127 Shares 3690 views

Jak wybrać monitor do gier

Nowoczesne gry charakteryzuje się wysoką dynamiką i dużej szybkości klatek. Dla graczy, to jest bardzo ważne, aby mieć dobry ekran, który nadąża za szybko na przemian z obrazami. Po tym wszystkim, ostrość obrazu zależy od szybkości reakcji odtwarzacza, a to jest głównym warunkiem sukcesu. Ekrany, które pasują dość wysokie wymagania graczy, zwana jest również jako „monitor do gier.” Rozważyć swoje podstawowe funkcje.


Jak wybrać monitor do gier

Wybierz monitor nadaje się do gier, nie jest szczególnie różne, ale warto rozważyć kilka aspektów technicznych. Przede wszystkim decyduje o wielkości. Najbardziej optymalnym i wygodnym rozwiązaniem – 19-21 cali, 17 cali też pasuje, ale są nieco mniej wygodne.

Jednym z najważniejszych parametrów wpływających na wyrazistość zdjęć, to jest czas reakcji (lub odpowiedź) matryca. Ten parametr określa czas, w którym punkt obrazu (piksel) przesunie się z jasnej państwowej (biały) do najciemniejszego (czarny), a następnie z powrotem. Ten parametr jest mierzony w milisekundach (ms). W celu monitorowania czasu gry do zmieniających się obrazów, reakcja matrycy powinna być mniejsza niż 5 ms. Ta szybkość reakcji pozwala wystarczająco dużo czasu, aby reagować na wszelkie zmiany na ekranie, a nawet bardzo szybko poruszających się obiektów nie opuszcza pętlę, obraz nie jest „pływać”. Nowoczesne monitory gier ma czas reakcji wynoszący około 2 ms, chociaż niektórzy uważają to niepotrzebny luksus: ludzkie oko wciąż nie widzi różnicy, a koszt takich wyświetlaczy znacznie wyższa.

Równie ważna jest szybkość skanowania i rozdzielczość. Dla komfortu i oczy nie męczą, wybrać model ekrany w którym częstotliwość skanowania jest przynajmniej 90Hz. Rozdzielczość, oczywiście, lepiej jest wybrać format wysokiej jakości Full HD 1920×1080, ale dobre (i tańsze) opcją jest 1280×720.

Dla dobrego i wysokiej jakości obrazy tak ważnym parametrem jako kontrast. Rozróżniać „native” i dynamicznego współczynnika kontrastu. Dynamiczny – to technologia, która pozwala uzyskać najbardziej wyrazistego obrazu poprzez regulację jasności podświetlenia. Ale początkowo to zależy od ocen „native” Display Natomiast tylko poprawić. Więc to nie skupia się na dynamiczne, a kontrast paszportu. Oczywiście, im jest on wyższy, tym wyraźniejszy obraz, ale wyższa cena.

Przy wyborze monitora, spojrzeć na odpowiedzi, który wyświetla jasność. To zależy od mocy lamp podświetlających: im wyższa wartość, tym jaśniejszy obraz z dobrym oświetleniem. Parametry normalne, w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby, będziemy jasność 300 cd / m².

Monitor do gier – rzecz nie tania. Wysokie wymagania wiążą się z użyciem nowych technologii, a to zawsze jest odzwierciedlone w cenie. Ale monitor jest kupiony za kilka lat i, w przeciwieństwie do innych „żelaza”, nie można poprawić. Ponieważ zakup najlepsze, co można sobie pozwolić.

Przy wyborze monitora do gier, nie jest szczególnie zwrócić uwagę na producenta. Oczywiście oczywiste wyroby rzemieślnicze nie należy kupować, ale dość często zdarzają się sytuacje, gdy urządzenia są tańsze, mniej znanych firm, pracował dużo lepiej niż produktów promowanych i drogich marek. A w ogóle pojęcie „najlepszego monitora do gier jest” całkowicie subiektywne i indywidualne. Naprawdę nie ufa reklamy, wierzyć własne oczy i poczuć. Wszyscy jesteśmy różni i co działa na jedną, nie lubią innych.