280 Shares 8731 views

Rosyjski Guards Day – radość i duma narodu rosyjskiego

To patriotyczna tytuł powinien rozpocząć opowieść o jednym z najbardziej uderzających, ale mało znanych świąt. Każdego roku w całej Federacji Rosyjskiej 2 września tradycyjnie przypada Dzień Straży Rosyjskiej. powstała oficjalnie święto w 2000 roku na mocy dekretu prezydenckiego. To naprawdę było planowane, aby pamiętnej dacie – w trzechsetlecia Straży Rosyjskiej. Co to jest ten rodzaj wojsk?


elita wojskowa

Właściwie słowo „Strażnik” z włoskim tłumaczy się jako „ochrona”. W Rosji, termin ten jest zwykle nazywany żołnierzy uprzywilejowane. Powinny one być dobrze wyszkolony i wyposażony w najnowsze spraw wojskowych i, oczywiście, być prawdziwymi patriotami, gotowymi na pierwszym sygnałem, aby rozpocząć zadanie. Nawiasem mówiąc, nawet w odległej przeszłości Gwardii był trzon armii, a zwłaszcza siły zbrojne były konieczne, gdy suweren, często działając jako jego osobistych ochroniarzy. Dlatego Dzień Straży Rosyjskiej – to nie jest tylko data, kiedy wspominamy prawdziwymi patriotami swojego kraju, jest to również czas, aby pamiętać o wyczynach bohaterów minionych epok.

Nie tylko otworzył okno

Nawiasem mówiąc, po raz pierwszy rosyjski strażnik wspomniano w kronikach w kontekście kampanii wojsk Piotra I. To on ustalił pierwsze lata jego panowania, Imperial Guard. I został stworzony z jednostek elitarnych Semenovski i Preobrazhensky pułku. Niestety, w 1918 roku Gwardia została rozwiązana. To rekindled przez lata II wojny światowej. W 1941 roku, podczas zaciętych walk walczył dzielnie i mieszaj 4 Division strzelców. To ich i zaczęli nazywać strażników. Było Iosifa Stalina zamówienie. I cała Armia Czerwona zaczęła nosić dumną nazwę „strażników” we wrześniu 1941 roku. Podczas krwawych walkach o wyzwolenie nazistów podbite radzieckie miasta takie tytuły przyznawane formacje wojskowe i stowarzyszenia, wyróżnili się w służbie. Tak więc dzień rosyjskiej gwardii ma bogatą historię. Zapamiętaj je – znaczy kochać swój kraj, swoją ojczyznę.

To nie żołnierze

Za panowania Piotra dzieci bojarów i sąd utworzyli zespół „komiks” (którą zobowiązany i dzień Rosyjskiej Gwardii), później stało się jednostka wojskowa. Trenować zawodników zaproszonych funkcjonariuszy zagranicy, którzy zostali pouczeni, aby wywiercić rekrutów według zachodnioeuropejskiej nauk wojskowych. muszkiety zabawki zastąpiony przez obecnych broni wojskowej. Byłego nauki skalę poteshki stalowe. żołnierzy szkolenia nie szczędzili wysiłku i finansów. Na wybrzeżu Yauza uprawianych mini-twierdzy. Doskonaliła umiejętności i techniki jak burza i budynków fortyfikacyjnych obrony. Lat później dodał do drużyny piechoty, składający się z kawalerii, artylerii i polecenia małej floty na jeziorze Pereyaslavl. Nawiasem mówiąc, rosyjski Guards Dzień widać stylizowane show, który reprodukowania wczesnych latach elitarnych jednostek wojskowych. Gallant kawaleria, piechota odważny i dobrze ukierunkowane artyleryjski pojawił się przed publicznością w całej swej okazałości. Strzec dnia – to prawdziwa przyjemność zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

706 shares 4556 views
216 shares 8309 views
106 shares 8717 views