336 Shares 2285 views

Almetyevsk diecezja dzisiaj

istnieją obszary (jednostki administracyjne), który jest kierowany przez biskupa w Kościele chrześcijańskim, czyli biskupa. расширяются до границ гражданских провинций. Obszary te określane są diecezje i rozszerzyć granice województw cywilnych. W roku diecezja Rosyjska Cerkiew identyfikuje jako sanktuarium, który jest kierowany przez biskupa i grupowane parafian, klasztory, wspólnoty, Kościoła i duchowych i edukacyjnych departamentów misji. Jej granice pokrywają się z podziałem administracyjno-terytorialnych Rosji. , где она расположена и что в себе объединяет. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co jest A diecezja lmetevskaya gdzie się znajduje i które łączy w sobie.


historia

образованы области, что входили в состав некоторого числа епархий. Top przywódcy rosyjskiej Cerkwi został utworzony i obszar, który był częścią wielu diecezjach. Na terenie archidiecezji tatarski ASSR została założona w 1943 roku, której centrum znajdowało się w Kazaniu. и Чистопольская. Później stał się z diecezji Almetyevsk i Chistopol. W 2012 roku założył Tatarstan archidiecezji tych trzech diecezjach. 9 listopada 2012 cztery powiaty były częścią diecezji: Almetyevsk, Bugulminsky, Zainsky i Leninogorsk.

statystyka

на своей территории размещает множество различных храмов, соборов, часовен, а также церквей. Almetyevsk diecezja na jego terytorium znajduje się wiele różnych kościołów, katedr, kaplic i kościołów. Klasztory tutaj, trwają prace nad przywróceniem jednego z nich. Diecezja obejmuje przybycie sześćdziesiąt jeden osoby, trzydzieści siedem duchownych tu mnichów – dwa. Almetyevsk wykluczyć jej biskup i Bugulminsky.

działy

которой прилагается, имеет в своем управленческом составе несколько отделов: миссионерский, социально-просветительский, духовно-образовательный, по работе с молодежью, а также по сопротивлению алкоголизму и наркомании. Almetyevsk diecezja, którego zdjęcie jest dołączony, posiada w swojej kadry kierowniczej z kilku działów: Misjonarz, społecznych, edukacyjnych, duchowej, edukacji, pracy z młodzieżą, a także odporności na alkoholizmu i narkomanii. Zatrudnia sąd kościelny, często omawia tworzenie sióstr ze Stowarzyszenia Pomocy.

dzisiaj

Almetyevsk diecezja jest nowością, która pojawiła się pięć lat temu. Dzisiaj, z inicjatywy biskupa, że rządzi, aktywnie pracuje nad poprawą swoich rezerw duchowych idą do świątyni, która honoruje wyjątkowych ludzi Tatarstan. Ostatnio tu ikona Matki Bożej „trzy ręce” został przeniesiony, co było wcześniej w Górze Athos, a także ikona św Sergiusza i Germana Valaamskih. Almetyevsk i Bugulma diecezja Wyrazili życzenie, aby miały one ikonę Serafima Sarovskogo, szczególnie czczony przez wyznawców Tatarstanu.

Najnowsze wiadomości

W tym roku, w miejscowości Las Kaleykino dzwonnica została wybudowana na cześć Matrona Moskwy. Almetyevsk diecezja nakazał dzwony środków zgromadzonych tej parafii, a dla nich zostały zbudowane i zbudowany wspornik Fundacji. Dzwonnica pojawił się z inicjatywy mieszkańców, to wydarzenie oni od dawna czekali. Zaliczyła pięć dzwonów. Po dzwonnica została konsekrowana wierzący spróbować w tej sprawie.

, икону Серафима Саровского с частью останков святых. Późną wiosną tego roku w klasztorze Świętej Trójcy Metropolita George podał Almetyevsk i Bugulma, który stoi na czele ikonę lmetevskaya diecezji Serafima Sarovskogo z częścią świętych szczątków. Przed rozpoczęciem obchodów powstał publicznej modlitwie i liturgii Serafin z Sarowa. Na liturgii modlili się pielgrzymi aktywnych użytkowników, dobroczyńców, siostry przebywali i Abbess Diveevskogo.

Komunikaty

W lipcu w Kazaniu odbędzie się twórcze i modlitwa wydarzenia, które są dedykowane do Dnia rodziny i lojalności. W Myrrhbearers świątyni odprawił nabożeństwo, które obejmie rodzin z dziećmi, osób starszych, działaczy ruchu młodzieżowego, parafian.

Alekseevskoe we wsi iw lipcu odbyła się procesja i usługi na cześć pamięci Matki Bożej Bolesnej. Zostanie on przeniesiony do. Anatysh, ale potem sanktuarium odbędzie się wraz z procesji w n. Fish Sloboda. Następnego dnia odbędzie się procesja do rzeki. Kama, to pole będzie wrócić do sanktuarium z. Alekseevskoe. Obchody zakończy koncert Anny Sizovoy.

Będą organizowane w tym samym miesiącu w miejscowości Sokółka, „kursy Prawosławny Leader” w obozie dla dzieci”Makary spotkanie." Kursy przeznaczone są dla osób od siedemnastu do trzydziestu pięciu lat, którzy chcą zaangażować się w działania obozu. Organizatorzy kursów będzie uczył swoich gości, aby skutecznie zaplanować wakacje, i przeprowadzić różne zajęcia dla dzieci.

за пять лет своего существования смогла многого достичь. Zatem diecezja lmetevskaya przez pięć lat swojego istnienia, był w stanie osiągnąć wiele.