663 Shares 958 views

Dżaryłgacz Island (obłast): wypoczynek, opinie, jak dojechać

Perła na południu Ukrainy był naprawdę Dżaryłgacz – największa wyspa na Morzu Czarnym. Oficjalnie jest niezamieszkana, ale bogaty w przyrodzie, unikalny klimat, białych, piaszczystych plaż i ciepłego morza w spokojnej świątecznym przyciąga tysiące turystów.


historia

Znaleziska archeologiczne odkryte na wyspie wskazują, że jego terytorium było zamieszkane w okresie neolitu i epoki brązu. Wyspa Dżaryłgacz wspomniano w wielu dziełach starożytnych autorów, takich jak Ptolemeusza i Herodota i mitu pochodzenia warkocze Dżaryłgacz, który łączy wyspę z brzegu, nie było w czasie wojny trojańskiej. Istnieje również spekulacje, że wyspa gdzie Odyseusz i jego ludzie schwytany przez jednookiego cyklopa, jest Dżaryłgacz. Dowodem na to jest tekst Homera, który opisuje pustynię Goat Island, znajdujący się u wybrzeży i pokryta gęstym lesie, gdzie zwykle różnych dzikich kóz. W północnej części Morza Czarnego, gdzie, jak wiemy, te wydarzenia miały miejsce, inny z tamtejszych wysp. Co do lasu, który jest obecnie na wyspie nie w tureckiej „Dżaryłgacz” oznacza przypalony lub spalone drzew leśnych. Istnieje również wersja, że stał się prototypem wyspie Buyan, opisaną przez A. S. Pushkinym w słynnym poemacie.

geograficzne

Wyspa Dżaryłgacz – obłast Ukraina. Znajduje się w pobliżu północno-zachodnim wybrzeżu Morza Czarnego, osiem kilometrów od miasta Skadovsk, Skadovsk odnosi się do obszaru. Zajęli o powierzchni 62 metrów kwadratowych. km, a jego długość – 42 km. Zachodnia część wyspy jest połączona z miejscowości wąskiej mierzei Azure. Na jego terenie znajduje się wiele słonych jezior, które zajmują 8% powierzchni ogólnej. Odnosi się do krajobrazu nizin Liman-morskich. Maksymalna wysokość wzniesienie nad poziomem morza nie przekracza 0,5 m. Brzegi Na wyspie są myte i Dżaryłgacz Karkinitsky Bay.

natura

Ze względu na fakt, że od 1923 roku, Dżaryłgacz wyspa była częścią rezerwatu „Askania Nova”, aw 1927 roku stała się częścią rezerwatu Primorye, nie udało się utrzymać wspaniałą, niemal nietkniętą przyrodę. Dziś jest to naturalny park narodowy utworzony w celu zachowania wartości historyczne, kulturowe i naturalne północnego wybrzeża.

Pomimo faktu, że niemal całe terytorium wyspy – to stepowe flora nim jest bardzo bogaty. Tutaj istnieje około 500 gatunków roślin, 50 z nich – są endemiczne, czyli występuje tylko w ograniczonym zakresie. Wśród nich 7 gatunków z rodziny storczyków.

Fauna wyspy jest jeszcze bardziej imponująca. Tutaj można znaleźć 15 gatunków ssaków, w tym dzikich koni, jeleni, muflonów, sarny, daniele, jenoty. Na wyspie jest bardzo dużo różnych owadów, począwszy od wielobarwnych motyli, a kończąc wdowa przerażające turystów, nie wspominając o komarów i meszek.

Fauna morska jest bogata w krewetki, kraby, małże, różne rodzaje ryb, jak również wszechobecny meduzy. Od brzegu często można zobaczyć delfiny, które istnieją 3 rodzaje: Tursiops, morświnów i wspólnego delfina.

klimat

Warunki klimatyczne na wyspie są idealne dla rodzin z dziećmi. W zimie temperatura nie spada poniżej -2 0 C, a latem nie przekracza + 25 + 28 0 C. Wilgotność, biorąc pod uwagę środowiska morskiego, jest dość wysoka, ale chłodny strumień powietrza w najbliższych miesiącach letnich od kontynentu, nie pozwalają na klimat jest zbyt gorący , Deszcze są rzadkie tutaj, średnia opadów wynosi mniej niż 400 mm rocznie. morskie powietrze nasycone związki jodu wydzielanych przez glony, jak również na działanie ozonu i tlenu. Zmieszany z zapachem lokalnych ziół, to tworzy niezapomniany smak pysznej.

