568 Shares 9955 views

Jak rozwijać imbir w domu?

Do niedawna niewiele było wiadomo na temat tej rośliny, a teraz wiele gospodyń domowych nawet nie wyobrażają sobie życia bez tej przyprawy. Mówimy o imbiru, który ma nie tylko doskonały smak, ale również właściwości lecznicze. Wiele z nich jest zaniepokojony, jak się rozwijać imbir w domu, aby ją mieć stale pod ręką?


Ponieważ jest to roślina tropikalna, to rośnie w naszych warunkach klimatycznych, delikatnie mówiąc, problematyczna. Praktycznie jedyną odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób rozwijać imbir, jest uprawa tej przyprawy w domu. Oczywiście, kompletny roślin takich jak uzyskuje się w środowisku naturalnym lub jest prawdopodobne, aby dostać, ale ciekawe houseplant rosną.

Rosną domu imbirowego taki jaki występuje w naturze lub w przypadku produkcji przemysłowej , w warunkach cieplarnianych (rozmiar dużej kukurydzy z bardzo silny kłącza), może tylko w ogrzewanych szklarniach lub cieplarni. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem nich, możesz być bezpiecznie posadzone w żyznej gleby kłączy lub ich części, z dobrze rozwinięte pąki wyrastają. Jak rozwijać imbir duże kłącza? Aby to zrobić, trzeba wybrać odpowiedni materiał do sadzenia. Do tego celu doskonale nadają się dla młodych, gładkie, gęste korzenie, które mają żadnych uszkodzeń i chorób podmiotów. Jeśli korzenie imbiru tylko uśpione pąki, umieścić je w ciągu 2 godzin w ciepłej wodzie. Dla „obudzić” uśpione pąki tym czasie i będzie gotowy, aby przejść do wzrostu. kłącza wieku są zazwyczaj określane przez liczbę włókien: Im starsza korzeni, tym więcej włókien grubych. Sadząc kłączy zbyt stary nie dostaniesz oczekiwanego rezultatu.

Przygotowane korzenie są zakopane w ziemi żyznej pojemników z poziomo. Nerki powinien być skierowany do góry. Nie angażuj się w głębokości sadzenia. Jest to konieczne, aby napełnić 3-4 cm gleby przez korzenie. Wymagane dla roślin dobrym drenażem. Pojemniki są umieszczone w miejscu najbardziej lekkiego i ciepłego. Ważniejsze brak bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów. Podlewanie jest regularnie wymagane do utrzymania gleby zawsze zwilżone. Gdy pierwsze pędy, nieznacznie zwiększyć podlewania.

Jak rozwijać imbir w warunkach mieszkaniowych? Ponieważ na tej samej zasadzie jak w szklarniach i szklarniach. W tym celu należy użyć dużego, szerokiego garnka i ściśle przestrzegać wymagań technologicznych zakładów rolnych. Przygotowana lekka podłoże obsadzone imbiru, które nie powinny być mniej rozwinięte nerek 2-3. Kłącza sadzi nerki góry. Sealed ich 3-4 cm głębokości. Ziemia do uprawy tej rośliny powinna być bogata w różnych pierwiastków śladowych. W ciągu 2-3 tygodni masz może pojawić się pierwsze pędy imbiru. rozmnażanie materiału siewnego w tym przypadku nie przynosi pozytywne rezultaty.

Imbir ma słoneczny, ale w tym samym czasie, aby łatwe cieniowanie od promieni słonecznych. W pomieszczeniu, w którym rosną rośliny powinny być zawsze ciepłe i wilgotne. Jak rosną duże i zdrowe imbir? Aby to zrobić, trzeba utrzymać wilgotność gleby, ponieważ roślina ta nie znosi suszę. Korzenie są zdrowe, należy unikać nadmiernego zwilżania podłoża. Ogólnie rzecz biorąc, imbir – bardzo kapryśna roślina. Stagnacja wody w doniczkach szkodliwy wpływ na rośliny, więc jest to bardzo dobry drenaż jest wymagane. Imbir jest uprawiany zgodnie z zasadami w domu czasami osiąga wysokość 1,5 m. Aging kłącze występuje po 9-10 miesiącach. Zbioru produce kiedy więdną anteny część rośliny.

Na pytanie, jak rozwijać imbir w swojej daczy w otwartym polu nie ma jednoznacznej odpowiedzi: ta roślina w naszych warunkach mogą rosnąć tylko w ogrzewanych szklarniach i szklarniach.