779 Shares 9899 views

Samsung 8190: specyfikacje techniczne i opinie

Zmniejszona kopia flagowego południowokoreańskiego giganta półprzewodników devaysa „Galaxy S3» – jest Samsung 8190 z przedrostkiem «S3 mini». Ale nie tylko w wielkości urządzenia głównych różnic leżą one w tym przypadku. Specyfikacja gadżety sprzętowe jako komponentów oprogramowania, które przeszedł kilka zmian. To właśnie te różnice i będziemy rozmawiać ze sobą w tym przeglądzie. Więc najpierw dowiedzieć się, co to twierdził urządzenie.

Na co właściciele gadżet zorientowanych?

Samsung Galaxy 8190, lub jak to nazywa, «S3 mini”, trafił do sprzedaży w 2012 roku. Była to mała kopia flagowego gadżetu od wybitnego producenta z niewielkim pogorszeniem parametrów technicznych. W rezultacie, ten smartphone są automatycznie umieszczane w segmencie rozwiązań klasy średniej. Jego specyfikacje techniczne i koszt jest całkowicie zgodne z tej klasie urządzeń. Teraz takie urządzenia mogą być przypisane tylko do „inteligentnego” entry-level telefon, i to tylko z wielką rezerwą.

Opcje

Można powiedzieć, że Samsung GT 8190 oferuje bardzo przyzwoity komplet na tle podobnych gadżetów. Wykaz zawiera:

  • Gadżet.
  • Akumulator o nominalnej pojemności 1500 mAh.
  • Kabel interfejsu.
  • Ładowanie adapter z nierozłącznie kręgowego i wtyczką formacie „MikroYuSB”.
  • Stereo, uzupełniona o zestaw redundantnych przynęt gumowych.
  • karta gwarancyjna oraz instrukcja obsługi.

Jak w przypadku większości urządzeń tej klasy, w powyższym wykazie poprzednio bez osłony, taśmy kopii zapasowej w celu ochrony przedni panel devaysa i karty pamięci. Bez pierwszej akcesorium jest trudne do utrzymania pierwotnego stanu gadżetu. Ale z drugiej strony, właściciel w tej sytuacji, istnieje możliwość wyboru, a to może nabyć najwygodniejszy sposób, aby pokryć sami. Zastrzegamy folia ochronna jest nie tyle koszt i wysoka. I w tym przypadku, ponownie, właściciel smartfonu, na podstawie ich preferencji, można wybrać błyszczące lub matowe wersję tego akcesorium. To samo odnosi się do napędu zewnętrznego. właściciel smartphone, w oparciu o ich potrzeby, można wybrać w tym przypadku optymalny rozmiar dysku.

Jednostka centralna z telefonu komórkowego przetwarzanie

Samsung 8190 wyposażona w jednostkę centralną NovaThor U8420, który składa się z modułów 2-obliczeniowych. Z kolei, z których każdy może być ewentualnie przyspieszone do maksymalnej możliwej częstotliwości od 1 GHz. W momencie rozpoczęcia sprzedaży w 2012 roku podobny do parametrów układu półprzewodnikowego włączonych smartfon, aby rozwiązać wszelkie problemy.

Teraz, gdy podstawowe modele urządzeń mobilnych wyposażony w co najmniej możliwości czterordzeniowego procesora tego układu wystarczy tylko do najprostszych zadań (oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czytanie książek, odwiedzanie portali internetowych i bezpretensjonalny grę). Nawet zabawki średniotonowy na ten gadżet na pewno nie będzie działać. To samo odnosi się do najbardziej wymagających najnowszej generacji gier trójwymiarowych.

karta graficzna

Jako akcelerator graficzny w tym smartfon pojawił się karta „Mali-400MP.” W 2012 roku, była to jedna z najlepszych pod względem układu półprzewodnikowego wydajność. Teraz jego możliwości obliczeniowe, a także jednostka centralna, to wystarczy, aby rozwiązać najprostszych zadań. Głównym celem akcelerator graficzny w tej sytuacji – jest rozładowywane z procesora do przetwarzania grafiki. I że jest to po prostu radzi sobie rozwiązań półprzewodnikowych.

Wyświetlacz i jego charakterystyka

Samsung 8190, jak większość nowoczesnych modeli urządzeń mobilnych to wybitny producent, oferuje jasny i kolorowy wyświetlacz, który jest oparty na matrycy pierwszej klasy Super AMOLED. Rozdzielczość w tej sytuacji nadal skromne jak na dzisiejsze standardy, i awansowała do 2012 wskaźniki 800×480 pikseli. Gęstość w tym przypadku wynosi 233 ppi.

