206 Shares 3797 views

Kości piszczelowej: uraz, objawy, leczenie

Shin – dwa długie kości rurkowych o różnych grubościach. Tibia jest przyśrodkowo i strzałkowej – boczny. Tibia pomocą staw kolanowy jest przymocowany do kości udowej.


Najczęściej kości złamanie kości piszczelowej i strzałkowej towarzyszy uszkodzeń kości piszczelowej. Rzadziej shin przerwy kości w izolowanych obszarach.

Złamanie kości piszczelowej

Często przyczyną złamania kości piszczelowej strzałkowej staje bezpośredni uraz zadane kości znajduje się na zewnętrznej stronie nogi. Ale ten rodzaj złamania jest rzadsze niż, na przykład, złamanie kości piszczelowej. Tego typu uszkodzenia mogą być spowodowane wpływem pośrednim.

Gdy uszkodzony tibia kości piszczelowej, fragmenty nie rozpraszają na długich dystansach. Strzałkowa mocno trzyma je w uszkodzonym obszarze.

Złamanie kości piszczelowej piszczel towarzyszy kątem przesunięcia. Jednak jest prawdopodobne, że poszkodowanej fragmenty kości są przesunięte w szerokości. W takich przypadkach ostateczna lokalizacja może być różna.

Shin kości jest również przedmiotem podwójnego złamania: Dzieje się tak najczęściej, gdy szkoda pośrednia.

objawy

Rozpoznawać objawy złamania kości piszczelowej, udowej, i tak dalej. E. Bardzo proste. Główną cechą szkody jest silny ból w okolicy złamania. Po pewnym czasie pojawia się na uszkodzonym miejscu obrzęku nóg, a zmiany koloru skóry. Zapoznaj się z traumatolog lepiej jak najszybciej, ponieważ złamanie może być związana z otwartą ranę lub trzeszczenie.

Pacjent, który miał złamane kości piszczelowej, nie może na własnych nogach. Każdy ruch chorej kończyny towarzyszą wybuchy bólu. Uszkodzona noga wizualnie wydają się krótsze.

Na przełomie kości piszczelowej jest często rannych nerwu strzałkowego. W tym przypadku, stop wisi, wydaje się niemożliwe, aby nawet najmniejszy ruch. Część rannych staje się odporny na bodźce zewnętrzne.

Ponadto, złamania kości mogą być dotknięte naczynia. Oznaką uszkodzenia naczynia jest blada skóra, okazuje się niebieski.

W przypadkach, w których oba były połamane kości piszczelowej, pacjent odczuwa ból w uszkodzonej powierzchni. Shin jest zdeformowany, skóra staje się niebieski. W krótkim okresie pęcznieje nóg i traci mobilność.

diagnostyka

Ale co, jeśli to boli kości goleni? Po pierwsze, konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z stacji alarmowego. Specjalista pierwszej pomocy.

Czasami zdiagnozowania złamania kości strzałkowej i piszczelowej jest możliwe bez dodatkowych procedur, przeprowadzenie badania rentgenowskiego, i tak dalej ..

Jednak najczęściej w celu określenia złamania kości strzałkowej, lekarze uciekają się do wyposażenia dodatkowego. zdjęcia rentgenowskie są w dwóch projekcjach: przednie i boczne.

Specjaliści zwrócić uwagę, że za pomocą aparatu rentgenowskiego może określić dokładną lokalizację i przemieszczenie fragmentów kości, a także zidentyfikować najbardziej odpowiedni rodzaj leczenia.

leczenie

Leczenie złamań kości piszczelowej strzałkowej – najprostsza i najłatwiejsza forma odzysku. W większości przypadków na uszkodzonej kończyny nałożony gips, który można usunąć po zaledwie 15-20 dni. Lekarze pamiętać, że niekompletne odzysku po złamaniu kości strzałkowej jest bardzo rzadkie.

Jeśli zostało złamane kości piszczelowej lub obu kości piszczelowej, leczenie będzie bardziej skomplikowane i proces odzysku – długi. W takich pęknięć, pacjenci są podzielone na kilka grup, w zależności od wagi ciała, a dla każdego z nich jest przypisany pojedynczy typ leczenia.

Czasami jej złamanie kości piszczelowej fragmentów poruszać się w taki sposób, że zastosowanie szyny gipsowej nie pomaga. W takich przypadkach konieczne jest trakcja szkieletowych. Jeśli można uniknąć interwencji chirurgicznej za pomocą tej procedury. Jednak ta metoda leczenia ma kilka istotnych wad: kości są skondensowane dłużej pacjenta przepisany ścisłego leżenia w łóżku.

shin stłuczenie

Shin stłuczenie – inny rodzaj urazu kości. Głównym objawem choroby – guz na kości piszczelowej.

Zasinienie – uraz, któremu towarzyszą uszkodzenia tkanek miękkich, zaburzenia skóry i struktury. Pierwszym objawem uszkodzenia crus – zaczerwienienie skóry w miejscu uszkodzenia. Często po urazie tworzą niewielkie zgrubienie na skórze, co powoduje poważne reakcje bólowe. Jednak lekarze powinni zasięgnąć opinii specjalistów, nawet w tych przypadkach.

Krótko po zastosowaniu uraz w miejscu urazu jest utworzona obrzęk towarzyszą krwawienia podskórne. W tym momencie tworzy się krwiak, wokół którego skóra jest spuchnięte.

Jak leczyć guz na goleń?

Siniak na goleń jest ważne, aby stosować jak najszybciej do traumatolog, który będzie w stanie postawić prawidłową diagnozę. Jednakże, jeśli nie jest to możliwe, ważne jest, aby udzielić pierwszej pomocy.

Osoba, która została ranna, powinna pozostawać w spoczynku, do miejsca uszkodzenia należy zastosować kompres chłodzący. Zimno pomoże zatrzymać krwawienie wewnętrzne i złagodzić ból. Jeżeli w miejscu urazu stwierdzono zadrapania i otarcia – należy je traktować z antyseptyczne.

Na ogół, każda choroby można zapobiegać przez unikanie czynników ryzyka. Jednakże, stłuczenia i złamania kości piszczelowej – traumy, które występują przypadkowo. Można jedynie próbować uniknąć strome zjazdy, krople i tak dalej. D.