544 Shares 4552 views

Bohaterem Rosji Giennadij Pietrowicz Lyachin – dowódca łodzi podwodnej K-141 „Kursk”

Dorastając w stepy Wołgograd Gennadiy Pietrowicz Lyachin związana swoje życie na morzu. Dowódca Ultranowoczesny podwodnych zobowiązanych życiowej ojcu przyszłą żonę, dziedziczna marynarza, zaszczepić zamiłowanie do marynarki. odda go do swojego syna, na zawsze pozostanie w pamięci współczesnych kapitan, który tragicznie zginął w Morzu Barentsa 12.08.2000 roku ASMC „Kursk”.

stron biografia

Rodzice Giennadij Lyachin – zwykli pracownicy, którzy mieszkali na farmie (rejon teraz Kałmucji) Sarpa. Chłopiec poszedł do szkoły już w Wołgograd (szkoła №85), gdy w tym samym biurku z Irinoy Glebovoy, z których miłość będzie prowadziła przez życie. Jako najwyższy w klasie, on cieszył się uwagę kolegów, ale od początku różniły powagi i zrozumienia, czego chce od życia. Lubiący piłkę nożną, ale poszedł na czwórki i piątki, wyborze zawodu, gdzie mogłem naprawdę wyrazić siebie.

Zafascynowany opowieściami o przyszłości teściowa o romansie i tradycji morskiej służby, udał się do służby w marynarce wojennej, wybierając odpowiedni dla siebie zawód nurka. W tym celu wstąpił do Akademii Marynarki Wojennej, słynny Lenk otrzymał w 1977 pagony porucznika. Gennadiy Pietrowicz Lyachin całe życie poświęcone było Floty Północnej, żył w '23 we wsi-CATF Vidjaevo (regionie Murmańska).

Dowódca okrętu: etap kariery wojskowej

Usługa oficera rozpoczęła się okręty podwodne Diesla, gdzie był na 80 lat wzrosła do starszego asystenta dowódcy po wyższej klasy oficerskiej. W 1988 roku nawet mianowany dowódcą B-478, ale po odwołaniu statku ponownie przełożyć starszego asystenta, ale na łodzi podwodnej atomowej K-119 „Woroneż”. Jest to praktycznie bliźniaczy przyszłości „Kursk”, który wymaga dodatkowej wiedzy i umiejętności. Półtora roku cała załoga siedzieć za biurkiem, odbieranie specjalne szkolenie w stolicy Atomowej – Obninsk.

Badania nie będą pracować za darmo, kolejne trzy lata „Woroneż” będzie najlepszym w pionie, a po wycofaniu zapasów w Severodvinsk w 1996 podwodnej okrętu „Kursk” Gennadiy Pietrowicz Lyachin otrzymać tytuł kapitana o 1 stopień i powołania nowego dowódcy statku. Był to przystojny mężczyzna o wyporności 25.000 ton wielkości 9-wejściami 8-piętrowego budynku. atomowych okrętów podwodnych są nazwane bohater miast, które w złożonym 90 oddano pod patronatem.

Tytuł Bohatera Rosji

Po staje dowódca ASMC K-141 „Kursk”, bardzo szybko Lyachin prowadził ekipę w zaawansowany gdzie prawdziwi marynarze i oficerowie próbowali dostać. Jego dobrodusznie zwany „Sto piąty,” za dużo masy, ale to był wstęp, który był prawdziwym „Batya” dla profesjonalistów i żeglarzy poborowych. Jeden z najlepszych w podziale, załoga była w swoim składzie tylko specjalistów z 1. i 2. klasy, mistrzów i wykonywania zadań o dowolnej złożoności, czy fotografowania lub samodzielnej wędrówki w sierpniu i październiku 1999 roku na Oceanie Atlantyckim.

