496 Shares 2563 views

Kim byli Scytowie? Gdzie oni mieszkają? kultura Scytów. Scytowie: Zdjęcia, opis. Scytów i sarmackie

„Scythian świat” powstał w 1. tysiącleciu pne. Powstał w stepach Eurazji. Ta wspólnota kulturowo-historycznym i gospodarczym, który stał się jednym z najbardziej niezwykłych zjawisk świata starożytnego.

Kim byli Scytowie?

Słowo „Scytowie” to starożytne greckie pochodzenie. To jest zwykle używany w odniesieniu do wszystkich irańskich koczowników Północnej. O tym, kto Scytów, można powiedzieć, w wąskim i szerokim znaczeniu. Wąska droga nazywa się tylko mieszkańców równin Morza Czarnego i Północnego Kaukazu, oddzielając je od blisko spokrewnionych plemion – Asian Sakas, dahowie, issedonov i massageci europejskie Cymeryjczycy i Savromats-Sarmatów. Pełną listę wszystkich plemion scytyjskich, znanych autorów starożytności, składa się z kilkudziesięciu nazwisk. Nie będziemy notować te wszystkie narody. Nawiasem mówiąc, niektórzy badacze uważają, że Scytowie i Słowianie mają wspólne korzenie. Jednak pogląd ten nie został sprawdzony, więc nie mogą być uznane za wiarygodne.

I powiedzieć o tym, gdzie mieszkali Scytowie. Zajęli rozległy obszar od Ałtaju do Dunaju. Scythian plemiona ostatecznie załączony miejscowej ludności. Każdy z nich miał swoją własną szczególną duchową i kulturę materialną. Jednak wszystkie części ogromnej Scytów świecie zjednoczeni przez wspólnego pochodzenia i języka, zwyczajów i działalności gospodarczej. Co ciekawe, Persowie wierzyli wszystkich plemion jeden lud. Scytowie mają wspólną nazwę perski – „Saki”. Jest on używany w wąskim znaczeniu i odnosi się do zamieszkują plemiona Azji Środkowej. Niestety, możemy oceniać tylko na podstawie źródeł pośrednich, co byli Scytowie. Zdjęcia z nich, oczywiście, nie istnieje. Ponadto, historyczne informacje o nich nie tak dużo.

Pojawienie Scytów

Obraz na wazonie odkryto w kurhanie Kul-Oba, dał naukowcom pierwszy prawdziwy pomysł, jak ludzie żyli Scytowie, jak się ubrać, jak oni byli uzbrojeni i wygląd. Te plemiona miał długie włosy, wąsy i brodę. Oni ubrany w lnianą lub skórzaną odzież: długie spodnie i płaszcz z paskiem. Na nogach mieli buty skórzane, pasy kostki przechwycone. Scytowie głowa była pokryta dwuspadowym czapki. Co do broni, mieli łuki i strzały, krótki miecz, tarczę i włócznię kwadratowy.

Ponadto obraz z tych plemion spotkać i inne przedmioty znalezione w Kul-Oba. Na przykład dwa skiffs, którzy piją z rhytons przedstawiono tablicę złota. Ten obrzęd bliźniaczej, znany nam przez świadectwo starożytnych autorów.

Iron Age i kultura Scytów

Edukacja kultura Scytów odbyła się w epoce dystrybucji żelaza. Broń i narzędzia wykonane z tego metalu zastąpiły brąz. Po otwarciu sposobu wytwarzania stali, wiek żelaza ostatecznie wygrał. Narzędzia wykonane ze stali, dokonały prawdziwej rewolucji w wojskowych spraw, rzemiosła i rolnictwa.

Scytowie, obszar i którego skutki były imponujące, mieszkał w wczesnej epoki żelaza. Te plemiona posiadał zaawansowane technologie, które zostały użyte w czasie. Mogą wyodrębnić żelaza z rudy, a następnie przekształcić go do stali. Scytowie stosować różne techniki spawania, nawęglanie, hartowanie, kucie. To przez te plemiona ludów północnej Eurazji spotkał się z żelazem. Umiejętności metalurgiczne one zapożyczone od Scytów rzemieślników.

