643 Shares 9162 views

sadzonki reprodukcja Azalea

Powielanie azalii jest przeprowadzane w okresie od wiosny do sierpnia. Sadzonki macierzyste traktowane jako nasiona. Są kiełkowały w środowisku kwaśnym pH. Posadzone sadzonki pokryte słoik lub tworzywa sztucznego i regularnie rozpylony. Młode pędy wyciąć do hodowli tylko po kwitnieniu buszu. Ich długość powinna być 10-15 cm. Ważne jest, aby pamiętać, że to natłuszczanie trafia bez żadnego dobra.


Powielanie azalii jest skomplikowana przez fakt, że sadzonki mają niski współczynnik przeżycia, więc wiele zależy od sposobu sadzenia materiał został wybrany prawidłowo. Jak sadzonki muszą podjąć tylko młode pędy semilignified najlepiej, aby dać pierwszeństwo do tegorocznych szczytach. Dno w trzech liści sadzonek należy wyciąć, pozostawiając 0,5 cm od łodygi. Reszta liści są cięte o połowę. Niższa ukośne cięcie tworzył poniżej nerki.

Do hodowli azalia był udany, sadzonki są podejmowane wyłącznie ze zdrowych, dobrze rozwinięte rośliny. Bezpośrednio przed sadzenie sadzonek połączyć kilka kawałków i opuszczany na świeże 6 godzin roztwór IAA. Można też moczyć w przygotowaniach „cyrkon” lub „Kornevin”. Dopiero po specjalny aktywator wzrostu leczenie są posadzone w doniczkach wstępnie ugotowane. Proces ukorzenienia sadzonek pójdzie znacznie szybciej, jeśli ziemia będzie mieć kwaśne pH.

Azalia jest najlepiej sadzić w specjalnie zakupionej ziemi w sklepach zwykle sprzedają gotową mieszankę. Ale jeśli nie można kupić ziemię, zaprojektowaną indywidualnie dla tego kwiatu, można użyć uniwersalnego gleby, to dobrze wszystkie rośliny doniczkowe rosną. Fotografia, która pokazuje wszystkie informacje na temat składu ziemi, znajdujący się na tylnej stronie opakowania. Ten wypełnienia doniczek z glebą i szopy oraz jego supernatantu wody w temperaturze pokojowej. Sadzonki azalia pokryte słoika lub torby plastikowej i emitowany kilka razy w tygodniu. To wystarczy, aby pozostawić je na krótki czas na świeżym powietrzu.

Jeśli hodowla azalia została wykonana prawidłowo, ukorzenione sadzonki powinny czekać na 1,5 -2 miesiące. Przed przesadzania młodych roślin w nowej puli, że „nauczył” do wyschnięcia mikroklimat z naszych apartamentów. Pierwsze kilka dni pakietu jest usuwana z puli zaledwie kilka godzin, a następnie zwiększyć czas. W przybliżeniu dwa tygodnie później bank celofan ochronne lub całkowicie usunięte.

3 miesiące po przesadzeniu ukorzenione sadzonki delikatnie szczypać szczyty, wtedy roślina zacznie produkować nowe pędy. Pierwsze pąki kwiatowe powinny być usunięte. Pozwoli to roślina utrzymać swoją siłę. Azalie kwitną może być trzecim roku życia, ale przed tym jej zapłodnione. Rosną dojrzałe rośliny z sadzonek może mieć około 2-3 lat. Będzie musiał spędzić dużo czasu i cierpliwości, ponieważ nie ma wybredny niż kwiat azalii. Kup to może być w każdej kwiaciarni, ale to nie daje gwarancji, że zakład przetrwa i dostosowuje się do warunków mieszkania. Ale w azalii uprawianych własnymi rękami, możesz być pewien.