oczywiście, jest to mało prawdopodobne, ale możliwe.

Środowisko zewnętrzne i tłumik

Bardzo często nie rurę odbioru WHA tłumika 2107. Dość często przyczyną awarii jest wpływ środowiska zewnętrznego. Tłumik często gromadzi się kondensat. Miast na sole działają obudowy, różne chemikalia, które traktuje się drogi. Nie zapominaj, że każdy z tłumika ma określony zasób. Oczywiście, jeśli to działa poza normą, nie ma już nic „na żywo”. Objawy awarii tłumik widać natychmiast. Przerażający ryk, puk w organizmie, grzechotanie, metaliczne dźwięki, wyraźnie wskazują, że istnieje jakaś usterka.

Wtrysk blok nośnik „Siedem”

Bardzo wybredni, ten mechanizm układu wydechowego. Jeśli operacja odbywa się w swoim zwykłym blisko idealnych warunkach, żywotność wynosi nie więcej niż sto tysięcy kilometrów. Jeśli operacja nie jest przeprowadzana zgodnie z zasadami, to najprawdopodobniej, katalizator zostanie uszkodzony wcześniej. Często nie jest zanieczyszczenie, niszczenie i dezintegracja jednostki centralnej bezpośrednio wspierać. Istnieją przypadki, gdy nie ma korozji lub uszkodzenia obudowy. A teraz spójrzmy na tych sytuacjach, w których istnieje zniszczenie elementu. Zniszczenia nośnika blok może być w przypadku, kiedy część mieszanki paliwowo-powietrzna spala się bezpośrednio do konwertera. Dzieje się tak ze względu na fakt, że nie jest to niewypał. Lub mieszanina paliwa i powietrza jest zbyt uogólnione, a to z tego powodu nie są całkowicie spalane. Jednocześnie pojazd 2107 strzelanie w tłumiku, usłyszał ostre klaszcze.

Blok nośny pęknięć

Ma to często miejsce w przypadku uszkodzenia albo awarii czujnika tlenu. Ponadto, próba uruchomienia pojazdu z „popychacz” może spowodować zniszczenie bloku nośnym. Jak również jego całkowite zniszczenie może nastąpić tylko pod wpływem stresu mechanicznego. Niestety, może się zdarzyć przy chwilowej temperatury. Jechał z dużą prędkością do kałuży w deszczu, zimna woda hit ciało, było zniszczenie urządzenia. Skażone podłoże może wynikać z faktu, że nie jest koksowanie komórkach. Zazwyczaj tego powodem jest to, że w komorze spalania spadnie oleju, który jest wprowadzany do układu wydechowego. A co najważniejsze, aby zapobiec zanieczyszczeniu, konieczne jest monitorowanie jakości paliw, aby napełnić zbiornik. Benzyny ołowiowej z dodatkami, w którym jest metal, prowadzi do zanieczyszczenia komórek. W konsekwencji katkollektor awarii i musi zostać wymieniony.