447 Shares 6421 views

Jak wybrać elektrycznego kotła grzewczego i jak ją zainstalować samodzielnie?

Elektryczny kocioł do ogrzewania domu jest najlepszą alternatywą dla urządzeń gazowych. Z jego ustawienie jest połączone dość niskie wymagania, które pozwalają zrobić instalację nawet w budynkach mieszkalnych. Z tego wyboru, zanim dana osoba ważnym pytaniem: „Jak wybrać elektrycznego kotła grzewczego, jak również sposób, aby jego montaż w przyszłości?”

pasemka

Pierwszym z nich jest, aby pamiętać kilka podstawowych cech, a mianowicie: liczba obwodów, nośnik ciepła moc typ ogrzewania, środki do łączenia z siecią elektryczną. Stosując te kryteria można dość precyzyjnie określić odpowiedni model urządzenia, które najlepiej odpowiadają potrzebom właścicieli i ich specyfikacje mieszkania.

obiegu kotła

Jeśli mówimy o tym, jak wybrać kocioł grzewczy elektryczny, pierwszym ważnym kryterium jest liczba pętli. Parametr ten zależy od celów, dla których urządzenie jest przeznaczone. W podwójnym układzie jednostek ma zdolność do jednoczesnego ogrzewania wody i płynu chłodzącego. Zastosowanie takiego urządzenia eliminuje potrzebę stosowania kolumn, kotłów i innych urządzeń. Wybór ogrzewania wody Kotły elektryczne powinny zwrócić uwagę na kilka punktów. Oto podstawowa zasada wody grzewczej. Istnieje kilka modeli, które są w stanie produkować ciepłą wodę do użytku domowego sposobu przepływu. Urządzenia te różnią się pod względem efektywności i opłacalne instalacji w domach prywatnych. Temperatura wody tutaj zależy od kilku czynników: ciśnienie wody, czas nagrzewania, liczba otwartych zaworów i innych. Optymalnym rozwiązaniem jest zainstalowanie elektrycznych kotłów grzewczych typu elektrycznego. Po ogrzaniu wody doprowadza się w specjalnym zbiorniku otoczonym warstwą izolacji. W tej sytuacji, urządzenie działa na zasadzie konwencjonalnego kotła, dzięki czemu dostęp do ciepłej wody stale.

Element grzejny

Kotły dwutorowa ogrzewania i gorącej wody może należeć do falownika lub rodzaju elektrod i ogrzania nośnika ciepła przez PETN. W zależności od rodzaju elementu grzejnego jest wybrany w danym modelu i opłacalność zależy od sprzętu w pracy, jak również jego koszt i reszty spektaklu.

Jak szybko woda jest podgrzewana?

typ urządzenia przechowywania, zakłada się, że czas ogrzewania wody jest bezpośrednią funkcją całkowitej objętości zbiornika, którym jest zainstalowane. Okazuje się, że do podgrzewania objętości zbiornika 40 litrów wymaga około 20 minut czasu. Przy wyborze przepływu kotła wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pasma , charakteryzuje, czyli jaka jest szybkość nagrzewania wody w nim. wystarczy opracowanie 6-8 litrów na minutę, rodziny małych rozmiarów.

Przykłady wykonania Elektryczna kotłów wody może być dwa: ścianie lub podłodze. W niektórych modelach, które nie posiadają napędu zbyt wysoki, istnieje możliwość podłączenia do zasilania konwencjonalnego.

Single-Kotły

Elektryczny układ kocioł grzewczy może zawierać w urządzeniu skład pojedynczej pętli. W porównaniu z jednostkami dwutorowa, urządzenia te nie są skoncentrowane na przygotowaniu ciepłej wody, więc istnieją różne podstawowe kryteria wyboru. Kotły z obiegu może być podłączony do sieci zasilającej normalnym, to znaczy, jednofazowe lub trójfazowe. W tym ostatnim przypadku trzeba specjalnego pozwolenia, aby zwiększyć zużycie energii w domu i oddzielną gałąź. Jeśli zainstalujesz trójfazowego kocioł grzewczy elektryczny, opinie, w tym przypadku mówimy o konieczności wydać 500-800 dolarów za rejestrację wszystkich zezwoleń.