1999 th – gwiezdny roku na statku, który przeprowadził tajne zadanie, aby obserwować ćwiczenia NATO na Morzu Śródziemnym. W kontekście wojny domowej w Jugosławii rosyjskiej marynarki wojennej udowodnił swoją zdolność do stania się niezawodną osłonę dla swojego kraju – Sea №1 moc. Dla NATO na zbrojenia nie były okręty podwodne o napędzie jądrowym, posiadające zdolność do stosowania nie tylko jądrowej, ale również trafienie torpedy. Rosyjski statek zniknął z miejsca wykonywania przez Gibraltar tak cicho, jak on przyszedł, że popełnił kapitan Lyachin osobistym wrogiem Amerykanów. Wielu oficerów NATO zapłacił swoim poście. I Giennadij został odebrany osobiście V. V. Putinym. Został wprowadzony do rangi Bohatera Rosji i 72 członków załogi – zlecenie „Za odwagę”. Ale nikt nie był przeznaczony do odebrania nagrody w trakcie jego trwania.

Okręt podwodny „Kursk”: opowieść o tragedii

W lipcu 2000 roku, w swojej profesjonalnej wakacje, ASMC dumnie wzięło udział w paradzie Floty Północnej na Severodvinsk. W sierpniu, oni czekali na planowaną trzydniowego szkolenia ćwiczenia z odpaleniem torped. Nie było żadnych oznak kłopotów, gdy dowódca sobotę rano 12 sierpnia zgłoszone w sprawie stosowania warunkowego atakiem wroga. Na pokładzie był szef sztabu dywizji Władimir Bagryantsev, doświadczony żeglarz, który prowadził pochód. Na 11-30 został wyznaczony atak torpedowy, ale „Kursk” był cichy i nie kontaktować się więcej.

Po przelocie śmigłowców i braku wynurzenia okrętu rozpoczęła ustaleń dotyczących poszukiwania i ratowania okrętu podwodnego. W 4-36 krążownika „potr Veliky” przyszedł raport że ASMC odnaleziono leżącego na dnie morza na głębokości 108 metrów. Tydzień warunki pogodowe nie pozwalają zejść i dostać się do środka, a kiedy norweskie nurków udało się zrobić to na pokładzie żywy nie było ani jednej osoby. W tym roku mija 15 lat sukcesów z bezprecedensowej operacji podnieść zatopiony statek z dna morza i dźwięk oficjalną wersję tragedii.

Ze względu na wyciek wodoru zdetonowana szkoleniowy torpedę, który spowodował Drugi Blast kolejne pięć torped. Na szczęście nie doznał reaktora jądrowego, który jest przede wszystkim przemyślane załogi, lub skala tragedii mogło być znacznie poważniejsze. Rodina traci 118 z tych mężczyzn, duma marynarce, – personelu statku, na czele z dowódcą. W przedziale 9, podczas gdy jeszcze żył przez ostatnie 23 ludzi, którzy nie wypłyną przez właz awaryjny z powodu zatrucia tlenkiem węgla.

Posłowie

Okręt podwodny „Kursk” stał się symbolem odwagi i siły ludzkiego ducha. Cały kraj płakał nad liniami podziału, opuścił komendę poszczególnych żeglarzy i przyjaciół. Oni nie mają lęk i niechęć w przeznaczenie. Załoga właśnie robi swoje obowiązki. Te listy zostały zniszczone, a wszystkie akta tajne przez 50 lat, które nie do końca wierzą w oficjalną wersję tragedii na Morzu Barentsa. Kiedy prokurator generalny Ustinov pierwszy wylądował na podniesiony z dna statku, jego motorówka prowadził porucznik Gleb Lyachin, jedyny syn zmarłego bohatera. Dzisiaj, wciąż kontynuuje dzieło ojca.

I w Giennadij opuścił córkę Darię, a jego żona Irina, który poświęcił polityce czasowe. Pobiegła za kandydata do Dumy Państwowej, a następnie został asystentem przewodniczącego Rady Federacji. Siergiej Mironow, zespół do czynienia z ochrony socjalnej wojskowych. Krewni występują razem w rocznicę śmierci załogi i wspierając się nawzajem i Składając hołd żeglarzy. Gennadiy Pietrowicz Lyachin nie zasługuje na jego 47. urodzin, został pośmiertnie uhonorowany tytułem Bohatera Rosji.