290 Shares 6700 views

Flaga Indonezji: rodzaj, wartość, historia

Jeśli od dawna przyciąga do egzotycznego kraju Indonezji, należy dowiedzieć się o nim więcej. Badanie będzie to heraldyki. Flaga Indonezji, zdjęcia miast, z których prawdopodobnie już widzieliśmy, stosowany od 1945 r. Co to znaczy i jak została przyjęta?


nowoczesny wygląd

Flaga Indonezji wygląda prostokąta. Uzupełnia tradycyjną formę i klasyczne proporcje – szerokość odnosi się do długości 2:58. Dokładnie w środkowym panelu jest podzielona na dwie części. Jego górna część jest ukształtowana w jasnym kolorze czerwonym, a dolna bieli. Często określane jako indonezyjskiej flagi bicolor. Co ciekawe, Flaga morskich sił jest nieco inna – to dziewięć zespołów z tych samych kolorach. Pięć z nich są czerwone, a cztery – biały. Istnieje również standard nieformalnej nazwie – „walki węża”

Znaczenie kwiatów

W większości krajów, kultura White jest związane z wolności, niezależności i dążenie do pokoju, a czerwony jest zwykle oznaką walki o suwerenność w przelanej krwi patriotów. W Indonezji, to nie jest tak. Ta kombinacja kolorów jest heraldyczny i wskazuje na historyczną przynależność tych ziem Majapahit dynastii.

Historia

Po raz pierwszy flaga indonezyjska użyto już w XIV wieku. W czasach stanu Majapahit kraj był bardzo zaawansowany. Potężne państwo w obrocie z wszystkich sąsiednich krajów azjatyckich, każde miasto było znane z urody i wpływów. Flaga używana w czasie, uważany za narodową pamiątkę. Dlatego zdecydowano się na bazie w 1945 roku, kiedy państwo uzyskało niepodległość.

Ten baner został podniesiony nad rezydencji pierwszego prezydenta Indonezji, Sukarno. Teraz on jest uważany za bohatera narodowego: zrobił dla ojczyzny bardzo dużo, i stał się założycielem partii rządzącej. Pierwsza flaga Indonezji, szyte on sam. To podniesiony nad pałacu pierwszej osoby na cześć Dnia Niepodległości przez wiele lat. Po pewnym czasie panel został zastąpiony kopią, a oryginalna wersja została wysłana do muzeum, w którym mieści w dzisiejszych czasach.

Co ciekawe marynarki paski banery tych samych powtarzających się symboli, które były używane w czasie największych uprawnień Majapahit. Ponadto, flaga Indonezji jest bardzo przypomina standardem Monako. Stan Europie nawet protestować, ale starożytne pochodzenie uznano za wystarczający powód, aby ją odrzucić. W wyniku dwóch bardzo różnych krajach używać symboli, co jest prawie niemożliwe do zauważenia.