334 Shares 9599 views

Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą?

Dla wielu ludzi, płacz – rzeczą naturalną. Jesteśmy od urodzenia są w stanie krzyknąć głośno. Tak więc, zdaniem ekspertów, to objawia się proces doboru naturalnego. Na płacz dziecka matka jest po prostu nie można nie zauważyć. Zdolność do łez objawia się u dzieci w wieku 4-6 tygodni, czyli osoba uczy się płakać przed śmiechem. Jednocześnie my – jedynymi istotami zdolnymi świadomie niech łzy. Dla zwierząt jest czysto proces odruch. Dlaczego ludzie płaczą?


Natura dostarcza nam kanaliki łzowe, aby szybko i bezpiecznie czyścić powierzchnię oka od zanieczyszczeń, hałasu lub bólu. Dlatego zanim dowiedzieć się , dlaczego ludzie płaczą bez powodu, to lepiej wyjaśnić, jeśli nie dostać drzazgę w oku – czasami jest to wystarczającym powodem gwałtownych łez. Ale to jest dość zwierzęce instynkty – aby oczyścić oczy mogą płakać niemal wszystkich ciepłokrwistych stworzeń.

Dokładna odpowiedź na pytanie, dlaczego człowiek płacze, z punktu widzenia celowości psychofizjologiczne nauka nie może jeszcze dostarczyć. Biochemik W. Frey przeprowadzili badania, które ujawniły związek między „„łez stressogonnostyu i ilości białka w ich skład. Okazało się, że mężczyzna krzyknął silniejszy od stresu, tym większa ilość białka zawarte w jej łza płynie. Dlaczego ten mechanizm został stworzony przez naturę, naukowiec nie mógł odpowiedzieć, ale zasugerował, że rozrywa ciało wykazuje pewne niepożądane materiały i generowane stres.

Ale na pewno wiemy, dlaczego ludzie płaczą z punktu widzenia psychologii, – łzy są najskuteczniejszym sposobem łagodzenia rosnącego zmęczenia i pozbyć się duszy traumatycznych czynników. Dlatego też, sposób jest najczęściej charakteryzuje płaczliwość kobiet, jest bardziej elastyczny i czuły system nerwowy. Nawiasem mówiąc, według badań przeprowadzonych przez holenderskich naukowców, największą miłość do „mokrej przypadku” różni się od płci Chile – płaczą częściej niż inne kobiety na świecie. Są one następnie przez amerykańskich, tureckich kobiet sami holenderskich. I ludzie z liderów w części łez są przedstawiciele narodu amerykańskiego, ale Chińczycy nie płakać w ogóle.

Kolejna propozycja, dlaczego ludzie płaczą, wspólne Izraelczyków. Według naukowców tam namiotowe sygnał łzy, psychologicznej i fizycznej ochrony osoby, w tej chwili nie jest wliczone w pełnej mocy, co oznacza, że jest podatny. A co, jeśli ludzie płacze? To prawda, bronić go. Na korzyść tej teorii mówi, że gdy dziecko płacze wyzwala odruch pragnienie, aby chronić i zachować go od wszelkiego zła, od swoich rodziców i tylko dorosłych.

Ale w ogóle, bez względu na powód do łez, a co najważniejsze, że – niezbędnym narzędziem, aby pozbyć się nadmiaru, czy jest to prosta eyewinker lub całe sterty ucisku problemów. Więc płaczę dość wstydliwe, bo w ten sposób po prostu pozbyć się niechcianych w swoim ciele – fizycznym lub duchowym.