179 Shares 7441 views

Przyczyny trombocytopenia, objawy, leczenie

W niektórych przypadkach osoba jest zwiększone krwawienie w ranie i zatrzymać problem z nim, a także niewyjaśnione siniaki i stłuczenia. Jednym z możliwych powodów – małopłytkowość. Jej przyczyny są różnorodne.


Małopłytkowość. Powoduje.

Według mechanizmu powstawania i dalsze funkcjonowanie płytek krwi izolowanych małopłytkowości następujących powodów:

  • Zaburzenia związane z rozwojem płytek. W niektórych stanach, szpik kostny produkuje mniej lub komórki są niszczone na etapie porodu.
  • Zwiększone niszczenie krwinek i ich wydatków. Zmniejszone termin funkcjonowanie płytek krwi ze względu na mniejszą skuteczność ich struktury. Rozległe krwawienie lub wielu zakrzepy.
  • Problem redystrybucji krwinek. Nadmierne stężenie płytek w śledzionie lub w gemingiome.

Niezależne (pierwotne) jest uważany trombocytopenia którym pojedyncza przyczyna. W przypadku zaburzeń związanych z komórkami krwi – jest tylko jednym z wielu objawów, choroba jest rozpoznawana wtórny (towarzyszące).

Nabyte i wrodzonych wad.

Mechanizm zarodkowania uszkodzenie pojazdu, wygląd i dalsze funkcjonowanie płytek jest wskazaniem grupowania nabytą postać choroby. Podkreśla małopłytkowości immunologicznej:

– autoimmunologicznych. System ochronny komórek własnych organizmu trwa jako wrogie. Sprowokować ich transfuzję krwi, hipotermii lub silnego promieniowania słonecznego.

– Transimmunnye. Zakażenie płodu przez łożysko przeciwciał kobiet ciężarnych z autoimmunologiczna małopłytkowość.

– Geteroimmunnye. Spowodowane przez reakcję systemu obronnego organizmu przed niektórymi wirusami (odra, ospa wietrzna, różyczki, czasami szczepienia) oraz leków (uspokajających leków, antybiotyków i innych).

– alloimmune (isoimmune) małopłytkowość. Przyczyny – niekompatybilne grup krwi matki jak i dla płodu.

Tam są dziedziczone (wrodzone), trombocytopenia, powoduje związanych z niedoborem płytek krwi, czyli zmiany ich właściwości funkcjonalnych i kondycji. Płytki krwi są upośledzone strukturę, która skraca ich żywotność. Śmierć może nastąpić nawet na etapie megakariocytów. etap detekcji powoduje ich destrukcję i ewentualnie w teście szpiku kostnego.

Małopłytkowość w dół może być ostry (nagłe wygląd spowodowane czynnikami zewnętrznymi szybkiego przepływu) i przewlekłe (objawów występuje więcej niż sześć miesięcy). W tym przypadku objawy mogą mieć przebieg falisty (amplifikacja lub łagodzenia objawów).

Małopłytkowość. Objawy. Diagnoza.

Stłuczenia i siniaki bez widocznej przyczyny, odpowiednio przedłużonego krwawienia z nosa – widocznych objawów choroby.

Oprócz wyświetlaczy wizualnych zwrócić uwagę na stan krwi. W tym celu prowadzone są badania laboratoryjne stężenie płytek w obwodzie, a ich właściwości, jak również analizy szpiku kostnego w celu określenia obecności megakariocytów.

Wykonując powyższe czynności przyczynia się do prawidłowej identyfikacji przyczyn małopłytkowości. Oznacza to, że wybrano leczenie jest skuteczne.

Małopłytkowość. terapia ziołowa i tradycyjne środki.

Gdy rozkazy małopłytkowość lekarza na celu eliminowanie przyczyn chorób (jeżeli to możliwe), albo do leczenia chorób, wywołanych przez to uszkodzenia układu krążenia.

Zioła są wykorzystywane do pozbycia wizualnych objawów uszkodzenia ciała lub do jednoczesnego leczenia choroby podstawowej.

Cherry owoców i wyprostowany pięciornik może wzmocnić naczynia krwionośne. Brown owoców dzikiej róży, jeżyny i szafran poprawia właściwości krwi.

Głównym leczenie składa się z działalności tradycyjnej medycyny:

  • Transfuzja krwi lub osocza.
  • Powołanie narkotyków. Gyukosteroidov i immunosupresyjne.
  • Leczenie choroby podstawowej (na przykład zapalenie błony śluzowej żołądka, odry, ospy wietrznej itp.)
  • Odmowa określonych rodzajów leków, które zmieniają funkcjonalnych i cech jakościowych płytek.
  • Nasycenie organizmu w niezbędne minerały i witaminy. Na przykład, w niektórych przypadkach, pozbycie niedoboru kwasu foliowego i witaminy B12 jest w stanie leczyć małopłytkowość.
  • Usunięcie śledziony lub gemingiomy.

W każdym przypadku samoleczenia jest niedopuszczalne i musi zostać zbadany przez lekarza.