244 Shares 7652 views

Zostań pióro rekina – dowiedzieć się, co prowadzi!

Dziennikarze, copywriterów, blogerów wiedzieć, co prowadzi, i odnoszą się do niego z szacunkiem. Dlaczego? Ze względu na czele – to najważniejsza część materiału, który piszesz. Z tego, co to będzie, zależy przeczytać artykuł lub będzie szukać czegoś bardziej interesującego.


Co jest ołów? Jak to się dzieje? Jak to napisać? Na tej stronie będzie można odblokować wszystkie sekrety dziennikarskich umiejętności.

Krótko mówiąc, pierwszy akapit artykułu – czyli co jest ołów. Jednak w praktyce jest to ostatni i ostatni etap pisania materiału. Czasami trwa to dłużej niż pisanie „ciała” w artykule. A wszystko dlatego, Lida misji specjalnej: doprowadzić czytelnika do tekstu będzie połykać w całości i chciał więcej.

Dlatego ważne jest, aby napisać ołowiu prawo. To jest wbrew zasadom. Więc, co powinno być prowadzenie:

  1. Ukazując istotę artykułu. Czytelnik musi wiedzieć, co zostanie omówione w celu ustalenia, czy konieczne jest, aby czytać, czy nie.
  2. Ekscytujące. Jeśli ołów „dotyka” Attention, Interest, czytelnik odczyta każdy ostatni punkt, nawet jeśli informacja jest, szczerze mówiąc, to nie jest dobre.
  3. Brief. Nie ma miejsca dla kwiecistych zwrotów „okolotemnogo” treści, to jest niemożliwe, aby nadużywać uwagę czytelnika. Twoje prawo decydować będzie zawierać ołów 100 lub 500 słów, ale wiesz, krótszy i bardziej wyrazistego wejścia, spektakularny sukces.

Dla jasności, co ołów, wyjaśnić zasadę budowania wiodącej akapit jego twórczości.

sprawa aktualna

Wyznaczyć tematu, czytelnik Stump problem i daje nadzieję na rozwiązanie. „Pryszcz: dlaczego jest nastolatkiem? Słonie dał odpowiedź „” Jak zarabiać na mieszkanie? Trzy unikalne sposoby „” Jak karmić kanibala? Zoologów biją na alarm. " Ponadto, artykuł musi być odpowiedzi na te pytania, ale później w rozszerzonej formie.

problem

Brak czasu – globalne wyzwanie. Ludzie po prostu nie mają czasu, aby znaleźć rozwiązanie dla swoich dylematów. Zidentyfikować problem w Lidzie (rozwód, podatki, aborcja, wybór szkoły, zmiany pracy, ciąża, alkoholizm), opinie powinny być podane w materiale artykułu.

anegdota

Zabawna historia – to dobry początek do pasz. Z jednym tylko warunkiem: anegdota powinny podlegać.

przypowieść

Poważne artykuły nie tolerują dowcipy. Przypowieść ilustrujące treść materiału sprawi, że artykuł wieloaspektowy, głębokie, niezapomniany.

szok

Gdy przewód szeregu rozpraszać od zwykłych, to sprawia, że chcesz czytelnikowi dotrzeć do prawdy, być może, aby sprawdzić, czy jest ona zagrożona, a blisko problemem. Na przykład: „Murowany dom jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego. Naukowcy przeprowadzili kompleksowe badania. "

statystyka

Interesujące fakty, potwierdzone przez poszczególnych figur, zawsze przyciągają uwagę. „Według ostatnich badań, 87,8% menedżerów aparatu państwowego nie spożywane napoje alkoholowe.”

ilustracje

Cóż, kiedy napisany w odpowiednim materiałem przedmiotu obsługiwane wysokiej jakości zdjęć.

styl

Materiał Klassnost jest zauważalny od pierwszego zdania. Jeśli mówi „apetyczny”, ciekawy, stylowy czytnik. Ale to jest talent zrzutu, on albo jest, albo go nie ma. Tylko nie poddawaj się, jeśli nie uważają się utalentowany. Rozwijać talent, jak to możliwe, i dać mu jeden sposób – praktyki. Wniosek jeden: teraz pisać, pisać w godzinę, każdą wolną chwilę pisać. Uznanie przyjdzie.