Żelazo w legendach Nart posiadają magiczne moce. Kurdalægon – rajskie kowal, który patronuje bohaterów i bohaterów. Ideał mężczyzny i wojownika ucieleśnia Nart Batraz. Urodzony żelaza, a następnie przekazuje gaszenie niebiański kowala. Sanki, pokonując wrogów i przechwytywanie ich miast, nie dotykaj czwarte kowali. A zatem osetyjski epos starożytności jako atmosfery obrazów artystycznych, charakterystycznych dla wczesnej epoki żelaza.

Dlaczego byli nomadami?

W rozległych, położonych na zachód od północnego Morza Czarnego znajduje się na wschód od Mongolii i Ałtaju, ponad 3 tys. Lat temu zaczęła się rozwijać bardzo oryginalny rodzaj koczowniczy gospodarki. Obejmowała ona znaczną część Azji Środkowej i Południowej Syberii. Ten rodzaj rolnictwa został zastąpiony przez siedzący tryb hodowli bydła i sposobu rolniczego życia. Z różnych powodów spowodowane tak ważnych zmian. Wśród nich – zmiany klimatyczne, które spowodowały suchym stepie. Ponadto plemiona opanowaniu jazdy konnej. Skład stad uległa zmianie. Teraz zaczęły dominować koni i owiec, które mogłyby produkować własne pastwisko w okresie zimowym.

Epoka wczesnych nomadów, jak to nazywa, zbiegł z kamienia milowego w historii, kiedy ludzkość przeprowadziła wielki historyczny krok – żelazo było głównym materiałem używanym do produkcji narzędzi i broni.

życie Nomani

Racjonalne i ascetyczny Nomani życie posiadaniu surowych przepisów, które wymagały plemiona jazdy własności oraz doskonałe umiejętności wojskowych. Trzeba było być w każdej chwili gotowy do obrony swojej własności lub chwycić kogoś innego. Głównym kryterium oceny dobrego samopoczucia Nomani był bydła. Przodkowie Scytów otrzymał od niego wszystko, czego potrzeba: schronienie, odzież i żywność.

Prawie wszystkie stepy Noma Eurazji (z wyjątkiem wschodnich przedmieściach), według wielu badaczy, były irański zyczne we wczesnym okresie jego rozwoju. Ponad tysiąc lat trwała dominacja w stepie irańskich koczowników: a 8-7 w. BC. e. z pierwszego wieku naszej ery. e. Scytów była epoka rozkwitu irańskich plemion.

Źródła, które można zobaczyć na plemiona Scytów

Obecnie tylko fragmentaryczny znanej historii politycznej wielu z nich, jak również ich krewnych (tokhars, massageci, Dai, Saks, issedonov, Savromats et al.). Starożytni autorzy opisują w zasadzie akt głównych liderów i kampanii militarnych Scytów. Inne cechy tych plemion nie są zainteresowani. O tym, kto Scytów, Herodota. Tylko z tego autora, którego Cyceron nazywa się „ojcem historii”, można znaleźć dość szczegółowy opis tradycji, religii i sposobu życia tych plemion. Przez długi czas o kulturze Północnej irańskich koczowników miał bardzo mało informacji. Tylko z 2 połowy 19 wieku, po wyrobisku kurhany należących do Scytów (na Północnym Kaukazie i Ukrainie), a także analizy syberyjskiego znajdzie tam była cała dyscyplina naukowa zwana skifologiey. Jej założycielami są uważane za główne rosyjskich archeologów i naukowców: V. V. Grigorev, I. Zabelin, B. N. Grakov, MI Rostowcew. Poprzez swoje badania, otrzymaliśmy nowe informacje o tym, kim są Scytowie.

Dowody wspólności genetycznej

Pomimo faktu, że różnice w kulturze plemion scytyjskich były dość duże, naukowcy zidentyfikowali trzy elementy, które mówią o ich tożsamości genetycznej. Pierwszy z nich – uprzęży. Drugim elementem triady – niektóre rodzaje broni, które są wykorzystywane te plemiona (sztylety akinakes i małe łuki). Trzeci – fakt, że w sztuce wszystkich tych koczowniczych Scytów panował styl zwierząt.

