794 Shares 7328 views

Biografia: Tina Turner – gwiazda rocka świat

Tina Turner – amerykański piosenkarz, który w dawnych czasach, szokując swoich utworów, kostiumy i ekstrawagancki sposób. Rock and roll, muzyka i taniec – to jej życie. Tina Turner urodził się w jednym z mniejszych miast w USA w 1939 roku. Jej prawdziwe nazwisko – Anna Mey Bullock.


W wieku 17 lat, Tina był zafascynowany muzyką i wkrótce stał się wokalistą The Kings of Rhythm, rozpoczynając karierę solową. Trzy lata później zajęła wiodącą pozycję w zespole. Kilka miesięcy później, Tina sobie sprawę, że dokładnie w zespole, a wraz z Ike Turner stworzył nową grupę o nazwie «Ike & Tina Turner Revue», natomiast dziewczyna i wziął słynny pseudonim.

Grupa stała się bardziej popularne w ciągu ostatnich dwóch dekad, Ike i Tina pracował bez wytchnienia. Tina Turner, którego zdjęcie rozproszone na całym świecie, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych muzykami świata. Pomimo faktu, że style muzyczne i czasy się zmieniły, piosenkarka była równie ekstrawaganckie i niepowtarzalne, o czym świadczy jej biografii. Tina Turner stworzył bardzo skomplikowaną imprezę dla swoich piosenek, wyświetlając chórkach na trzech lub więcej stron. Tak więc, zmusiła wielu muzyków czasie zrewidować swoje poglądy na temat muzyki w ogóle.

W latach 60. grupa Ike i Tina była bardzo popularna, podróżowali po całym świecie, o czym świadczy ich biografii. Tina Turner wielokrotnie przeczytać w prasie pochwalnych artykułów o sobie, o tym, jak jechać i charyzma pracuje na scenie. Ale nie wszystko poszło tak gładko, jak chcielibyśmy. Stosunki między Tina i Ike nadal się pogarsza, wiedziała, że aby odnieść sukces będzie musiał opuścić zespół.

W 1979 roku Tina Turner wydała swój pierwszy solowy album, który nie okazał się sukcesem. Singer przychodzi na ratunek Rodzher Devis, który stał się jej nowy menedżer i przekonał ją do wykonywania skałę. Pięć lat po katastrofalnym debiucie Turner przedstawia «Private Dancer», sukces, który został oshelomitelen – udało się sprzedać około 15 milionów egzemplarzy. W ślad za sukcesem Turner wydała dwa kolejne albumy – w 1986 i 1989 roku.

Następnie wystarczająco długiej przerwie, której przyczyn jest cichy, nawet jej biografii. Tina Turner ukazał się czwarty album w 1996 roku otrzymał tytuł „Wildest Dreams”, co oznacza „najdziksze sny”. W 2000 roku Turner ogłosił koniec kariery, ponieważ w tym czasie miała 61 lat. Fani piosenkarki poważnie zdenerwowany, ale wkrótce okazało się, że będzie koncentrować swoje wysiłki w studiu i nie zamierza rzucić muzykę.

Zawsze nowe, zawsze różne, brutalny i gwałtowny – że taka była Tina Turner, którego biografia ma wiele powieści, z różnymi mężczyznami. Pomimo zakończenia kariery piosenkarza, Turner nadal nadal otrzymują nagrody z różnych krytyków muzycznych i recenzentów. W jej kotek to wyróżnienie „Najlepszy wykonawca rockowy”, „Najlepsza aktorka”, „Best Singer”, a niedawno otrzymała tytuł wokalistki amerykańskiej ulubionych 80s. Teraz piosenkarka na scenie pojawia się od czasu do czasu, udział w imprezach charytatywnych i koncertów poświęconych rocznic tych blisko niej.