638 Shares 2033 views

Jakie są gatunki malarstwa

Obraz należy do jednej z najstarszych form sztuki. Powstał nawet wśród prehistorycznych ludzi przedstawionych na ścianach jaskiń i polowanie sceny zwierząt totem. Z biegiem czasu, oczywiście, okazało się, coraz więcej obiektów. Ale do rozróżnienia pomiędzy różnymi gatunkami malarstwa rozpoczął stosunkowo niedawno. Wszystko zaczęło się w 17 wieku.


Tradycyjnie, istnieją następujące gatunki malarstwa: portret, pejzaż, martwa natura, rodzajowe historyczne, rodzajowe, zwierzęta, fantastyczne sztuki, obrazy religijne.

Portret sugeruje, że centralny obiekt na zdjęciu jest człowiek. I, wbrew powszechnemu przekonaniu, to nie musi być obraz twarzy na górze płótnie. Są zdjęcia, w których centralny osoby stojącej na uboczu, a nawet te, gdzie ludzie na ogół trudne do odgadnięcia. Jednak głównym zadaniem portretu, w każdym przypadku, jest obrazem indywidualności i charakteru transferu.

Początkowo, gdy krajobraz w gatunku malarstwa, założono, że to musi przedstawiać naturę. W naszych czasach, koncepcja ta stała się szersza, a teraz wyróżnia pejzaż, krajobraz przemysłowy, pejzaż morski (Marina), niebo krajobraz, i tak dalej. Ale większość artystów wciąż wolą przedstawiać klasyczne przestrzenie pól, lasów, łąk i jezior, twierdząc, piękno i wspaniałość świata.

Jeszcze – ten obraz wystawił skład elementów przyrody nieożywionej. Jak krajobraz, martwa natura czasami dzieli się podgatunków w zależności od tematu, ale co do zasady, nie jest akceptowana.

Gatunek malarstwa historycznego, jak sama nazwa wskazuje, pokazuje kultowych scen z historii koronacji, bitwy (battle gatunku), itd. lub ważne dane.

Gatunek centralne miejsce zajmowane przez przypadkowych wydarzeń życia codziennego. Posiłek, spotkanie na ulicy, rozdarta koszula – z których wszystkie mogą być przedmiotem do malowania.

Artysta tworzy obrazy zwierząt zwierząt. I do tego ostatniego to absolutnie wszystkich dzikich zwierząt z wielorybów do pluskwy. Mają tendencję do być przedstawiana w sposób naturalny, bez metamorfozy.

Fantastyczna sztuka – obraz wszelkich istot nadprzyrodzonych lub wydarzeń. Według gatunku i obejmują fantazji i surrealizmu. Sceny niepowtarzalny obraz może odbywać się w przestrzeni kosmicznej, przyszłość świata, alternatywne wszechświaty i innych nienaturalnych miejscach. Ale bohaterowie mogą być zarówno zwykli ludzie i fikcyjnych stworzeń.

Na obrazie religijnym obejmują ikony, freski i malowidła tematy religijne. Najbardziej rozpowszechniony gatunek był w renesansie, kiedy Europa została zdominowana przez ideologii chrześcijańskiej, inspirując takich artystów jak Rafael, Botticelli, Da Vinci.

Pomimo ich różnorodności, wszystkie gatunki malarstwa służą temu samemu celowi – intonowanie urody, zewnętrznej lub wewnętrznej, a także wykazać pogląd artysty świata. Po tym wszystkim, gdy dana osoba zajmuje pędzla, a potem ma coś do powiedzenia ludziom. Gatunek malarstwa – tylko różne języki, z których może wybrać najbardziej odpowiednie do wyrażania swoich myśli.