460 Shares 1626 views

Co jest Quilling? Podstawy dla początkujących Quilling

Szycia, dziania, macramé – nie jest cała lista, gdzie można zastosować kreatywność i siła robocza. Jest to rodzaj robótek jako Quilling. Wielu zapyta: „Co jest Quilling i co” jeść „?”.


Dla niektórych jest to dość nowe zjawisko, ktoś słyszał wcześniej, ale nie zagłębił się w tej kwestii. Teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest Quilling.

Quilling (Quilling) z tłumaczeniem na język angielski jako bumagokruchenie. Ten specyficzny rodzaj aktywności jest już ponad sto lat. Gdzie to pochodzi nie jest znana. Jednakże, istnieje wiele przewodników i stron internetowych, gdzie można nauczyć się podstaw rzemiosła. Oni pomogą zrozumieć, co Quilling i robić rzeczy z ich rąk, które mogą być użyte we wnętrzu i na prezenty jak symbolicznych oznak zainteresowania dla bliskiej osoby, jak i oryginalnych prezentów dla imprez świątecznych.

Istotą statku polega na wytwarzaniu kompozycji cienkiej kolorowymi paskami papieru, które są skręcone spirale. Zaleca się stosowanie specjalnego papieru do Quilling, ale to nie jest fundamentalnie. Jeśli nie ma nikogo w zasięgu ręki, można użyć zwykły, pokroić w paski.

Quilling. Od czego zacząć?

Opanowanie podstaw Quilling, trzeba być ostrożnym, pracowity, cierpliwy. jednak dobry wynik będzie Aiden tylko dlatego, że technologia jest proste do wykonania, a nawet dziecko potrafi go obsłużyć.

Rozpoczęcie Quilling? Aby rozpocząć, trzeba przygotować się do najważniejszych narzędzi: Taśmy papieru o różnej szerokości – 3, 4, 6 i 10, specjalne narzędzie do zacisnąć pasy i pincety, szablonu dla półproduktów i kleju PVA.
W celu zrozumienia podstaw Quilling, trzeba zrozumieć, na jakiej podstawie składu są oparte, i nauczyć się podstawowych kształtów. Głównymi postaciami, które będzie budować obraz, to rolka unclosed rolki, rolki off-center, liść, krople do oczu.
Aby zwój, to konieczne do mocowania jednego końca taśmy z pęsety, a drugi koniec nawiniętym wokół niego. Następnie usuń taśmę pęsetą i przyklej jeden koniec. Okazuje piękny roll.

Spadek uzyskuje się z wałka mimośrodowego. W tym celu taśma jest skręcona w rolkę i umieszcza w linii otwarcia, a następnie nieco aż do rozpuszczenia. Potem wypierać środku produktu i ustalić wstępnie klejące prasującego kciukiem i palcem wskazującym. I okazuje się, że mamy bardzo ładny spadek.

Aby dostać się do oka, co musimy zrobić, niezamkniętych roll. Musi być umieszczony w rolce wstęgę, a następnie umieszczana w linii otwarcia, jest lekko skręcony. Trzymając kciuk i palec wskazujący na obu stronach – i okazuje się, że oko.

Liść jest podobna do oka, ale jest zaciśnięty tylko po jednej stronie.
Jak widać, technologia jest prosta – i zrozumieć podstawy Quilling nie jest takie trudne zadanie.

Poza taśmy papieru mogą być stosowane, oraz taśmy, warkocze, tkaniny, perełki szklane, cyrkonie, cekinów. Taka praca będzie wyglądać jeszcze lepiej, uderzając ze swojego piękna i elegancji.
Po opanowaniu Quilling można tworzyć niezapomniane prezenty dla swoich bliskich i przyjaciół, karty, dekoracje, wnętrza. Powodzenia w rozwoju Quilling i we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Podsumowując, co Quilling, możemy stwierdzić, że jest to fascynująca produkcja ciekawych rzeczy z materiałów pod ręką, z których każdy w biurku pudełko.