Sarmatów (sarmovaty) załamany Scythia

Ci ludzie w 3. wieku pne. e. wypiera następnej fali nomadów. Nowe szczepy zdewastowany znaczną część Scytii. One wytępione zwyciężonych, a większość kraju zamieniono na pustyni. Dowodem na to jest Diodor Sitsiliysky. Scytów i sarmackie – plemiona, którzy przybyli ze wschodu. Dość obszerny sarmovatov zakres. Wiadomo również, że istnieją liczne sojusze: Roksolana, jazygowie, Aorses, Szirak … kultura nomadów ma wiele podobieństw z Scytów. Można to wytłumaczyć religijnej i językowej powinowactwa, czyli wspólnych korzeni. Sarmacki styl zwierzę rozwija scythian tradycji. Jego symbolika ideologiczna ustępuje. Jednak Scytowie i Sarmaci te charakteryzują ich cechy w sztuce. W sarmackie to nie tylko pożyczanie i nowym zjawiskiem kulturowym. Jest to sztuka, która została wygenerowana przez nową erę.

rozwojowe Alans

Rise of the Alanów, nowy Północnej irańskiego narodu, odbywa się w 1 wne. e. Rozciągają się one od Dunaju do regionu Morza Aralskiego. Alans udział w odbyła się w środku Dunaju wojny markomańskie. Oni nalot Armenia, Kapadocja, i Madiyu. Plemiona te były trzymane pod kontrolą Jedwabnym Szlaku. Inwazji Hunów, które miały miejsce w 375 pne. e., położyć kres ich dominacji na pustyni. Znaczna część Alanów przeniósł się do Europy z Gotów i Hunów. Te plemiona pozostawiły swój ślad w różnych nazw, które znajdują się w Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Francji. Uważa się, że Alans z ich kultem waleczności i mieczem, ich organizacji wojskowej i szczególnym znaczeniu dla kobiet są u początków europejskiego rycerstwa.

Te plemiona na całym średniowieczu było ważnym wydarzeniem w historii. Legacy step wyraźnie odczuwalne w ich sztuce. Osiedlenia się w górach Kaukazu Północnego, część Alanów zachowała język. Stały się one podstawą przynależności etnicznej w tworzeniu nowoczesnego Osetii.

Podział Scytom i Savromats

Scytowie w wąskim znaczeniu, tj Scytów Europejskich, Sauromats (Sarmaci), naukowcy wierzą, nie dzieli aż 7. wieku przed naszą erą. e. Ich wspólne przodkowie przed tym czasie zamieszkiwali stepy Kaukaz. Dopiero po przejściu do krajów, które są poza Kaukazem, a Scytowie Sauromats rozproszonych. Odtąd zaczęli żyć w różnych obszarach. Cymeryjczycy i Scytowie zaczęli się kłócić. Konfrontacja między tymi narodami nad faktem, że Scytowie, zachowując sobie większość równiny Północna kaukaskich, zdobyty północnego regionu Morza Czarnego. Cymeryjczycy mieszkał tam, są one częściowo popychany częściowo stonowane.

Sauromats samo jest obecnie zamieszkany Ural stepów, Wołgi i regionu kaspijskiego. Tanais River (współczesna nazwa – Don) jest granica między ich posiadłości i Scytii. W dawnych czasach była popularna legenda o pochodzeniu małżeństwa Savromats Scytów i Amazonek. Legenda ta wyjaśnia, dlaczego savromatskie kobiety zajmowały wysoką pozycję w społeczeństwie. Jechali na równi z mężczyznami, a nawet udział w wojnach.

issedonowie

Issedonowie różniły się także równości. Te plemiona mieszkał wschodnie Savromats. Zamieszkiwali terytorium dzisiejszego Kazachstanu. Plemiona te były znane ze swojej uczciwości. Są one przypisane do narodów, nie znając niechęć i wrogość.

DAHI, Massagets i saki

DAHI mieszkał w pobliżu Morza Kaspijskiego, na wschód od jej wybrzeża. I na wschód od nich, w półfinale pustynie i stepy Azji Środkowej, były mielone massageci i Saks. Cyrus II, założyciel imperium Achemenidów w, w 530 pne. e. Zrobiłem wycieczkę do massageci zamieszkujących dany obszar Morza Aralskiego. Te plemiona królowej zasady Tomiris. Ona nie chciała zostać żoną Cyrus i postanowił zmusić ją przejąć królestwo. Perska armia w wojnie z Massagets został pokonany, a sam Cyrus został zabity.