Domowego niskiej wydajności urządzeń stosowanych w elementach grzejnych pracy kotłów i elektrycznych urządzeń wysokiego zasilania może wykorzystywać cewkę indukcyjną lub specjalnych elektrod. W niektórych typach urządzeń grzewczych nie można użyć zwykłej wody jako płynu roboczego. Jeśli nosisz domu ogrzewania kocioł elektryczny, opinie mówią, że w tym przypadku lepiej jest użyć przeciw zamarzaniu o szczególnych właściwościach. Zazwyczaj jeden obwód jednostek prezentowane są w pełni załadowany, więc nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego wyposażenia do nich. Większa wygoda jest przy zakupie modelu, który może być sterowany zdalnie. Kotły zasilane jeden obwód tradycyjnie ponad dwutorowa, więc nie ma potrzeby tracić energii elektrycznej do ogrzewania wody.

sprzęt płynących

Jeśli nadal rozważyć kwestię, jak wybrać kocioł grzewczy elektryczny, to należy rozważyć inną opcję, a mianowicie sprzętu przepływu typu. W tym przypadku, podgrzewanie płynu chłodzącego prowadzi się przepuszczając ciecz chłodzącą przez specjalny pojemnik, w którym element grzejny. Kotły te są wyposażone w automatyczny zapobiegając przegrzaniu krążenia płynu chłodzącego jest wyłączona lub gdy układ jest utworzony wietrzenie. W tym przypadku odpowiedź na pytanie, jak wybrać kocioł grzewczy elektryczny, będzie w optymalnym stosunkiem parametrów, takich jak:

– Automation, który jest wbudowany lub zewnętrzny. Opcja pierwsza skupia się na wykorzystaniu wersjach naściennych, a drugi – w urządzeniach zewnętrznych.

– Funkcjonalność. Wybór jednostki muszą być zawsze przeprowadzane z uwzględnieniem możliwości jego instalacji na połączeniu kaskadowym, termostaty sprzęt, a także możliwości korzystania z urządzenia-programista.

– Opcje. Zestaw standardowy jest zastosowanie kotła ze zbiornikiem wyrównawczym i pompy, a wszystkie dodatkowe wyposażenie otrzymuje od indywidualnych potrzeb właścicieli.

– Power. Optymalny wzór do obliczania wymaganej charakterystyki są następujące: wsad powinien wynosić co najmniej 10% koniecznej mocy, jeżeli model ma dwa obwody kotła.

Wszystkie modele przepływu kotły używane kilka wymagania ogólne: Power, sposób podłączenia elektrycznego, typ nośnika ciepła grzewczego, a także liczbę obwodów. Kryteria te muszą wybrać najbardziej znaczący wpływ.

Cechy energetyczne

Analizując kwestię jak wybrać kocioł grzewczy elektryczny, konieczne jest, aby określić jego pojemność. Z tego przewodnika służy jako powierzchni. Wykonać te obliczenia właściwie nie jest zbyt trudne. Dla tych celów, istnieją specjalne kalkulatory, które znajdują się na stronie internetowej sklepu, wykonawcze tego typu urządzeń. Będzie to brać pod uwagę nie tylko przestrzeni, ale wysokość sufitu, liczbę otworów okiennych i drzwiowych, wymuszonej i naturalnej wentylacji, właściwości izolacji cieplnej ścian, a także region zamieszkania. Inną opcją jest użycie instrukcji. Dla wygody konsumentów producenci większości kotłów elektrycznych prowadzić dwa czynniki. Jednym z nich jest charakterystyka otrzymany wynik przez energię cieplną, a drugi – całkowita powierzchnia ogrzewana. Parametry te byłyby wystarczające, aby wybrać zasilania elektrycznego kotła grzewczego, który wydaje opinie pojawiają najbardziej atrakcyjne. Jest całkiem możliwe, niezależnie obliczyć za pomocą stosunkowo prostego wzoru:

W = S * i W Sp. / 10 m² gdzie S oznacza ogólną powierzchnię pomieszczenia, a W Sp. – o gęstości mocy, która zależy od regionu zamieszkania.

Innym wymogiem jest to, aby dodać kolejne 10% do ciepłej wody, jeśli jest to kocioł dwuobwodowy.

Urządzenia jednofazowe

W tej kategorii można wyróżnić kotły, działa na 220V. Ich połączenie jest poprzez zwykłe władz. Ponieważ ilość zużywanej energii koszt jest znacznie wzrosła, to jest możliwe, że będzie to wymagało zezwolenia. W jednofazowych elektryczne urządzenia grzewcze posiada kilka unikalnych cech:

– Praca od zwykłej sieci zasilającej;

– na podstawie prac, że nie ma wielkiej różnicy z jakiegoś innego urządzenia grzewczego.

