685 Shares 7242 views

Windows x64 lub x86 – zestaw?

Wielu użytkowników po zainstalowaniu w systemie operacyjnym komputera osobistego z systemem Windows szczerze zastanawiam się, którą wersję wybrać platform – x64 lub x86? A poza tym, co naprawdę myśli tych cięć?


Program z x64 lub x86: istnieje różnica

Jak już wspomniano powyżej, system operacyjny, zazwyczaj towarzyszy dziwnych skrótów. Jednak można je zobaczyć podczas pobierania różnych programów, które zbyt często pozwalają użytkownikowi wybrać odpowiednią wersję x64 lub x86. Razem, starajmy się zrozumieć wszystkie zagadki liczbowe. Zacznijmy od faktu, że istnieją różne typy procesorów, które mają inną architekturę komputerów na świecie. Ekspresja ruchu skokowo jest najlepiej nadaje się do przemysłu komputerowego chipa, ale szczególnie szybko rozwijać i doskonalić procesory zaczęły w ostatnim dziesięcioleciu.

Lokalizacja to się stało

Gdzieś na początku drogi chipy komputerowe pozwalają użytkownikowi na pracę
systemy operacyjne i aplikacje na bazie 16-bitowej, a później pomóc im dojść do bardziej zaawansowanych 32-bitowe odpowiedniki, ale teraz postęp był już w stanie dotknąć architektur 64-bitowych, a nawet poważnie ich rozsianych po całym świecie.
Wy, drodzy czytelnicy, jest mało prawdopodobne, aby znaleźć komputery dzisiaj, które wspierają programy 16-bitowe, a nowy PC dostępne są, co do zasady, z najbardziej nowoczesnej architekturze i są wyposażone w 64-bitowych systemach operacyjnych.

Pionierem w rozwoju 64-bitowym, wióry AMD jest brane pod uwagę. Dlatego programiści uogólniać te procesory pod nazwą „amd64”. Ważne jest, aby zrozumieć, że takie oznaczenie nie znaczy, że gry, w których charakterystyka określony element amd64, nie będzie działać na komputerach z 64-bitową przypisanie procesorów Intel.

W powyższym przypadku, jest to uogólnienie niezwykłego, co udało się mocno wejść w praktyce. Sami x64 lub x86 redukcja odpowiadają dokładnie inną architekturę CPU – 64 lub 32 odpowiednio. Jeśli mówimy o wykorzystaniu tych znaków do nowoczesnych systemów operacyjnych, stanowią one nieco.

Jak nauczyć x64 lub x86 systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze?

Często użytkownicy próbują ustalić, jakim charakterze lub, innymi słowy, typ systemu operacyjnego zainstalowanego na swoim komputerze w danym momencie. Aby rozwiązać ten problem, należy przesunąć kursor myszy na ikonę „Komputer” na pulpicie (standard dla Windows) i kliknij na nią prawym przyciskiem raz.

„Właściwości”, wybierz Dalej, aby wyświetlić menu kontekstowe. Po przeprowadzonych działań przed sobą należy otworzyć okno z pełną listą specyfikacji komputera i systemu operacyjnego. W ten sposób można zobaczyć jeden z następujących par: 32-bitowy system operacyjny lub 64-bitowej.

To jest nieskomplikowany sposób, zorientowaliśmy się, jak sprawdzić, czy x86 należy zainstalować programy x64. Następnie należy stwierdzić, że programy fabularne 64-bitowe leży w ich niesamowitej wydajności, ale z drugiej strony – są zbyt wymagający w stosunku do pamięci. Tutaj jest to reguła potwierdzenie, że wszystko jest dobre z umiarem: instalacja systemu operacyjnego 64-bitowej do słabego laptopa z kilku gigabajtów RAM i 32-bitowym klasycznego procesora – to pomyłka, jednak z drugiej strony, programy 32-bitowe i system nie robi w stanie zobaczyć więcej niż 3 GB pamięci RAM. Jeśli do dyspozycji komputer osobisty, który jest pamięcią 4 GB lub więcej, można bezpiecznie zainstalować 64-bitowych platform opartych na systemie Windows, odpowiednio, program musi być również 64-bitowy. Programy tego typu wykorzystywać zasoby dostępne na komputerze, do maksimum, w rzeczywistości, pilne pytanie, że lepsze – okna x86 lub x64, sformułowany nie całkiem poprawne, ponieważ obie platformy są dobre, a wybór zależy od wymaganej konfiguracji jednym komputerze.


Windows x64: pułapek

Obecnie, ze względu na nierozwiązane kilka pytań, które walczą programistów i inżynierów na całym świecie, okazało się, że najbardziej zaawansowanej platformy x64 systemu Windows, z wyjątkiem zestawu niewątpliwych zalet, które omówiliśmy
powyżej, istnieje szereg wad, które również nie należy zapominać. Zacznijmy od tego, że w przypadku korzystania z komputera przez dłuższy czas i mają szereg elementów, które przez wiele lat nie zawodzą, jest prawdopodobne, że przy przejściu na 64-bitowej wersji systemu operacyjnego, aby znaleźć sterowników do tych urządzeń może być dość problematyczne. Fakt, że twórcy mają wszelkiego rodzaju gadżety nie są bardzo chętni, aby zwolnić aktualizacje dla produktów, które zostały wycofane z produkcji, a tym samym stara się zachęcić klientów do zakupu nowego sprzętu. I jest bardzo mało ludzi słuchać argumentu, jeśli skaner czy drukarka jest najlepszy na świecie.

