776 Shares 7898 views

Rose Pomponella – szczególna ostrożność

Pomponella – to niezwykle piękna róża. Silnomahrovye swoje ciemne różowe kwiaty przed całkowicie otwarta przez dłuższy czas są w fazie „Peony”, a szczególnie przyciąga do nich. Kwiat w formie pomponami zebrane w kwiatostan i miłe dla oka od końca wiosny do początku jesieni. Roślina jest odporna na wiele chorób.

Rose Pomponella: zdjęcia i opis

Zdjęcie opisane róż można zobaczyć w artykule, ale w celu dokładniejszego reprezentowania jego parametry, oferujemy listę opisem:

  • Pomysłodawcą: Firma W. Kordes & Co KG, Niemcy – 2005.
  • Grupa: Floribunda.
  • Povtornotsvetuschaya, pomponovidnye kwiaty są zebrane w szczotką – 5-7 kwiatów.
  • Kolor: ciemno różowy.
  • Kwiat w średnicy – 6 cm silnomahrovy (w którym do 85 płatków).
  • Bud małe, zaokrąglone.
  • Aromat: światło, słaby.
  • Liście są ciemnozielone, lekko błyszczące.
  • Tuleja jest wyprostowany, a szerokość 60 cm.
  • Łodyga – 80 cm.
  • Wysoka odporność na choroby.

Pomponella otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: znak przypisany do ADR w 2006 roku. Certyfikaty: Belfast 07, Paris 05, St. Albans 06, Den Haag 05. Grand Prix: 2010-de-la-rose. Złoto: Lyon 06 i Genf 05. Srebro: Den Haag 2010, Baden 09, 03, Rostock, Kortrijk 07. Brąz: Den Haag 08, Paryż 08.

Właściwości pielęgnacyjne

Rose Pomponella (opinie ogrodnicy to potwierdzić) – dość mało wymagająca roślina. Ale mimo to, opieka ma pewne osobliwości.

Preferuje światło kwaśny żyznej gleby, wartości pH – 6,5. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku – do ciasnych ziemia dobrze wody.

Działka do sadzenia Pomponelly wybrać najlepszy od strony południowej, z dala od lądowania wiatrowych lub budynków. Pożądane jest, aby być tak ustawione, że po południu Bush nie był w bezpośrednim świetle słonecznym. Zauważ, że Pomponella Rose nie lubi, gdy nie są wody gruntowe, więc potrzebuje dobry drenaż i sadzenia na wzgórzu.

To miejsce, do sadzenia najlepiej jest przygotować się na 2-3 tygodnie przed sadzeniem róż. Aby to zrobić, należy nawóz gleby i nawozów organicznych. Kopać na łopatą bagnetowym. Stare miejsce zasadzić krzewy nie są tego warte, bo gleba, z reguły już wyczerpane. W razie potrzeby tę warstwę od 50-70 cm, konieczne jest usunięcie i wlać warstwę świeżego ziemi.

Proces lądowania wymaga pewnych zasad:

  1. Przygotowanie studzienek na 30 x 30 cm.
  2. Czy w ramach każdego z nich niewielkim wzgórzu, w celu dokładnego zlokalizowania go w korzeniach i aby ich nie uszkodzić, zasypianie gleby siewek.
  3. Umieścić roślinę, tak że szczepienie miało miejsce w 3 cm poniżej krawędzi otworu i bardzo dokładnie wypełnić je ziemią. Nawóz w otworze sadzenia nie zrobić!
  4. Grunt wokół siewki łagodnie uszczelnienie.
  5. Dokonaj glinianego granicę, nie rozkłada się na wodę i wlać.
  6. Rozsady muszą okuchit 15 cm. Pozostawić szczyty 2-3 cm. Jest to bardzo skuteczną ochronę przed zimnem i wiatrem.

Rose Pomponella lubi wilgoć ale nadmiar wody nie może się ostać. Podlewane powinno być rzadkie, ale obfite. Ku jesieni ograniczyć podlewanie. Podlewanie wzrosła tylko wokół korzeni. Nie używaj silnym strumieniem wody, który może rzucić na glebę do liści. To może prowadzić do infekcji w bawełnę.

W roku sadzenia wzrosła Pomponella nie zapłodnione. Jest podawany w rok po wylądowaniu. Krzewy nie potrzebują nawozów. Dość gnojówkę karmienia. W kolejnych latach będziemy musieli zrobić 6-7 razy w sezonie nawozów mineralnych i organicznych.

Przycinanie i schronienie na zimę

Dla bujne i piękne kwitnienia Pomponella róża cięcia. Aby to zrobić, trzeba używać ostrych sekatory i smarowanie łodyg – ogród var.

  • W 1 roku – na wiosnę, aby skrócić pędy z głównej bazy na 15-20 cm Cut chorych i słabych .. Jesienią głównym łodygi prischipnut i wszystko netsvetuschie pędy cięcie.
  • W roku 2 ND – wczesną wiosną wyciąć chore i słabe łodygi. Roczne łodygi pokrojone o jedną trzecią. Starsze skróceniu do 15-20 cm od korzenia. Jesienią prischipnut podstawowe i kwitnących pędów, cięcia netsvetuschie.
  • Na trzecim roku, a następny – na wiosnę cięcia chorych i zmarłych, rosnące wewnątrz pędów. Roczne pędy skróceniu o jedną trzecią, gdy od strony – do 15 cm od korzenia. Cienki, czy koniecznym środku.

Schronienie róża Pomponellu potrzebne w listopadzie, przynajmniej na początku grudnia. Przed okuchit schronienie krzewów i łodygi zginać delikatnie na ziemię i bezpieczne. Przykryć i świerkowe gałęzie z konopie.

Rose Pomponella: Opinie

Zdjęcia tego niezwykłego kwiatu widać w tym artykule. Liczne opinie sugerują, że róża Pomponella – bajecznie piękne, piękne rośnie, a kwiat jej kule wspaniale zachować swój kształt, nie prysznica nawet podczas ulewnego deszczu. I, co najważniejsze, dla wszystkich jego piękno Pomponella opodatkowania w pielęgnacji. Krzew rośnie i szybko wiązana pąki.

Doświadczeni ogrodnicy powiedzieć, że Pomponella – niezwykle zdrowe i energiczne odmiany. W pierwszym roku sadzenia krzew dorasta do 80 cm i obfitość kwiatów po prostu zdumiewające. Ponadto kwiaty wzrosła w kolejnych latach również obfity, miłe i delighting.