826 Shares 4413 views

Rozmrażanie – jest … Proces aplikacji dla ryb i mięsa

Najczęściej niezrozumiałe terminy oznaczają coś bardzo jasne i znane. Na przykład tajemniczy rozmrażanie – to po prostu rozmrozić. Jednak rozmrażania właściwy, można zapisać w produktach ich wszystkich przydatnych właściwościach i smaku. Jako zamrożone produkty charakteryzują się różnymi właściwościami fizycznymi odmrażania jest przeprowadzany w różny sposób, chociaż ogólne zasady i przechowywane. Największą ilość zamrożonych ryb i mięs, tak że określenie głównie w szczególności odnosi się do nich.

Rozmrażania mięsa przemysł

Istnieje kilka metod produkcji mięsa rozmraża.

rozmrażanie mikrofal. Jest to proces nieco podobny do działania konwencjonalnego Kuchenka mikrofalowa, ale w znacznie większych ilościach. Jego wadą jest to, że tłuszcz absorbuje mikrofale z inną intensywnością niż mięso, kości i wszystkie one stanowią. To jest w pobliżu szkieletu tkanki przegrzanym i jakość mięsa jest zmniejszona. Jednak proces ten jest dość szybki: tusze ton rozmrożone przed lodówce na kilka godzin.

Dielektryk rozmrażanie – ma wpływ na elektrodach mięsnych, między którymi jest położony. Kluczowym warunkiem: elektrody nie mogą stykać się z produktem.

Ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Dobry neutralizuje bakterie, ale raczej powolny.

rozmrażanie próżniowo. Dotyczy to tylko rozmrażać drób, bloki i kawałki jego półtusz nie są używane. W przeliczeniu na suchą parą wodną wtryskuje się do wnętrza bębna próżniowego. Sanitarny uzasadnione, ale jest ograniczona w użyciu.

Wszystkie te sposoby wytwarzania produktów mrożonych do gotowania, oczywiście, są dobre tylko dla przemysłu – w domu, więc nie będzie umieścić odmrażacz.

Rozmrażania produkcji ryb

Ona jest od parametrów (wielkość, struktura) jest bardzo różni się od mięsa zwierząt lądowych i ptaków, a zatem rozmrożonych nieco inaczej. Głównym problemem jest to, że w zakresie od -5 do -1 ° tuszy zdenaturowane białka, istnieje więc zapotrzebowanie na rozmrażanie „przeskok” tak szybko, jak to możliwe.

Rozmrażanie ryby najczęściej używane – woda, w temperaturze 12-16 ° C. I przy użyciu tylko bieżącą wodą, ponieważ stagnacja bardzo szybko stygnie wokół zwłok, a proces rozmrażania spowalnia znacznie. Ta sama metoda jest stosowana gospodynie rozmrażania i domową kuchnię.

Duże ryby, takie jak flądry i dorsza często rozmrażać w 4% roztworze soli fizjologicznej. Ta metoda nie zawsze jest to stosowne, jak kilka tusz prosalivayutsya. W produkcji konserw jest zawsze brane pod uwagę, ale w postaci surowego sprzedać takiej ryby nie jest pożądane.

Jeden z nowszych sposobów, które wytwarzają odszraniania ryby – drgań elektromagnetycznych. Z pomocą procesu rozmrażania jest przyspieszone prawie 2 razy.

Kolejna nowoczesna metoda – wykorzystanie prądu o wysokiej częstotliwości. Pozwala rozmrożone ryby równomiernie.

Home rozmrażania: mikrofalówka

Fakt, że to urządzenie jest w stanie szybko rozmrozić żywność każdy wie. Ale przepisy, w których mięso rozmrażania jest równomiernie, nie obserwujemy go. W rezultacie, czasami produkt otrzymany przez suche i soczyste, a czasem staje się specyficzny i niezbyt przyjemny zapach. Po pierwsze, mięso powinno być umieszczone w pojemniku odpowiednim do kuchenek mikrofalowych, szczelnie go zamknąć. Po drugie, co trzy minuty, produkt jest zobowiązany do przewracać, w przeciwnym razie z jednej strony on razlohmatitsya, az drugiej pozostaną zamrożone. Po trzecie, zbyt duży kawałek należy wyciąć, aby nie pozostać w nim skrawków mrożonych.

Home Rozmrażanie: woda

Mięso nie jest bardzo dobra, choć i szybki sposób. Jego wadą jest to, że mięso nasycić wodą i staje się porowata. Można tego uniknąć, jeśli umieścić go w torbie lub kontener zamknięty dobrze. Rozmrażanie jest konieczne tylko w zimnej wody – ciepła (lub nawet ciepła) psuje smak mięsa i ułatwia szybki rozwój bakterii na nim.

Home Rozmrażanie: w lodówce

Oczywiście, ta metoda jest najbardziej trwałe. W zależności od wielkości kawałka, to zajmie co najmniej pół dnia. Jednak, jak pokazuje jak zrobić produkcję mięsa rozmrażanie, czyli pozwala na zapisanie w produkcie z maksimum przyzwoity, że jest. Brak szczególnych starań do tego rozmrażania nie jest wymagane: tylko w nocy jest mięso konieczne zmiany w dnie komory chłodziarki warzyw i cierpliwości. I mrożone mięso mielone jest na ogół jedyną dopuszczalną metodą domu.

Nieco gorzej zachować użyteczne cechy mięsa, ale jest to o wiele szybciej niż rozmrażanie działa w pomieszczeniach zamkniętych. Trwa 3-4 godzin; powinno być przeprowadzone w misce pokryte ręcznikiem.

Przynajmniej, jeśli pilnie potrzebne rozmrożone mrożonki, można to zrobić w kąpieli wodnej. Jednakże mięso powinno być pokrojone na części lub na zewnątrz jest parzona i wewnątrz pozostaną stałe. I, oczywiście, mieszając, do ogrzania go równomiernie.