Jak dla Saks Azji Środkowej, plemiona te zostały podzielone na dwa stowarzyszenia: Saki-Saki-haumavarga i tigrahauda. Tak nazwali Persów. Tiger jest tłumaczone od starożytnego perskim oznacza „ostry” i Howdy – „hełm” lub „cap”. To jest saki-tigrahauda – Saks w spiczastych kapeluszach (czapki) i Saki-haumavarga – czytaj haomu (święty napój Ariów). Dariusz I, król perski, w 519 pne. e. Zrobił wycieczkę do plemion tigrahauda, ich wygraną. Skunha zniewolony przez wodza Saka przedstawiono na ulgi, rzeźbione przez Dariusza kolejności w skale Behistun.

Kultura Scytów

Należy zauważyć, że scytyjscy plemiona stworzyły dość wysoką kulturę swojego czasu. Że zidentyfikowali drogę do dalszych rozwój historyczny zbiór regionów. Te plemiona udział w tworzeniu wielu narodów.

W imperium Czyngis-chana trzymane rekord Scytów była bogata literatura z baśni i legend. Nie ma powodu, by mieć nadzieję, że większość z tych skarbów zachowały się do dziś w podziemnych magazynów. kultura Scytów, niestety, pozostaje słabo poznana. W starożytnych indyjskich legend i Ved, w źródłach chińskich i perskich powiedział na terenach Syberii, Uralu, gdzie niezwykłe ludzie żyli. W Putorana plateau, wierzyli, że znajdowały się siedziby bogów. Miejsca te przyciągają uwagę władców Indii, Chin, Grecji i Persji. Jednak odsetki są zwykle zakończył się agresji ekonomicznej, wojskowej lub innej wobec wielkich plemion.

Wiadomym jest, że w Scytii w różnych porach armie Persji (Dariusz i Cyrus II) India inwazji (Arjun i inni.), Grecji (Aleksandr Makedonsky), Bizancjum, Imperium Romanum, i tak dalej. D. Wiemy ze źródeł historycznych, że że zainteresowanie tymi plemionami z Grecji pokazał: lekarz Hipokrates, geograf Hekatajos z Miletu, tragików Sofoklesa i Esca, poeci i Pandora Alkaman myśliciel Arystoteles logograph Adamaszek i inni.

Dwie legendy o pochodzeniu Scytii, opowiedziana przez Herodota

Herodot wspomniane dwie legendy o pochodzeniu Scytii. Według jednej z nich, Herakles, będąc tutaj, spotkał się w Morzu Czarnym (w jaskini Gilea ziemia) niezwykłą kobietą. Jej dolna część była wąż. Trzech synów urodziło się z ich małżeństwa – Agathyrs, Skiff i Gelon. Z jednego z nich przyszedł Scytów.

Krótko opisać inne legendy. Według niej, pierwsza na ziemi był człowiekiem, którego nazwisko było Targitai. Jego rodzice byli Zeus i Borisphen (córka rzeki). Mieli trzech synów: Arpoksai, Lipoksai i Kolaksai. Najstarsza z nich (Lipoksai) był prekursorem Scytom-avhatov. Traspie i katiary potomkami Aripoksai. Iz Kolaksai, młodszy syn – królewską paralaty. Te plemiona są zbiorczo nazywane Scoloti i Scytowie zaczęli nazywać je Greków.

Cały obszar Scytii Kolaksai pierwszy dzieli się na trzy królestwa, które spadły na jego synów. Jeden z nich, gdzie do przechowywania złota, uczynił najbardziej. Region znajduje się na północ od tych ziem są pokryte śniegiem. W pobliżu I tysiąclecia pne. e. każdy Scythian królestwo. Był to czas Prometeusza.

