126 Shares 4876 views

Jakie owoce rosną w Turcji? W maju, można spróbować?

Jakie owoce rosną w Turcji? Jest to jedno z pierwszych pytań zadawanych przez turystów wyjazdem na wakacje w ciepłych krajach. Kto odpowie na to w szczegółach.


Turcja może być uznana za raj dla miłośników owocowych. „Dlaczego?” – pytasz. Ponieważ w czasie wakacji można korzystać z różnych owoców. A wszystko to jest ze względu na korzystne położenie kraju. Na jego terenie znajduje się ponad 75 różnych rodzajów upraw owocowych i jagodowych, w tym tropikalnych.

Co jeść owoce w Turcji?

Cóż, po pierwsze, jabłka. Na terytorium tego kraju rośnie ponad 500 odmian tego owocu. Po drugie, istnieje gruszki. W Turcji, ponad 600 odmian. Ponadto, istnieje wiele brzoskwiń, winogron i śliwek.

W różnych regionach kraju specjalizują się w różnego rodzaju owoców. Na przykład, wspaniały morele uprawiane w mieście Malatya, brzoskwinie – w Bursa, granatów – w Urfa, pistacje – w Antep i pestek winogron – w Manisa. Nazwy tych osiedli stały się rodzajem jakość handlową towaru.

W przypadku uprawy odgrywa główną rolę, oczywiście, klimat. Dlatego owoce dojrzewają jeden w Turcji w maju, a drugi we wrześniu. Tropikalnych, na przykład, liofilizacji już na 1, a odporne na mróz cytrusowych do -10 ° C. Wszystkie owoce, które rosną w Turcji, mogą być klasyfikowane według stref klimatycznych. Rezultatem jest poniższa lista:

  • Strefa umiarkowana: brzoskwinia, wiśnia, czereśnia, śliwka, pigwy, gruszki, migdałowy, jabłkowy, dereń, orzech, winogron, kasztan, morela, malina, orzechów laskowych i inni.
  • Tropical: oczywiście, banany.
  • Subtropikalny: figi, kiwi, oliwki, chleb świętojański, cytrusy, loquat, granat, persimmon.

To jest bardzo trudne do uprawy warzyw w Turcji jest konieczna dla ich strefy klimatycznej. Dla tych celów, szklarniach i innych niezbędnych urządzeń ochronnych.

Oczywiście pewne owoce wydajność uprawy w okresie zimowym, a część – na wiosnę.

Teraz porozmawiajmy o jakie owoce rosną w Turcji w maju. Ale przed tym, weźmy pod uwagę wcześniejsze wyniki. Na przykład, w zimie w Alanyi (spot ulubiony wakacje turystów) są obfite owoce cytrusowe: pomarańcze i mandarynki. Wzdłuż drogi do dekoracji sadzone dzikich drzew pomarańczowych. W zimie wszyscy wisiał z jasnym owoców. Oprócz owoców cytrusowych, jeść jabłka, pigwy, gruszki i banana. W rynku na koniec marca można kupić truskawki. Oczywiście, im bliżej do lata będzie smaczniejsze.

Sezon i jagody

Jakie owoce rosną w Turcji? dynno arbuz sezon rozpoczyna się w maju. To trwa do połowy października. Oczywiście, lato – jest to „owoc” sezon. W tym czasie można ucztować na wiśnie, morele, kiwi, świeże figi, śliwki i brzoskwinie.

Bardzo atrakcyjna patrzeć na pomarańcze lato (zielony i mały). Są bardzo soczysty i słodki smak. Owoców okazuje sok pomarańczowy smaczne. W sezonie październik-grudzień zaczyna granatu i persymonkę. Całoroczny można ucztować na jabłka i banany.

Przyjazne dla środowiska, tanie i smaczne

Przez prawie tureckim owoców można nazwać najczystszych na świecie. W hodowli ich nie używać żadnych szkodliwych nawozów.

Jeśli pójdziesz do lokalnego rynku, będzie mile zaskoczony przez obfitości i różnorodności smacznych produktów. Oczy dosłownie rozproszy, ponieważ chcą, aby kupić wszystko na raz. Oprócz cen owoców tutaj są znacznie niższe niż w Rosji. Różnica w kosztach – około pięć razy. I są one o wiele lepsze rosyjskiego smaku.

Większość turystów nie muszą działać na rynku do zakupu określonego owocu. Prawie wszystkie hotele pracują na zasadzie „all inclusive”, i wiele owoców w ich menu. W związku z tym, można wypróbować różne egzotyczne smakołyki za darmo.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, jakie owoce rosną w Turcji w maju, wrześniu i w innych porach roku. Krępuj się iść do spa, zrelaksować się i odprężyć swoje ciało ze smacznych, zdrowych i ekologicznych owoców.