179 Shares 4604 views

Gdzie oddać analiz hormonów. Analiz żeńskich hormonów: ceny

Hormony w organizmie człowieka regulują pracę wielu narządów. Nawet nieznaczne naruszenie zdrowia swojego pokolenia jest poważnie zagrożone. Głównie metabolizm procesy regeneracyjne utrudnia przepływ krwi, układu rozrodczego cierpi. Szczególnie ważne jest regularne monitorowanie poziomu hormonów u kobiet. Było z sprawiedliwsze wahania hormonów płciowych wrodzonej natury. Wskaźniki te są uzależnione od wieku, dzień cyklu miesięcznym, a nawet stan emocjonalny. W celu kontroli i utrzymania zdrowia hormonalnego, trzeba poddać się regularne badania lekarskie. O tym, co trzeba zdać egzamin i jak zapis analiz hormonów, opisujemy w tym artykule.


Gdy konieczne jest przekazanie analiz hormonów

Nowoczesny tempo życia przyczynia się do zaburzenia równowagi hormonalnej większości ludzi. Dlatego częściej zarejestrowany chorób związanych z nieprawidłowym wytwarzaniem specyficznych hormonów. Prowadzić do podobnych naruszeń stres, nieodpowiednia dieta, pasywny styl życia, niekorzystna sytuacja ekologiczna, przyjmujących różne leki i wiele innych czynników. W związku z tym, że ryzyko może być jeden. Lekarze zalecają coroczne badanie przejścia dla profilaktyki chorób spowodowanych naruszeniem ludzkiej hormonalnej tle. Jest to obowiązkowe, aby przepisać testy dla „female” hormonów w następujących przypadkach:

 • nagła zmiana masy ciała;
 • Nadmiar masy ciała, który nie jest podatny na korekty właściwego odżywiania i aktywności fizycznej;
 • oleisty zapalenie skóry na nim, trądzik;
 • swawolny huśtawki nastroju i zaburzenia snu;
 • przedłużone stresu i depresji;
 • nadmierny wzrost włosów na ciele;
 • planowania ciąży;
 • brak jajeczkowania;
 • nieprawidłowości miesiączkowania;
 • aborcji i nieodebranych aborcji w historii;
 • nawykowe poronienia;
 • długi brak koncepcji;
 • opóźnionego dojrzewania płciowego;
 • guzy jajników;
 • endometrioza;
 • brak miesiączki;
 • krwawienie w środku cyklu ;
 • w trakcie ciąży;
 • leczenie hormonem kontroli.

Analizy na hormony: co trzeba zdać

W zależności od wstępnej diagnozy lekarz zaleci wykonanie niezbędnych testów. Ile analiz hormonów będą musiały przechodzić będzie zależeć od problemów zdrowotnych wynikających. W niektórych przypadkach konieczne jest, aby dowiedzieć się poziom jednego hormonu, aw innym – szereg wskaźników. Kliniki często oferują kompleksowe badania hormonalne, która składa się z 11 hormonu:

 • folitropinę;
 • hormon luteinizujący;
 • estradiol;
 • prolaktyna;
 • testosteron;
 • progesteron;
 • darmowe trójjodotyroniny;
 • DHEA-siarczan;
 • tyroksyna;
 • tarczycowy hormon stymulujący;
 • przeciwciała do tyreotropiny.

Takie badanie może wykryć większość naruszeń w organizmie związany z hormonami pracy, w tym w żeńskiego układu rozrodczego. Czas pracy zależy od tego, czy termin testów przeprowadzonych na hormony. Ceny takich badań stanowią 600-1000 s. jeden wskaźnik. Wyniki można spodziewać się następnego dnia. W prostej analizy studium trwa 3-6 dni. Koszt takiej diagnostyki będzie kosztować połowę ceny.

hormon luteinizujący

Hormony syntetyzowane przez przysadkę i mają bezpośredni wpływ na regulację cyklu miesiączkowego u kobiet – luteinizujący (LH), hormon folikulotropowy (FSH), prolaktyny.