morze

Jedną z cech wyspy jest jego wszechstronność w zakresie rekreacji. Zatoka, która oddziela wyspę od wybrzeża Dżaryłgacz, płytkie, co pozwala wody do ogrzania się w najgorętsze dni do 30 0 C. Ze względu na działanie promieni słonecznych i małej glonów formularz na dole całych podwodnych łąk, które przyciągają licznych stworzeń morskich w postaci ryb i skorupiaków. Na tej stronie wyspy nigdy nie jest duże fale. Długie piaszczyste plaże z białym piaskiem dużej i małej głębi czynią kąpiel w morzu tak bezpieczne, jak to możliwe, więc ta strona jest doskonale nadaje się dla rodzin z dziećmi. Zdjęcie Dżaryłgacz wyspa, z jego spokój lazur morza i biały piasek na niekończących się plaż, zrobił dobre słoneczną pogodę, przypominają obraz Tajlandii plaż. Po przeciwnej stronie wyspy jest myte przez chłodnych wodach, które przynoszą podteksty. Morze jest głębsze i bardziej gorączkowy, który przyciąga miłośników surfingu, nurkowania, wędkowania i innych działań.

Relax na wyspie Dżaryłgacz

Na wyspie nie ma żadnych obiektów turystycznych, ośrodków zdrowia i prywatne emerytury, ale w okresie letnim turystów brakujące tutaj. Pochodzą one od wybrzeża opalania na bezludnych plażach, podziwiać piękno Zatoki Dżaryłgacz, zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu lub po prostu odpocząć na łonie prawie dziki. Niektóre znajdują się na długo, ustawienie namiotów na plaży. To miejsce przyciąga i nadal przyciąga nudystów z byłego Związku Radzieckiego. Są plażami, tradycji i zasad. Doświadczeni ludzie przychodzą tutaj, aby poprawić swoje zdrowie z pomocą błota leczniczego, który wydobywa się blisko siebie i słonych jezior.

Ci, którzy zdecydowali się na odpoczynek na wyspie dzikusa, należy zauważyć, że z powodu „wygody” istnieje tylko jedno źródło świeżej wody, rozpalić ogień bez importowane z drewna nie będzie również działać z powodu braku drzew i hordy komarów po zachodzie słońca nie dadzą spokojnie cieszyć się zachód słońca , Ale nawet takie niedogodności nie zatrzymują chcąc cieszyć się nietkniętą przyrodę i odwiedzić wyspę Dżaryłgacz. Opinie dla tego święta bardzo różne, ale najbardziej zbieżne w powszechnej opinii, że wrażenia takiej przygodzie będzie trwać całe życie.

Celowniki

Jedyną atrakcją wyspy, z wyjątkiem morza, plaży, flory i fauny, jest stara latarnia, ustawiony na wschodnim wybrzeżu wyspy w 1902 roku za pieniądze S. Skadovsk. Wiadomo, że latarnia została zaprojektowana we Francji, jeden z uczniów G. Eiffel i przyniósł tutaj zdemontowany. Zaskakujące jest to, że wygląda słynnej Wieży Eiffla. Nie daleko od starej latarni jest nowa założona w 1997 roku. Niektóre turystów przybywających na wyspę, przystosowany do spędzenia nocy w nowej latarni.

Jak się dostać

To idzie bez obaw, jeśli pochodzą lub Skadovsk Azure, ale nie wiem jak, i transport na wyspę Dżaryłgacz. Jak zdobyć i jak, szybkie przyjazny miejscowych ludzi, z których niektórzy zarabiają organizację wycieczek. Można osiągnąć niezależnie. Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem promem w Skadovsk i godziny spokojnie opalać na plaży. Można także Lazurowym przejść przez warkocz, ale będzie musiał przejść przez cały dzień, a taka trasa jest dość niebezpieczne, ponieważ plecionka czasami umyć.