429 Shares 2833 views

Odległość żarłokami noc! Jak radzić sobie z ślimaki w ogrodzie?

Ślimaki (lub nocy żarłokami) inaczej nazywana jest także ślimaki. W zakresie zoologii, jest ojczystego nazwę jednostki ślimaków, zostały poddane w trakcie jego rozwoju ewolucyjnego zmniejszenia lub nawet całkowitej utraty rakoviny- „domu”.


Ślimaki – jest to jeden z najbardziej irytujących szkodników ogrodów. Żywią się liśćmi i bulw ziemniaków, kapusty i szkód kalafior, różnych korzeni, młodych siewek różnych warzyw, kiełki, liście grochu i fasoli, owoców truskawek, pomidorów i ogórków, a także cytrusów (jeśli istnieje) i winogrona! Dziś mamy ujawnić wam kilka tajemnic, jak radzić sobie z ślimaki w ogrodzie.

szkodniki życie

Szczególne zagrożenia powodują żyta ozimego i pszenicy, pożerający sadzonki i nowo zasiane ziarno. Ponadto ślimaki są dystrybutorzy różnych zakażeń grzybiczych u roślin uprawnych (takich jak późnej zarazy ziemniaka lub kapusta zaplamienia). Ogrodnicy, którzy nawet nie myśleć o tym, jak pozbyć się ślimaków rano oglądać następującą scenę: na najlepsze (duże) jagody pojawiają się nagle osławione otwory zjedzone … Ale to nie wszystko! Na owocach i pozostawia widocznych śladów białych suszonych śluzu tych szkodników … To jest po prostu straszne i nie estetycznie! Jak radzić sobie z ślimaki w ogrodzie

Co ciekawe, różne pestycydy przeciwko ślimaki praktycznie nie dają żadnych rezultatów. Fakt, że ślimaki mają wielką obrony przed tak: jeśli roztwór chemicznego dostaje na szkodnika, od razu otacza sam śluz, uwalniając się od tego zagrożenia. Dlatego w tym artykule nie będziemy wam powiedzieć, jak radzić sobie z ślimaki w ogrodzie chemikaliów i ograniczyć ludowej. Teraz dowiesz się dwa dość skuteczną metodą, która nie wymaga od ciebie żadnych kosztów specjalnych.

Robimy im życie szorstki!

Wiadomym jest, że ślimaki nie lubią szorstkich powierzchni. Dlatego wokół zakładu, w którym szkodniki zostały zaobserwowane ślimaków należy wlewać nic szorstki:

  • gruboziarnisty piasek ;
  • zgnieciony jaj (lub orzechów);
  • trociny.

Taka ochrona jest dobrze nadaje się do uprawy kwiatów młode siewki i warzyw. Należy pamiętać, że trzeba regularnie monitorować, tak że w „szorstkiej ściany” nie tworzą luki, przez które szkodnika stanie skutecznie indeksować do pożądanej rośliny.

Najbardziej obciążające buster

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zniszczyć ślimaki w ogrodzie bez użycia specjalnych środków chemicznych, to ta metoda jest zdecydowanie dla Ciebie! Według niemieckich ogrodników, ślimaki i ślimaki – prawdziwi koneserzy ciemnych odmian, takich jak „porter” piwa. Nie ma znaczenia, czy jest to świeże lub już dawno zabrakło pary … Używamy go swoją pasję na swoją korzyść! Wypełniamy kilka szklanek piwa i wlać do ziemi przepłukać je wokół naszych roślin. Szczególnie chciwi szkodniki są na dole, a te, które są prostsze – „wyginać«bliski śmierci»eliksir głowach” … Jest to chyba jeden z najbardziej oryginalnych, a co najważniejsze, skuteczne sposoby, w jaki sposób radzić sobie z ślimaki w ogrodzie. Dwa lub trzy takie „święto” doprowadzi do zniszczenia ślimaki na stronie. Do końca sezonu letniego, po prostu nie przeszkadza!