LH promuje produkcję estrogenów co wpływa na powstawanie owulacyjny corpus luteum procesu i. Niewystarczająca ilość jej w organizmie kobiety prowadzi do niepłodności, ponieważ przeszkadzał owulacja, faza lutealnej jest oznaczony osłabienie, brak miesiączki. Zwiększona ilość we krwi może wskazywać, endometriozy, zespołu policystycznych jajników, guza przysadki. W ciąży, o zmniejszonej zawartości LH jest normą. Normy LH zależy od faz cyklu kobiecych:

 • 2-20 mU / l w fazie pęcherzykowej (dni 1-14 cyklu miesiączkowego);
 • 20-150 mU / L w fazie jajeczkowania (14-16 dni);
 • 2-19 mU / L w fazie lutealnej (od 16 dni przed pierwszym dniu menstruacji).

Badania na hormony LH może być 4-8 lub 20-21 dni cyklu miesiączkowego kobiet. Przy interpretacji wyników lekarz bierze również pod uwagę wiek skarg pacjentów, historia medyczna, waga, stan psychiczny, obecność złych nawyków – wszystkie te czynniki mogą wpływać na poziom hormonów w organizmie.

Hormon folikulotropowy

O hormon folikulotropowy w organizmie mówi jego nazwa – stymuluje dojrzewanie pęcherzyków w jajniku. W związku z powyższym, gdy spadnie naruszone jej funkcję. Wtedy nie owulacja i ciąża jest niemożliwa. Niskie stopy FSH zwykle może być tylko w czasie ciąży i menopauzy, jak w tych warunkach nie ma potrzeby organizmu w dojrzewaniu pęcherzyków. Hormon ten jest niezbędny do podjęcia w tej fazie folikularnej cyklu. Zwykle w tym okresie, stężenie hormonu należy 2.7-11.5 mU / L. Przyczyny wzrostu poziomu FSH może być krwawienie z macicy, endometrioza, nowotwory w podwzgórzu i przysadkę mózgową. Przyczynić się do wskaźników i czynników zewnętrznych: promieniowanie rentgenowskie, alkoholu i stosowaniem tych leków jako „Clomiphene”, „”, „metforminy cymetydyny” i innych.

prolaktyna

Prolaktyna jest również nazywany „hormonem mleko”, jak on jest odpowiedzialny za rozwój procesu normalizacji sutka i laktacji. Na poziomie stężeń hormonów są pod silnym wpływem czynników zewnętrznych. Waha się w różnych porach dnia i dniach cyklu miesięcznego. Przyczynić się do zmiany wydajności i odczuwać zmęczenie, biorąc różne leki, przeciążenia fizycznego. Dzierżawy Analiza dla 5-7 lub 18-23 dni cyklu miesiączkowego. Normalna hormon są uważane za wskaźniki 61-512 IU / L. Gdy podniesione poziomy prolaktyny kobiet skarżą łamania cyklu, zwiększenie masy ciała, wydzieliny z piersi, trądzik, zmniejszone libido.

Hormon progesteron

Progesteron – hormon ciąży. Jest on odpowiedzialny za wzrost błony śluzowej macicy, konieczne, aby zabezpieczyć zarodków w macicy, rozwój zarodka. Hormon produkowany w lutealnej fazie ciałka żółtego w celu wytworzenia korpusu o możliwych koncepcji. niedobór progesteronu grozi międzymiesiączkowych krwawienia, zaburzenia cyklu niepłodności. Odgrywa dużą rolę hormonu w czasie ciąży. W tym czasie jego wydajność jest znacznie zwiększona do utworzenia wymaganego poziomu hormonów.

Normalna progesteronu w nieciężarnych kobiet podczas fazy lutealnej 7.00-56.65 nmol / l. Ponieważ hormon jest bezpośrednio związane z prawidłowym przebiegu ciąży, musi być zdiagnozowane w tym okresie. W pierwszym trymestrze ich stężenie powinno być 8.9-468nmol / l. W drugim – 71.5-303 nmol / litr, podczas gdy w drugim – 88-771 nmol / l

Wiele laboratoriów specjalnie dla kobiet w ciąży oferowany prenatalnych testów dla hormonów. Ceny takich kompleksowych badań w zakresie od 1,500 s. 6000 str. w zależności od liczby badanych parametrów.

hormon estradiol

Estradiol – hormon, który jest zaangażowany w utrzymanie normalnego funkcjonowania całego układu rozrodczego, jest odpowiedzialny za rozwój seksualnego rodzaju żeńskiego. Norma tego hormonu na owulacyjnego okres 684-1405 pmol / l Jej spadek sygnalizuje awarię kobiecego cyklu i fazy lutealnej podczas ciąży takich wskaźników zagrożona poronieniem lub zatopienie płodu.

