746 Shares 4726 views

Zapalenie mieszków włosowych lub wrzenia

Zapalenie mieszków włosowych jest chorobą, która występuje często dzisiaj. W skrócie, to wiąże się to choroba owłosionej części głowy, twarzy lub innej powierzchni włosa pokrywy ciała. Warto zauważyć, że choroba charakteryzuje się występowaniem w tych miejscach małe krostkowa typu zapalny. Są one najczęściej biały – szary. Często objawiają się w postaci pęcherzyków. Dzięki takiej edukacji zawsze perforowane włosy.


Powody, dla których powstaje zapalenie mieszków włosowych, dużo. Jednak najbardziej powszechna opinia uznaje się, że to predyspozycja do choroby jest wrodzony i mogą być dziedziczone. Przejdźmy do szczegółowego opisu choroby zwanej ropne zapalenie mieszków włosowych lub wrzenia.

Czyrak to ostre zapalenie gruczołu łojowego , albo, na przykład, mieszek włosowy, które specjaliści zwany pęcherzyka. Choroba charakteryzuje się absolutnie dowolnej części ciała ludzkiego. pojawia się gotować, co do zasady, nagle. Jeśli opiszemy to jest zapalenie mieszków włosowych, rozwija się wszędzie z wyjątkiem dłoni i stóp. Powód jest bardzo prosty. Chodzi o to, że w tych miejscach, mieszki włosowe nie są po prostu dostępne.

Zapalenie mieszków włosowych rozwija, jeśli istnieją zadrapania, otarcia na skórze. Ponadto przyczynia się do długotrwałego skażenia ludzkiej skóry, podrażnienie jego różnych chemikaliów. Zwiększona aktywność gruczołów łojowych i potowych również często prowadzi do wrzenia. Warto zauważyć, że jest to bardzo częste u młodzieży, a także osób, które obserwowane zaburzenia endokrynologiczne.

Zapalenie pęcherzyka zaczyna, zwykle z niewielką swędzenia. Kilka dni w tym miejscu utworzone obrzęk skóry i czerwieni prasowaniem i dotykania tego obszaru osoba doświadcza nieprzyjemnego bólu. W miejsce czyrak następnie tworzą raczej gęstą wiązkę, średnica, co często osiąga dwa centymetry. Jako proces rozwoju w centrum wrzenia jest zielonkawy kolor działka. To martwe tkanki. Ona odrzucona po jakimś czasie, i powstaje rana jest oczyszczone z ropą. Na drugi lub czwarty dzień zaczyna się ran. W rezultacie, to miejsce pozostaje niewielka blizna. Cały proces od początku do końca może trwać tydzień. Jednak taki rozwój wydarzeń jest typowy dla nieskomplikowanej cyklu. Jeśli system odpornościowy jest osłabiony osoby, lub istnieje dostatecznie wysokie właściwości chorobotwórcze niektórych czynników zakaźnych i wkrótce rozprzestrzenił się na inne obszary wystąpienia zapalenia mieszków włosowych. Leczenie w tej sytuacji nie jest konieczne. W tym celu trzeba najpierw zasięgnąć porady specjalisty.

Jeśli masz gotować, zaczynają wytrzyj obszar wokół niego salicylowego lub kamfory alkoholu. W tym celu odpowiednie, a semidesyatiprotsentny etanolu. Włosy, nabijania się obszar zapalny należy starannie wyciąć, ale w żadnym wypadku nie golić to miejsce. Zatrzymać proces zapalny może, jeśli smarowane gotować roztwór jodu. Pomaga opatrunek użyciu rozwiązanie Rivanol lub furatsilina. Nie stosować w tej sytuacji Vishnevsky maści lub ihtiolovaya maści. Nie zaleca się wycisnąć lub przebijania i cięcia powstałego zagotować. To może prowadzić do poważnych powikłań, a nawet sepsy.

Jeśli sprowadza występują bardzo często mówimy o konkretnej choroby zwanej czyraczność. To wymaga obowiązkowego leczenia przez specjalistę.