173 Shares 9363 views

Distress – co to jest? Pojęcie stresu psychologicznego w

Stres – jest integralną częścią naszego życia. Z tego stanu ludzkiej odporności organizmu na czynniki negatywne nie tylko spadać, ale rośnie. To jest zupełnie inny – cierpienie. Ten stan ma bardzo szkodliwy wpływ na organizm ludzki. Jest to zjawisko, zostaną omówione w tym artykule.

Stres, niepokój, eustres

Znany lekarz i biolog z całego świata, a także dyrektor Międzynarodowego Instytutu stres w Montrealu Hans Selye zaproponowany do wyznaczenia takiego polarnego funkcję stresu. To właśnie on wprowadził dodatkowe pojęcia: eustres i cierpienie. Właściwie podkreślić – jest to ważne dla organizmu mechanizmu konfliktu niekorzystnymi wpływami zewnętrznymi. Również pod wpływem eustres odbywa maksymalną mobilizację zasobów wewnętrznych jednostki. Ale cierpienie – to z pewnością szkodliwe dla ludzkiej kondycji. Słowo przetłumaczone jako „pecha”, „wyczerpanie”. Selye później, po latach badań, napisał książkę zatytułowaną „Stres bez niepokoju.” W to, że opisuje szczegółowo naturę biologiczną koncepcję stresu i oferuje tzw kodeks moralny lub kodeks postępowania, po którym możliwe jest utrzymanie normalnego poziomu stresu, aby zrealizować swój naturalny potencjał, aby wyrazić swoje „ja”.

Zatem stan stresu, aktywuje i mobilizuje organizm zwany stres. Mając to wszystko jasne. A co to jest cierpienie? Taki stan charakteryzuje się nadmiernym napięciem, w którym organizm nie może odpowiednio reagować na wymogi ochrony środowiska.

stan eustres

Będąc w tym stanie, osoba doświadcza utraty równowagi. Jednocześnie ma ona pewne zasoby (materiał, psychicznego, etyczne, moralne, doświadczenie życiowe, baza wiedzy, itd.) W celu rozwiązania problemów umieścić przed nim. Co do zasady, stanu eustres krótko, podczas gdy on aktywnie utraconego „płytkie” dostosowując poszczególne przepisy. Przejawia się to w problemach komunikacji (mowa błądzi, osoba nie może artykułować i wyrażać swoje myśli), tymczasowe wygasa w pamięci reakcje somatyczne (chwilowe zaciemnienie, przypływ krwi do skóry, kołatanie serca itp.) Ale w tym samym czasie, gdy poszczególne funkcje umysłowe (pamięć, myślenie, wyobraźnia) i funkcje fizjologiczne organizmu odbywać się znacznie lepiej. Eustres Kiedy człowiek czuje powstanie sił wewnętrznych.

Pojęcie „niebezpieczeństwie”

Psychologię, określenie to odnosi się do stanu, który ma szkodliwy wpływ na ciało dezorganizuyusche działanie wpływów i działań człowieka. To zjawisko może powodować zaburzenia dysfunkcyjnych i patologicznych. Niewydolności – destrukcyjny sposób, który charakteryzuje się do pogorszenia przepływu funkcji psychofizjologicznymi. Co do zasady, to przepięcie jest długotrwały stres, w którym zmobilizowane i spędził wszystkie rezerwy adaptacji (jako „powierzchowne” i „głębokie”). Często taka reakcja organizmu przechodzi do chorób psychicznych: psychozy, nerwicy.

przyczyny

Distress – warunek, który rozwija się w wyniku:

 • przedłużone niemożność spełnienia swoich fizjologicznych potrzeb (brak powietrza, żywność, woda, ciepło);

 • nietypowe nieodpowiednie warunki życia (np stymulowane zakwaterowania w górach, gdzie powietrze jest różne od typowego stężenia);

 • uszkodzenie ciała, choroba, uraz, lub dłużej bólu;

 • długotrwałe negatywne emocje.

Efekty

Oczywiście taki stan dobrego zdrowia nie może się odbyć. Stres w niebezpieczeństwie staje się bardzo silny, nie jest nadmierna fussiness i hamowania. Osoba jest trudne do kontrolowania uwagi, jest on rozproszony przez wszystkie małe rzeczy, które zaczynają drażnić. Często jest też naprawia uwagę na cokolwiek. Rozwiązywanie problemu, osoba nie może znaleźć drogę i długo skupiać się na nim. występuje także przy niewydolności nerek pamięci. Nawet kilka razy czytając zwykły tekst, dana osoba nie może zapamiętać. Opracowanie i różnice w mowie: Opcja „jaskółki” pacjent słowa, zacina się, coraz większa liczba wykrzykniki, słowa-pasożyty. Pogarszająca się jakość myślenia, tylko proste operacje umysłowe zapisane po cierpienie. Jest zwężenie świadomości: pacjent przestaje reagować na humor. Żarty z osoby w takim stanie, że nie jest zalecane – to po prostu nie rozumie żartów.

zespół niewydolności oddechowej

Jest to przejaw ciężkiej niewydolności oddechowej, w którym niedotlenienie, niekardiogenny obrzęk płuc, zaburzenia oddychania zewnętrznego. W wyniku gwałtownego spadku wentylacji i utlenowania organizmu występuje niedobór tlenu w mózgu i serca, które mogą zagrażać ludzkiemu życiu. Taka reakcja może wystąpić w wyniku:

 • wirusowe, bakteryjne, grzybicze zapalenie płuc;

 • posocznica;

 • długie i płynie wyraźny anafilaktycznych, wstrząs septyczny;

 • Aspiracja wymioty wodę;

 • Urazy klatki piersiowej;

 • inhalacji toksycznych substancji i podrażnienia (chlor, amoniak, fosgen, czystego tlenu);

 • zator płucny;

 • żylnej przeciążenia płynu;

 • oparzenia;

 • procesy autoimmunologiczne;

 • Przedawkowanie narkotyków.

objawy

Dla takiego stanu charakteryzującego się kolejnych etapów, które odzwierciedlają zmiany patologiczne w płucach:

 • Etap 1: W ciągu pierwszych 6 godzin po ekspozycji na czynnik stresowy ma żadnych skarg, zmiany kliniczne nie są wykrywane.

 • 2-gi stopień: 6-12 godzin jest opracowanie coraz duszność, sinica, tachykardia, kaszlu z pianką plwociny i krwi smugi krwi stale zmniejszającej się zawartości tlenu.

 • Etap 3: po 12-24 godzin oddech staje się dławi, dedykowanych spieniony różowy plwocina, zbierając hiperkapni i hipoksemii, centralne ciśnienie żylne wzrasta, krew – jest zmniejszona.

 • rozwijania niedociśnienie,: 4 etap migotanie przedsionków, ciężkie częstoskurcz, częstoskurcz komorowy, poziomy trombocytopenia, leukopenia, płuc i zaburzenia żołądkowo-jelitowych krwawień, zwiększenie stężenia kreatyniny i mocznika. W rezultacie – obniżenie świadomości i śpiączki.

leczenie

zespół zaburzeń jest traktowane tylko na wydziale reanimacji i intensywnej opieki medycznej. Przede wszystkim, należy:

 • wyeliminować stres uszkodzenia czynnik;

 • dostosować hipoksemii oraz ostry zespół niewydolności oddechowej;

 • wyeliminować wiele chorób narządów.

Leczenie jest skuteczne jedynie we wczesnych stadiach choroby, aż do czasu, aż będzie nieodwracalne uszkodzenie tkanki płucnej.