Jeśli jesteś zainteresowany jednofazowego kotła elektrycznego, opinie, które mówią, że lepsza wydajność, to zazwyczaj takie urządzenia charakteryzują pojemności 6-12 kW, a to wystarczy na ogrzanie mieszkania 2-3 pokoje. W większości jednofazowych reprezentowane przez modele wykorzystujące zasadę ogrzewania pośredniego, w którym źródłem ciepła jest element grzejny. Instalacja elektryczne kotły grzewcze jednofazowej nie wymaga uzyskania żadnych uprawnień, a urządzenie jest uważany za taki sam typ z kotłów.

Kotły trójfazowe

Jeżeli grzejnik woda charakteryzuje zdolność więcej niż 12 kW, to pracuje w sieci elektrycznej trójfazowej. Jest wydajne, kompaktowe i bezgłośne modele. Zasadniczo kwestia takich instrumentów prowadzona jest w dwóch rodzajach:

– elektrody. W tym przypadku, proces grzewczy cieplną prowadzi się przez działanie prądu elektrycznego bezpośrednio do płynu chłodzącego. Do urządzenia trójfazowego, w związku z tym istnieje znaczne zalety: ciecz ogrzewa się, tak szybko jak to możliwe. Kocioł trójfazowe mogą być instalowane w zamkniętych instalacjach z wymuszonym obiegiem.

– indukcja. W tym przypadku ogrzewania jest odpowiedzialny za polem magnetycznym. Rdzeń z kotła w postaci uzwojeń miedzianych podobny transformator. Ten typ urządzeń działa poprzez konwersję prądu – DC i AC. Jako wady takich kotłów można nazwać znaczną wagę i wysokie koszty. Jednak modele trójfazowe z najniższych wskaźników zużycia energii elektrycznej, dlatego jest to dość popularne elektryczne kotły ogrzewania. Jak wybrać taki sprzęt, to staje się jasne, czy wykorzystania uprzednio pisemnej formule.

Aby połączyć kocioł trójfazowego wymaga osobnego oddziału o napięciu 380 V. z Jeśli mieszkasz w sektorze prywatnym, w celu uzyskania na to zgody nie będzie trudne. Jest to trudniejsze do wykonania dokumentów w sprawie ponownego wyposażenia mieszkania i przechowywane w oddzielnej gałęzi jej stres. Mimo że jest ekonomiczny elektryczny kocioł grzewczy, ustawić go może tylko profesjonalnych elektryków. Nie będzie w stanie samodzielnie przeprowadzić wszystkie niezbędne prace.

Producenci i marki

Rynek oferuje nowoczesne kotły sprzętu wodnego ogrzewania produkcji krajowej i zagranicznej. Wybierając markę wymagane koniecznie zwrócić uwagę na gwarancję jakości i funkcjonalności urządzenia. Możemy polecić kilka krajów produkujących, których sprzęt jest wysokiej jakości i doskonałej wydajności.

europejskie marki

Niemcy stały się liderem w produkcji urządzeń elektrycznych, takich jak kocioł grzewczy. Ręce można zainstalować większość modeli jednofazowych tego kraju. Ten sprzęt jest najwyższej jakości, gwarantowanej przez producenta. Wadą w tym przypadku, można wybrać tylko jeden punkt – wysoki koszt sprzętu. Główne obawy niemieckich zawierać następujące elementy: Wespe Heizung, Bosch i Protherm.

Czech dostarcza na rynek z taką sprzętu wysokiej jakości, a także w Niemczech, ale jego zaletą jest niższy koszt. Większość sprzętu grzewczego w tym przypadku jest reprezentowany przez Dakon, a inni producenci nie są tak dobrze znane.

rosyjscy producenci

Rosja produkuje wysokiej jakości sprzęt. Kotły nie mają żadnych dodatków w zakresie dodatków funkcyjnych, delecje można nazwać model wyposażony w automatyczny Protherm, Dakon i innych. W tym przypadku możliwe jest, aby produkować niedrogie elektryczne kotły grzewcze. Jak wybrać jeden z nich, to już wcześniej opisane.

odkrycia

Ostateczny wybór powinien opierać się nie tylko od marki i kraju, w którym wykonany sprzęt, ale również na tym, że w pobliżu znajduje autoryzowanym centrum serwisowym. W tym przypadku, to będzie dużo łatwiejsze w obsłudze elektrycznego kotła grzewczego. nie jest zalecane, aby naprawić swoje ręce.