Połączenie Scytowie z Atlantydy

Oczywiście, nie można uznać za historię narodów Scytii legendy o genealogii królów. Uważa się, że historia tych plemion ma swoje korzenie w starożytnej cywilizacji Atlantydy. W tym imperium zawarte, z wyjątkiem wysp na Oceanie Atlantyckim, w których kapitał został położony (Platon opisał go w dialogach „Kritias” i „Tymeusza”), ziemi na północno-zachodniej Afryce i Grenlandii, Ameryce, Skandynawii i północnej Rosji. Odnosi się to również do niego wszystkie obszary, które były wokół Bieguna Północnego Geographic. ziemie wyspy nazywano Śródziemie się tutaj. Są one zamieszkane przez przodków narodów azjatyckich i europejskich. Mapa G. Mercator, odnosząca się do 1565 roku, przedstawił te wyspy.

rolnictwa Scytowie

Scytowie – naród, którego potęga wojskowa mogła powstać tylko na silnej podstawie społeczno-gospodarczego. I mieli bazę. Scytów ląduje ponad 2,5 tysiąca lat temu był cieplejszy klimat niż dzisiaj. Wśród plemion został opracowany hodowlę zwierząt, hodowli, rybołówstwa, zajmująca się produkcją wyrobów skórzanych i smektytu, tkanin, ceramiki, metalu i drewna. Produkuje sprzęt wojskowy. Jakość i poziom produktów Scytowie nie są gorsze od greckiego.

Tribes zaopatrzyli się ze wszystkim, co było konieczne. zajmowali się wydobyciem złota, żelaza, miedzi, srebra i innych minerałów. Scytowie produkcję odlewów osiągnęły bardzo wysoki poziom. Jak Herodot zgłaszane Zgodność z opisem Scytów, 7-go wieku przed naszą erą. e., za panowania Opcji te plemiona oddało ogromną pulę miedzi. Grubość ścianki wynosiła 6 palce, a także zdolność – 600 amphorze. Został rzucony na dziąsłach, na południe od Nowogrodu-Seversky. Podczas inwazji Dariusza pula została ukryta na wschód od dziąseł. Tutaj wydobywano i rud miedzi. Scythian złote relikty ukryte na terytorium Rumunii. Ten kubek i pług z jarzmem, a także dwa końce AX.

plemiona Trade scytyjscy

Transakcja została opracowana na terenie Scytii. Były wodne i lądowe szlaki handlowe z krajów europejskich i syberyjskich rzek, czarna, Morza Kaspijskiego i Morza Północnego. Oprócz wozów kołowych i wózków, Scytowie zbudowane lnokrylye statki rzeczne i morskie w stoczniach Wołgą, Ob, Jenisej, przy ujściu Peczora. Khan wziął z tych miejsc kreatorów do tworzenia floty przeznaczonej na podbój Japonii. Czasami Scytowie zbudowane podziemne tunele. Kładli je w głównych rzek, stosując technologię produkcji górniczej. Nawiasem mówiąc, w Egipcie iw innych krajach jak tuneli pod rzekami. Prasa wielokrotnie zgłaszane na przejściach podziemnych, które były pod Dniepru.

Lively szlaki handlowe z Indii, Persji, Chin prowadził przez Scytów ziemi. Towary zostały dostarczone do północnych regionów Europy i wzdłuż Wołgi, Ob, Jenisej, Morzu Północnym, Dniepru. Ścieżki te są ważne do 17 wieku. W tych dniach, na brzegach miasta były z głośnym bazarach i świątyń.

Konkludując

Każdy naród odbyła swoje własne historie ścieżkę. Co do Scytów, ich droga nie była krótka. Ponad tysiąc lat, mierzone do nich historii. Przez długi czas Scytowie byli główną siłą polityczną w dużym obszarze między Dunajem a Donem. Badania tych plemion zajmujących się wielu wybitnych historyków i archeologów. Badania nie przestał tego dnia. Są one połączone przez specjalistów reprezentujących sąsiadujących regionów (na przykład klimatologami i paleogeografii). Możemy się spodziewać, że współpraca pozwoli ci naukowcy, aby uzyskać nowe informacje o tym, co byli Scytowie. Zdjęcia i informacje, które zostały przedstawione w tym artykule, mamy nadzieję, pomoże Ci uzyskać ogólne pojęcie o nich.