Wspominaliśmy już, że Windows 64 zużywa więcej zasobów, ale trzeba powiedzieć, że wszystkie programy w środowisku 64-bitowym i zaczynają „chce się więcej”. Wreszcie, jeśli zdecydujesz się zainstalować niepodpisane sterowniki, to będzie wymagało kilku dodatkowych kroków.

Na drugiej stronie skali jest dostęp do wszystkich zasobów pamięci RAM zainstalowanej w komputerze. Gdy system Windows 64 nie ma nawet niektóre programy 32-bitowe mogą korzystać z dostępu do 4 GB pamięci RAM, takie jak gry „Stalker” i „Gothic”. Dla porównania, wśród 32-bitowy dostęp do GB pamięci programów i gier systemu operacyjnego 2, w bardzo rzadkich przypadkach – do 3 GB.

Niektórzy autorzy twierdzą, że bez względu na platformę – x64 lub x86 – użytkownik wybierze, wydajność programów pozostanie na tym samym poziomie. Bardzo trudno jest obalić ten pogląd całkowicie, ponieważ wskaźniki skuteczności zależy od szeregu okoliczności i czynników, ale w praktyce okazało się, że programy do przetwarzania audio i wideo, a także szereg profesjonalnych i Archiver programów zaczynają zachowywać się znacznie bardziej aktywne.

Jeśli x86 dylemat «lub x64: co umieścić” w końcu zdecydowali się na ten ostatni, jednak nie chcą porzucić stare dobre programy, należy wiedzieć, że 99 procent z 32-bitowych aplikacji bez poświęcania wydajności i żadnych problemów działa w 64-bitowym środowisku , Jeśli chodzi o wydajność w grach, to zależy głównie od wydajności sterownika wideo.


PS: wszystkie rzeczy wymienione powyżej nie mają czasu

Wiemy już dokładnie, jak zdefiniować x86 lub x64, ale nie było kilka rzeczy, które warto również wspomnieć. Na przykład wiemy już niemal wszystko na temat bitu, z wyjątkiem definicji tego terminu, dlatego pamiętać, że długość słowa jest zdolność do przetwarzania jednocześnie pewną ilość informacji, która jest mierzona w bitach.

nieosiągalna granica

Co ciekawe, architektura 64-bitowe posiada swoje ograniczenia co do odczuwanego pamięć: 64 nie widać ponad 192 GB pamięci RAM. Innym interesującym punktem: naturalna wielkość 64-bitowego, jak
Zwykle 20-40% wyższa niż 32-bitowe odpowiedniki, ale nie od razu uruchomić na nowym dysku twardym, jak zasada ta nie ma zastosowania do takich materiałów rozrywkowych, takich jak filmy (filmy) lub muzyki.


Ilość wątpliwości – 4

Osobno należy omówić losy komputerze z 4 GB pamięci RAM. Oto rzeczy: z jednej strony, systemy operacyjne 32-bitowe widzi tylko 3GB ramu i wybór na korzyść 64 brzmi banalnie, ale nie zapominaj, że Windows x64 tylko zmusić się do pracy, wymaga dwa razy więcej pamięci RAM niż jego 32-bit „siostra”, a zwycięstwo w tym przypadku wydaje się być bardzo niejednoznaczne. W takich okolicznościach, wybór powinien być nie określono za pomocą obliczeń matematycznych, a Twoje potrzeby i zadania, które masz zamiar umieścić z przodu komputera. I nie czekać na efekty zewnętrzne, ponieważ pod względem wzornictwa i 32 64-bitowe systemy operacyjne są identyczne.

Wiadomości z Adobe

Jeśli jesteś artystą lub projektantem, zasmucił albo zadowolić niedawne ogłoszenie przez Adobe, że wszystkie zaawansowane aplikacje Adobe CS5 będzie 64-bitowy. Innymi słowy, Dreamweaver CS5, Photoshop CS5, a jak dobrze znane aplikacje mogą działać tylko na systemie 64-bitowym. platforma 32-bit po prostu nie rozpoznaje.


Wszystko było po prostu

Więc zorientowaliśmy się, jak się uczyć, x64 lub x86 System został zainstalowany, i którą opcję wybrać. Jak widać, nie było zbyt trudne i zabrał tylko kilka minut swojego czasu. Ważne jest, aby zrozumieć, że w tym przypadku jedyne różnice wewnętrzne oraz do określenia jak najdokładniej, co to jest chcesz z komputera osobistego, to jest dla ciebie – narzędzie pracy lub taki, który daje rozrywkę. Jeśli komputer jest ustawiony dobrze, jego zdolność do transformacji.