562 Shares 2165 views

Bukowina Owczarek: opis, zdjęcia, charakter

Bukowina Owczarek ma silne, gęste, duże ciała. Przez wiele wieków, to był tylko pies asystent pasterze trzymali swoje stada w Karpatach. Głównym zadaniem takiego Pasterza – ochrony stad przed drapieżnikami lub złodziei. Bukowina Owczarek docenili bardzo dobrze wyważony charakter, spokojny i przyjazny stosunek do dzieci. Te cechy pozwalają na psy, aby utrzymać je nie tylko jako strażników stadach, ale także z punktu widzenia miasta w zakresie ochrony i jako towarzysz. Rasa ta – rodzaj Pasterza rumuńskiego pasterza.


budowa ciała

Duża głowa masywnej psa podniesiony powyżej linii grzbietu lekko. Czaszki umiarkowanie szerokości, płynne przejście od czoła do pyska. Nos szeroki, czarny płat i duże. Czaszka równej długości pyska. Lufa posiada kształt ściętego stożka, z dobrze rozwiniętych, zwężający się do nosa, a nie ostre. pies usta mocno zęby, grube, w jasnych kolorach. Nożycowy zgryz, białe zęby, potężne szczęki. Czasami pies znalazł bezpośredni zgryz – nie jest to winą rasy. Bukowina Owczarek ma łagodny kości policzkowe. Oczy w kształcie małych, migdałowy, umieszczony nieco skośnie. Kolor oczu może być piwne lub zapalniczki. Żółte oczy tej rasy nie są możliwe. Powieki są dobrze pigmentowane. Wiszące uszy, w formie trójkąta, wierzchołki są zaokrąglone, sadzenie wysokie dopasowanie do wnętrza policzki. Szyjka ma grubość, a krótkie, silne. Ciało jest muskularny, silny zad. Od kłębu do kupra zmniejszyć gładkie. Szeroka klatka piersiowa z dobrze zdefiniowanych krawędzi do łokci przednie łapy. Ogon osiąga stawu skokowego, czasami dłużej. W stanie spoczynku, ogon jest pominięte, lub gdy napięcie wzrasta powyżej linii ruchu do tyłu. Pies skóry grubości, ma ciemny kolor szary. Włosy na nogach i głowie jest krótki, gęsty i prosty. Główny korpus jest płaszcz długości 9 cm. Podkład ma wysoką gęstość, krótki, światło. Z wełną szyjki jest umieszczony tak, że tworzy grzywę. Tylna strona nóg jest smarowane z powrotem włosy średniej długości. Ogon puszysty z długim i grubości włosa.

kolor

Bukowina Owczarek (zdjęcie w artykule) najczęściej ma biały kolor z plamami, które zostały jasno określone granice. Plamy mogą być czarne lub piasek tygrysa. Nogi mogą być kolorowe lub czarne plamki. Czasami nie jest możliwe (nie pożądany), czarny lub biały płaszcz.

temperament

Bukowina Owczarek cofnięcie szczególnej ochrony stad, więc jej charakter jest typowy dla gatunku pasterz / wskaźnikowych. Psy są spokojne, bardzo lubi dzieci. Nieufny w stosunku do obcych. Dzikie zwierzęta nie boją się przyjść do walki bez wahania. Lai głośno, bardzo silny. pies noc patrol ich terytorium. Dorosłe psy potrzebują dużo miejsca na spacery.