Jest rzeczą oczywistą, że bez specjalnych środków technicznych odróżnić pojedynczego piksela na powierzchni wyświetlacza z gołym okiem, jest praktycznie niemożliwe. Inną ważną zaletą ekranu dotykowego – maksymalne kąty widzenia. Nawet z tym występuje zniekształcenie obrazu.

pamięć

Samsung Galaxy Mini 8190 Obejmuje 1 GB pamięci RAM. Rzędu 640 MB są wykorzystywane przez oprogramowanie systemu. Pozostała z 360 MB jest alokowana do uruchamiania oprogramowania aplikacji użytkownika. Wydajność z wbudowaną pamięcią może być 8 GB i 16 GB. Około 4 GB z nich odbyła oprogramowania systemowego. Oznacza to, że w jednym przypadku właściciel smartphone może liczyć na 4 GB, a bardziej zaawansowane wersje tego gadżetu jest wartość automatycznie wzrasta do 12 GB. Nie było również slot na dodatkową kartę pamięci. To może osiągnąć maksymalną wielkość 32 GB.

kamera

Ustaw Przeciętne Specyfikacja głównego aparatu w Samsung 8190. Charakterystyka jej to: 5-megapikselowy sensor on, istnieje system podświetlenia LED. Jedyną wadą – to brak systemu automatycznej regulacji ostrości.

W 2012 roku podobny atrybut mógł pochwalić się tylko głównie urządzenia flagowego urządzenia, a to, jak wspomniano wcześniej, średni poziom. Głównym wideo kamera może nagrywać jako „EychDi”. Bazowy przód czujnika aparatu jest tylko 0,3 Mn. Oczekiwać jej jakość zdjęć nie jest konieczne. Jedyną rzeczą, którą potrafi obsłużyć – jest to połączenie wideo. A co za odcinek. Ale dla „autoportretów” lub fotografowania „awatary” jego cech z pewnością wystarczy.

Urządzenie akumulator i autonomia

Pojemność baterii wynosi 1500 mAh. Przy minimalnym obciążeniu jeden z jego ładunku potrwa 4 dni korzystania z urządzenia. Wraz ze wzrostem wykorzystania smartfonów godzin na jednym ładowaniu baterii zostanie zredukowana do 2-3 dni. Ale w trybie zajęty, to właściciele telefonów liczyć na 12 godzin pracy.

Elementy oprogramowania jednostka

Smartphone opartych jak łatwo się domyślić, jest wiodącą platformą programistyczną dla gadżetów mobilnych – „Android”, która wersja – 4.1. Jest on uzupełniony o zastrzeżonej powłoce z firmy Korei Południowej – deweloper „dotykowy Wiz”. Obecność tych ostatnich pozwala bez żadnych problemów, aby ponownie skonfigurować gadżet w każdym przypadku do potrzeb konkretnego użytkownika.

opinie

Główne korzyści są przydzielane na podstawie opinii o Samsung Galaxy S3 8190 – jest wysoki poziom wydajności, doskonały ekran i doskonały autonomii. Dostępność dwurdzeniowego procesora nawet teraz to wystarczy, aby uruchomić jakikolwiek zakaz wymagający parametrów sprzętowych oprogramowania aplikacyjnego. Wyjątek w tym względzie są tylko zabawki dla średniego i najwyższego poziomu. Obecność matrycy Super AMOLED zapewnia prawdziwie najlepszą wyjściową jakość obrazu na ekranie mobilnego gadżetu.

Z kolei, przez długi czas po operacji urządzenie zawiera wyświetlacz 4-calowy 2, moduł procesora i baterię 1500 mAh. Mniej, w tym przypadku, tylko jeden – okresowa „zamrożenie” oprogramowania systemowego. Problem najprawdopodobniej tkwi w oryginalnej powłoki producenta „Touch Wiz”. Późniejsza wersja nim zostały zakończone, ale już do innych urządzeń. W tym przypadku, kilka „usterki” były czasami wystawiane swoją obecność w „powiesić” gadżetu.

koszt

W roku 2012, 8190 Samsung S3 Mini został oceniony przez producenta na 412 dolarów. Urządzenie ponadto wartość stopniowo zmniejsza się. Pod koniec wyprzedaży zapasów tego mobilnego gadżetu w cenie tag listopada 2015 spadła o więcej niż 2 razy, a koszt to już równe 159 dolarów.

wyniki

Gdyby nie pewne wady w oprogramowaniu, to można uznać za niemal idealny urządzeniach mobilnych Samsung 8190. Reszta zespołu jest w pełni zgodna z podaną specyfikacją i umożliwia nawet teraz, po 4 latach od rozpoczęcia sprzedaży, aby uruchomić większość aplikacji. Na świecie telefonów gadżetów, które są aktualizowane co sześć miesięcy, producentów linii, tej doskonałej figury.