Diagnoza progesteronu i estradiolu we krwi – są obowiązkowe testy dla hormonów podczas planowania ciąży.

hormon testosteron

Naruszenie produkcji męskiego hormonu testosteronu, u kobiet może prowadzić do problemów z zajściem w ciążę, otyłość i rozwój drugorzędowych cech płciowych typu męskiego. Hormon ten jest odpowiedzialny za tworzenie się masy mięśniowej i przetwarzania tkanki tłuszczowej, a także wpływa na poziom libido. Zwykle kobiety wskaźników testosteronu rozrodczym Kategoria wiekowa musi spełniać następujące wartości: 0.25-1.30 ng / ml.

Hormon tarczycy panel

Planując ciążę jako obowiązkową trzeba badać hormonów produkowanych przez tarczycę. Ponadto tarczycy (TSH), hormon jest syntetyzowany przez przysadkę mózgową. TSH stymuluje produkcję trijodotyroninę (T3) i (T4), tyroksyny. Brak panelu hormonów tarczycy prowadzi do zaburzeń metabolicznych i problemów układu rozrodczego. To kompleksowe badanie nazywa się „analiza hormonów TSH”. Zazwyczaj przepisywane do następujących badań:

 1. Trioydtironin ogólne (T3). Dla kobiet nieciężarnych Rozrodu stopy wiekowej jest 1.09-3.15 nmol / L.
 2. Trioydtironin wolne: 2.5-5.8 pmol / l
 3. Razem tyroksyny. Normą 41-142 nmol / l
 4. Wolnej tyroksyny. Norma 8-22 pmol / l.
 5. Hormon tyreotropowy (TSH). Normą 0,5-4,0 mU / L.
 6. Przeciwciała do TSH znaleźć w chorobach autoimmunologicznych. Jeżeli postać testu wynosi więcej niż 1,5 U / l, wynik jest uważany za dodatni.

Laboratorium jako kompleksowej analizy hormonów TSH i diagnostyki poszczególnych wskaźników. Cena Survey jest 500-1000 s.

Analizy na hormony i ich koszt

Lekarz przepisuje kierunek analizy hormonalne w zdrowiu, w zależności od problemów pacjenta. Aby oddać analiz hormony mogą być zarówno w przychodni publicznych i prywatnych laboratoriów. Wiele klinik oferują kompleksowe badania. Na przykład, analiza hormonów w otyłości, zaburzeń miesiączkowania, diagnostyki prenatalnej, przygotowanie do ciąży i innych. Koszt analizy hormonów w instytucjach zdrowia publicznego nie różni się od prywatnego laboratorium cen. Przeciętnie badanie krwi na hormon o wartości 500-600 s. Chociaż kompleksowe badanie składające się z 5-6 hormonalnych parametrów kosztować 1500-2000 str. Ponadto pełne badanie trzeba odwiedzić laboratorium tylko raz do oddawania krwi. W Moskwie można zrobić badanie krwi różnych hormonów w klinice „InVitro”, „Ham”, „EFIS” i innych.

Jak przekazać analizy hormonów

Jak wspomniano powyżej, poziom hormonów istotny wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Analiza niektórych hormonów potrzebnych do przepuszczania tylko żądany dzień cyklu miesiączkowego, więc o terminie dostawy krwi może tylko lekarz, koncentrując się na zdrowie, skarg, regularności i czasu trwania cyklu kobiecego pacjenta. Należy stosować się do zaleceń lekarza w celu uzyskania wiarygodnych wyników badań.

Hormony testowane na czczo tylko – nie wcześniej niż po 8 godzin z dala posiłek. Wskazane jest, aby udać się do laboratorium nie później niż trzy godziny po porannym przebudzeniu. Jeden dzień przed badaniem należy wykluczyć datę:

 • aktywności fizycznej;
 • stosunek płciowy;
 • alkohol;
 • i kąpiele sauny, garbowania
 • zmniejszyć wpływ czynników stresowych;
 • lek.

Normy dla hormonów analizy różnią się znacznie w różnych laboratoriach. W artykule daje tylko średnie wartości normalnych wartości. Rozszyfrowania analiz na hormony wymaga profesjonalnego podejścia i biorąc pod uwagę różne czynniki. Dlatego, aby wyjaśnić wyniki i postawić diagnozę lekarz może tylko.